Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mennyben az emberek gyűlölik...

A Mennyben az emberek gyűlölik majd azokat, akik a pokolba kerültek, beleértve a volt családtagjaikat is?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki a Mennybe kerül nem gyűlölködik. egyszerűen nem tud gyűlölni.
2011. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

tisztázzuk az elején, laikus vagyok, ne vedd 100%nak, amit írok.

szerintem a mennyben eleve nem lehet helye gyűlöletnek. amit gyűlölünk, az nem az ember, aki gonosszá vált, hanem maga a gonosz, ami beleköltözött. tehát nem a volt családtagodat gyűlölöd...

2011. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
akik a Mennybe kerülnek megszabadulnak a negatív érzelmektől
2011. aug. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Fundamentalista keresztény vagyok, hiszem, hogy Isten mindenkit szeret, és hogy a kárhozatot mindenki maga választja. Hiszem, hogy senki nem gyűlöl a mennyben senki embert a pokolból, legkevésbé Isten, akinek épp az fáj, hogy elfordultak tőle.
2011. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó



Istennek az nem fáj, mert azokat, akik oda kerülnek, soha sem szerette, mivel előre tudja, hogy ők oda fognak kerülni, tehát ők nem tartoztak soha hozzá. Inkább utálja őket, hiszen épp ezért küldi őket oda, mivel úgy gondolja, hogy oda valóak, haraggal és bosszúállással fizet nekik. Úgyhogy miattuk Isten a legkevésbé sem szomorú.

2011. aug. 21. 22:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Nos, ez nem egészen egyezik Jézus tanításaival kedves kérdező, de legyen neked ahogy akarod.
2011. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miben tévedtem? Isten maga jelentette ki, hogy a bűnösöknek haraggal és bosszúállással fizet majd.


"...az is inni fog az Isten haragjának borából, amely készen van elegyítetlenül haragjának poharában, és gyötrődni fog tűzben és kénben ..."


Szerinted, akikkel ezt megitatja Isten, és akiket beledob a tűz tavába, azokat szereti??? (De ha lehet, ne azzal a demagógiával gyere, hogy ezek az emberek külön kérvényezték, hogy a tűz tavába akarnak jutni.)


Isten mindent tud előre. Következésképp azt is tudja, hogy kik kerülnek majd a tűz tavába. Ebből az következik logikusan, hogy nem is szerethette őket soha. Gondolod, hogy akit Isten szeret, azt hagyná elveszni? Soha nem hagyná el azokat, akiket szeret. Az lehetetlen, hogy valakit egyik percben úgy szeret mint a gyermekét, másik percben pedig, valami rosszat tesz az illető, és olyan (örök) kínokra ítéli, amit emberi ésszel mi fel sem tudunk fogni.


De ha te ezt másképp látod, érdekel, hogy miért.

2011. aug. 23. 16:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Isten mindenkit egyformán szeret. A katolikus vallás szerint azonban az embernek szabad akarata van - tehát nincs az eldöntve valakiről, hogy a pokolra fog jutni, minden az egyén döntéseitől függ. Mindenkinek adva van a lehetőség, hogy jó ember legyen, ha nem él vele, akkor jönnek a következmények... És nem igaz, hogy Isten nem szereti a rossz embereket. Ha neked van egy gyereked, de már kiskorában látod, hogy hajlamos a rosszra, nem próbálod jó útra terelni? Segíteni neki? Irányítani? Azonban ha ő úgy dönt, nem a jó utat választja, nem tehetsz semmit. De attól még fáj, hogy rossz lett, nem? Sajnálod, hogy rossz lett, de maga választotta a sorsát. Így lehet ezzel Isten is. A rosszak maguk választják a sorsukat, és mivel Isten szabad akaratot adott nekünk, nem tehet semmit...

A protestáns vallások kicsit másképp gondolkodnak. Ők hisznek az eleve elrendeltetésben, amihez nem nagyon tudok hozzászólni, ez megint egy más téma...

Bocsánat, ha valamiben tévedtem, nem vagyok hozzáértő.

2011. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól írtad utolsó. A kérdező szerintem protestáns lehet. Egy katolikusban pl. nem szokott (legalábbis sokkal kevesebb arányban) megkérdőjeleződni Isten szeretete. Ez Lutherék működésének egyik legnagyobb átka.
2011. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 világvége1 ***** válasza:
A mennyben már nincs lélek, aki kedvel más lelkeket, még ha gonosz a szellemük, akkor is. A jók gyűlölik a gonoszokat, igen.
2020. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!