Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy hívják azt a ruhát,...

Hogy hívják azt a ruhát, amiben a Tibeti szerzetesek járnak? & mi az a kis gyöngyfüzérhez hasonló nyaklánc a bal kezükön, annak mi a neve?

Figyelt kérdés
Rem. jó kategóriában tettem fel a kérdést!:P
2011. aug. 27. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
bár a ruhának nem tudom a nevét, de a füzér neve olvasó és korallszemekből készítik.
2011. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. aug. 28. 13:49
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

A szerzeteseket legtöbbször csuhában (szalmából, vagy kukoricahéjból font szegényes köntös) ábrázolják.

Ez nem tévesztendő össze a papok fekete köpenyével, a reverendával.

A szentolvasó másik neve rózsafűzér, ami a Szűzanya kedves imádsága. Kötött formájú imádság. A szemek morzsolgatása közben különféle fohászokat mondanak.

Erről több az interneten.

2011. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
öhm... biztos, h te a tibeti szerzetesekre, a sárgasapkás lámákra gondolsz?
2011. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én igen,de az előző szerintem félre értette /olvasta a kérdést,de nem baj,azért köszi a válaszokat!:P

De még mindig nem tudom hogy hogyan hívják a Tibeti szerzetesek ruháját(ami nem csuha XD)

2011. aug. 28. 19:00
 6/9 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok, beírtam google-ra, de nem hozott ki érdemben találatokat... szerintem nincs külön neve, vagy ha van, akk vmilyen tibeti név.

elolvastam sok Lesile L. Lawrence könyvet (ha érdekel a buddhizmus, neked is ajánlom a tibetben játszódókat) de egyikben sem tett említést a ruhának a nevéről, pedig néhány helyen elég részletesen taglalja a szokásokat...

2011. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a fáradozást,rendes vagy,& én sem találom sehol sem!

A Lesile L. Lawrence könyv ajánlatot pedig nagyon szépen köszönöm!!!:)

2011. aug. 29. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A tibeti szerzetesek több irányzathoz tartoznak, a leghíresebbek az ún. "sárga-csuhások", a gelukpa rend, amelynek a Dalai Láma is a tagja. Tudtommal a csuhának nincs speciális neve, a régi théraváda buddhizmusban "kásája" (szanszkrit) vagy "kaszáva" (páli) volt a neve.


A kis gyöngyfüzért pedig nem olvasónak hívják, mint a kereszténységben, habár ugyanaz a funkciója, hanem "málá"-nak. Rendszerint 108 szemből áll (a Buddha 108 erénye miatt), és a mantrák számolására szolgál.


Remélem segítettem!


(Egy indológus hallgató)

2011. aug. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Nagyon sokat segítettél!:)
2011. aug. 31. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!