Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi a magyarázat...

Szerintetek mi a magyarázat arra, hogy a nők ma sokkal könnyebben lesznek keresztényekké, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy tudomásom szerint a világ minden táján az a helyzet, hogy több a női megtérő, mint a férfi, és főleg az szembetűnő, hogy egy olyan házasságban, ahol a férfi megtér, legtöbbször a nő is követi, ellenben nagyon sok esetben ha a nő tér meg, a férfi nem, még évek múlva sem.

Én hallottam erről egy nagyon érdekes magyarázatot, de szeretném megtudni, hogy ki mit gondol erről!


2011. aug. 25. 20:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Én annyival egészíteném ki az itt leírtakat, hogy szerintem annak is köze lehet ehhez a jelenséghez, hogy Jézus mivel emberként férfi volt, ezért a nők könnyebben tudnak hozzá "vonzódni". Ez talán abban is megnyilvánul, hogy az egyháztörténelem folyamán milyen sok nő választotta Jézust a Jegyesének. Ez pedig a férfiaknál elég sok félreértésre adhat okot, főleg a mai világban, ahol a homoszexualitás gyakori beszédtéma és ahol bensőséges és lángoló szeretetről beszélni férfiatlannak tűnik.
2011. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon érdekesek a válaszok. Még sokat kell gondolkodnom ezen. :)
2011. aug. 27. 20:32
 23/25 anonim ***** válasza:
Gondolom sok férfi azért is zárkózik el a hittől, mert a kereszténységbe nem fér bele a házasságon kívüli nemi élet. Ez azért szerintem riasztóbb egy férfi számára mint egy nőnek.
2011. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdés és a magyarázatok is. :)

Én igazából arra tippeltem volna, hogy a nők és a férfiak sok területen nagyon különbözőek; ennek okai pedig a két nem különböző agyműködésében keresendők. Elnézést, ha nem pontosan fogalmazok; nem vagyok szakember, csak olvastam erről valahol. Pl. a férfiak racionálisabbak, a nők inkább érzelmesebbek; a férfiak jobban tudnak egy dologra koncentrálni, a nőknek viszont kevesebb nehézséget okoz egyszerre (párhuzamosan) több dologra odafigyelni. A két nem eltérő mértékben használja a két agyféltekét, ill. az ezek közötti összeköttetések működésében is különbségek vannak.


Talán nem mellékszál, hogy ez utóbbit még a "pre-pszichológiai" korban is megfigyelték az emberek, csak tudományos értekezések helyett mesében, versben fogalmazták meg. :)

Szerintem minden gyermek olvasott vagy hallott már apóról és anyóról, akik egy napra "munkát cserélnek": Az asszony végzi el a mezei munkát, a férfi pedig "elvész" a háztartási és a ház körüli teendők között.

/Jól van, na, az állatok is hátráltatják szegényt. :)/


Hasonló az állítólagos 6. érzék /ki minek nevezi/: A nőknél gyakrabban és erősebben működnek a megérzések.



Más: A 08-27 19:25-ös válaszban foglaltak érdekesek, egyet is értek az 1. mondattal.

A 2. - 3.-hoz viszont két megjegyzést tennék:


1. A nők a női alakokhoz is könnyebben vonzódnak; ld. pl. a régi női bálványisteneket; ill. az idők folyamán kialakult Mária-tiszteletet (v. -kultuszt). Erre is vannak pszichológiai magyarázatok, de nem részletezem.


2. Gondolom, nem minden férfinak új, hogy az Egyház Krisztus menyasszonya... :)

Tehát így is, úgy is jegyesei vagytok Krisztusnak, kedves férfiak. :)


Mielőtt valaki félreértené, nem a nő beszél belőlem; pláne nem vagyok feminista; sőt, nagyon tisztelem a férfiakat. :)

2011. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Még két téma:


1. A Jézus "mezítelen vs ágyéktakaró"-hoz: A keresztre feszítetteket teljesen mezítelenre vetkőztették abban a korban. A későbbi művészi ábrázolásokban eleinte talán a szemérmesség lehetett az oka a ruhadarab "felhelyezésének"; később, a reneszánszban viszont már egészen más, mivel az az időszak, ill. művészeti stílus már korántsem mondható erkölcsösnek... Erről külön topicot lehetne nyitni, de akit érdekel a téma, annak javaslom Peter De Rosa: A nagy elkendőzés c. írását.


2. A férfiak és nők egymáshoz viszonyított helyzetéről elég téves elképzelések éltek és élnek a köztudatban, még akkor is - vagy főleg akkor? - , ha a Bibliát próbálják alapnak tekinteni, mivel nagyon sok a bele- és félremagyarázás.

Ezzel a témával kapcsolatban pedig Dr. Edwin D. Stewart: Nem a te bántásodra adtam a Szentírást c. írását ajánlanám férfiak és nők szíves figyelmébe.

2011. aug. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!