Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberi lélek halhatatlan?

Az emberi lélek halhatatlan?

Figyelt kérdés
Ha igen, ezt mivel lehet alátámasztani, vagy az ellenkezőjét?
2011. aug. 21. 22:57
1 2 3 4
 1/37 Sághegyi Csaba ***** válasza:
46%

Nos, a lélek dolgait még nem tárta fel a tudomány. Hiszem hogy van lélek, és hogy az tovább él. Beszámolók vannak testen kívüli utazásokról, nekem a következő a kedvencem, mivel egyik régi kedvenc heavy metal énekesem tapasztalata:

http://www.youtube.com/watch?v=lc71fK9zVgk

http://www.youtube.com/watch?v=CoKYUncQNHo

2011. aug. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
0%
Halandó, hogy miért? Mert az univerzum a részecskék rendezetlen állásából áll össze, az is furcsa, hogy egyáltalán létezünk, és nem fotonokként száguldunk.
2011. aug. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
A lelked a halálod pillanatában megszűnik létezni.
2011. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Utolsó


Ez a magánvéleményed, vagy ez egy bizonyított tény?

2011. aug. 21. 23:13
 5/37 Tom Benko ***** válasza:
Van egyáltalán lélek?
2011. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy az az állítás vár bizonyításra, hogy van olyasfajta lélek, ami túlélheti a testet. A létezése hiánya nem szorul bizonyításra, mert azt nem lehet bebizonyítani, hogy valami nincs.
2011. aug. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit vaciláltam rajta, hogy leírjam-e, de ha ez segít valamit, vagy legalábbis elgondolkodtat egy picit néhányótokat, már megérte. Úgyhogy leírom.


Néhány éve egy közeli rokonom, aki már közel járt a 70-hez, beszámolt nekem arról, hogy álmában megjelent neki az édesanyja, aki nagyon beszélt hozzá, de a hangját nem hallotta. Beszélt hozzá, csak mondta, mondta, nagyon akart vele valamit közölni, de ő nem halotta, nem volt hang, csak kép! Elmondta továbbá azt is, hogy az anyjával utoljára még a halála után néhány hónappal álmodott (úgy 30-40 évvel korábban), de többet azóta sem. Nem érti mit jelenthet ez.


Az érdekes az egészben, hogy amikor ezt elmondta nekem, én pontosan tudtam, hogy az édesanyja mit akart mondani, csak én meg azt nem tudtam, hogy ezt hogyan közöljem vele. Mondtam neki, hogy bánja meg a bűneit, ne tartson haragot senkivel, bocsásson meg mindenkinek, aki ellene vétett. Ekkor még engem sem értett, vagy nem akart érteni, erre azt mondtam neki, hogy ez több volt egy álomnál és készülni kell, mert rövidesen találkozni fogsz vele. Akkor már értette miről beszélek, de gyorsan témát váltott. Hozzáteszem, beteges volt életében, de csöppet sem volt betegebb mint korábban, mikor ez történt. Néhány hónappal később viszont lebénult és meghalt.


Ettől függetlenül mégegy külön érdekesség. Azon az estén, mielőtt lebénult, még teljesen jól volt, nem volt semmi baja, de felhívott engem telefonon és érdeklődött többször is, hogy jól vagyok e. Ez nem volt teljesen szokatlan, de a hangján éreztem valami furcsát. Én is kérdeztem, hogy ő jól van e, mondta, hogy igen, és ez így is volt. De valamit mégis megérzett.


Jöhetnek a "magyarázatok".

1. Halucinált/álmodott.

2. Hazudok.

3. Biztosan van valami tudományos, pszihológiai magyarázata, de lélek nem létezik, pláne nem halál után.

4. Lélek létezik és Isten is.

2011. aug. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
52%

Az előbbitől egy teljesen különböző történet és szituáció.


Voltam egy rendezvényen, ahol volt durván 500 résztvevő. Egy zenekar játszott. Az énekesnő mögött voltam olyan 30 fok-ra 15 méterre sok más emberrel egyetemben. Nem voltam az énekesnő látóterében, nem is szúrhatott ki a többi vendég közül.


Szép feneke volt, elkezdtem bámulni, és nagyon élénk erotikus fantáziálások indultak meg bennem. Durván 10 mp-el később már látszott rajta, hogy feszeng, majd ezután 2-3 mp múlva egyetlen határozott mozdulattal az éneklés közben felém fordult és az 500 ember közül nyílegyenesen az én szemembe nézett.


Ha a tudománnyal mindenre meg lehet adni a választ, erre is várnék egy magyarázatot.

2011. aug. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%

Mire vársz magyarázatot? Hogy néztél valakit (ezer emberből te voltál az egyik) ő meg ránézett abból az ezerből egyere, és pont te voltál az? Nahát, ez lehetetlen... Valaki magyarázza már meg.


"Ez a magánvéleményed, vagy ez egy bizonyított tény?"


Mivel a lélek, mint fogalom, az agyban lejátszódó folyamatokat jelöli, így ezen folyamatok megszűnése egyenlő a lélek megszűnésével. Kicsit ciki, hogy ezt a XXI. században külön magyarázni kell.

2011. aug. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Sághegyi Csaba ***** válasza:
60%

Ebcsont, köszönöm a 00:15-ös válaszod. Ha igazat mondasz, újabb bizonysággal gazdagodik a bővülő tárházam.


Rengeteg egyéb igaz történet van, amit nem lehet csak úgy megmagyarázni. Egy doki, azért, hogy bizonyítsa, hogy az ilyesmi igaz, vagy hallucináció, a lámpa felső részére, ami lentről nem látható, felírt dolgokat. Többen a klinikai halálból visszatérve elmondták, amit ott olvastak.

Nemrég egy gyerek visszatérve a klinikai halálból mondta, hogy beszélt a meg nem született kistestvérével. De soha senki nem mondta neki, hogy az anyja elvetélt, még az ő születése előtt. Innen tudom, hogy két gyerekem fog várni rám odaát.

Anyám fodrásza is elmesélte az élményét. Szülés közben állt meg a szíve. Jézus odaát mondta neki, hogy neki még fel kell nevelnie a lányát. Amikor magához tért, első kérdése volt, hogy hogy van a lánya. A doki elcsodálkozott, mert nem nézték meg előzetesen, milyen nemű lesz, honnan tudta, hogy lánya született?


Az ilyenekre nincs materialista magyarázat. Igen, tudományosan még nincs feltárva ez a régió, talán nem is lesz, de bizonyos tényezők arra utalnak, hogy valós dologról van szó.

2011. aug. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!