Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Három éve elköltöztem azóta...

Három éve elköltöztem azóta nem fizetek egyházi adót. Be kell fizetnem visszamenőleg az új lakhelyemen?

Figyelt kérdés
Itt a városban nincs evangélikus templom,de most szeretnénk megkeresztelni a kislányunkat,de egy másik városban.Le kell kérnem a papírokat? Vagy mivel bizonyítom a vallásom?
2009. ápr. 15. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Ne haragudj, nem jópofizni akarok, de a vallásunkat, hitünket a cselekedeteinkkel bizonyítjuk. Innentől kezdve fontos-e még valami Isten szemében?
2009. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

A keresztelésnél elkérik a papírjaitokat (keresztlevél, házasságlevél, ha van), hiszen az egyházi nyilvántartásba is be kell vezetni a gyereket.

Egyházi adót visszamenőleg nem kell fizetni. Egyszerűen bejelentkezel, hogy mostantől ehhez az egyházkerülethez tartozol és kész.

2009. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Te minek fizettél eddig is? Ugye tudod, hogy az államtól kap utánad az egyház pénzt? Nem is keveset.
2009. ápr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom hol mi a szokás, de nálunk Gyulán állítólag a katolikus pap azt nem vállalja eltemetni pl aki életében nem fizetett egyházadót, kivéve ha utólag a család "Jézus dícséretére" vagy mire, befizeti...
2009. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
egy fillért se, méghogy fizetni ezeknek ... azt persze ....
2009. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell utólag befizetni, de ha neked fontos, akkor jelentkezz be oda, ahova lakcím szerint tartozol (a területileg legközelebbi), szerintem a te keresztleveled, esetleg házassági anyakönyvi kivonatod elég, ha nincs kéznél, kérd el a régi helyről.


(a mocskolódóknak meg üzenem, hogy a kérdező nem rátok volt kíváncsi, de ne feledjétek, ti is kerülhettek még olyan helyzetbe, hogy a Nagyfőnök után kiabáltok...)

2009. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Így utólag nem kell majd fizetned...egyébként nálunk is úgy van, hogy a pap azt nem temeti el, aki sosem fizetett, de ez katolikus, ti meg nem hiszem, hogy evangélikusként ilyen merevek vagytok. Elég furcsa felfogás. Mi van, ha pl. te egy háztartásban élsz a szüleiddel és nem a te neveden fut be az egyház adó? A kutya nem tudja, hogy fizetsz-e vagy sem. Én nem igazán értem ezt az egyház adó dolgot...nálunk úgy megy, hogy mindenki annyit ad, amennyit gondol. Erre rászólt édesanyámra, aki szedi a pénzt pár éve, hogy adjon többet, pedig nem 500 Ft-ot készült adni. Na erről ennyit!
2009. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Jól írtad,a Nagyfőnök után. Aki már megbocsáss, nem egyenlő az egyházakkal.Ő maga a szeretet.Sajnos elég kevés papnál,lelkésznél tapasztalni ezt.Egyre többnek a pénz az istene.
2009. ápr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként aki annyira problémázik az egyházi adó ellen, az a plébániákba vissza is forog (jó, nálunk legalábbis visszaforog, és nálunk nem kukacoskodik atya ezen, pedig 70 elmúlt...), mellesleg pedig Jézus mondta, hogy add meg a császárnak, ami a császáré, és Istennek, ami az Istené, szóval ezek a pénzek nem a Nagyfőnöknek mennek, de ahova mennek, ott vissza is forgatják arra, amire kell, akkor a Nagyfőnök nem problémázik ezen (nem hinném, hogy összességében összegyűlnének akkora pénzek, hogy bárki is megvagyonosodna belőle, ez nem az a korszak... a politikában sokkal többek tűnnek el).
2009. ápr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Hogy nincs az egyházban nagy pénz? Hol élsz te?


Amúgy meg egyháznak minek a pénz? hiszen ők úgyis istennek élnek, nem a földi javaknak. Kötve hiszem, hogy a nagyfőnök az alapján ítél meg, mennyi pénzt fizettem az egyházának.

2009. ápr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!