Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnél a halál után "élni"?

Szeretnél a halál után "élni"?

Figyelt kérdés
Mennybe jutni? Esetleg újjászületni? Lehet, hogy kivétel vagyok, de én halál után nem akarok menni sehova. Én nyugalmat akarok, álom nélkül aludni örökre. Se feltámadni, semmit!
2011. szept. 4. 00:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tökmindegy, ha ezt az életemet, a mostani tudatommal nem folytathatom... Ha valahova máshova kerülnék, de én én maradnék, vagyis ugyanolyan mint most, az jó lenne. De amúgy nem vagyok vallásos, ilyesmiben hogy Menny és stb nem hiszek.
2011. szept. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
21%
Miért, van élet a halál előtt is?
2011. szept. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
53%
Pontosan ugyanígy vagyok ezzel. Én nem is hiszek a halál utáni életben, és ezt úgy se fogom megtudni, amíg meg nem halok, szóval...
2011. szept. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
60%
Sokan a pokolba jutunk és ez jó, mivel ott sokkal több az ismerős. :))
2011. szept. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Nau dō cāra válasza:
64%

Undorodsz a szamszárától. Ez jó. Mindenképpen tudati fejlődést jelent.

Biztosíthatlak afelől, hogy 'halálod' után örök nyugalomra lelsz.

2011. szept. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Én a Mennybe szeretnék jutni. Hívő keresztény vagyok, ezért hiszem, hogy ez így is lesz. Ennek megvan az az előnye is, amit az egyik válaszoló írt: Ott én én maradok, a saját tudatommal, a saját szellememmel és lelkemmel. Nem veszítek el semmit.


A reinkarnációs újjászületés többek között ezért sem szimpatikus számomra, mert az ő tanaik szerint a lélek ugyan megszületik egy új testben földre, de semmit nem tud az "előző életéről". Akkor meg nem értem, hogy így mi értelme van az egésznek.


És az álom nélküli, tudatlan állapot sem vonzó lehetőség számomra. Hiszen akkor egyáltalán nem lenne tudatunk, megsemmisülnének az emlékeink, az örömteli, jó dolgaink, olyan, mintha nem is lettünk volna.

Visszakérdezhetek, kedves kérdező, hogy neked ez miért szimpatikus? Csak mert én azt felfogni sem tudnám, ezért nem is értem, hogy miért lehet kívánatos állapot.

2011. szept. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Sághegyi Csaba ***** válasza:
62%

Személyesen megismertem a megváltómat, vele akarok lenni örökké. Szeretete átjár, és ez az enyém örökké.

Mindenkit erre hív.

2011. szept. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
65%

Mennybe jutni? Nem hiszem, hogy szeretnék. Bár kinek mi jut róla eszébe, nincs erőm részletezni, de nem valami ellenségesség miatt.

Újjászületni jó lenne, ha normális családba kerülnék, ahol foglalkoznak velem, az alkohol alig ismert fogalom lenne és segítenének a pályaválasztásban, már gyerekkorom óta, felfedezzék mi érdekel, ne az legyen velem, mint most. (nem találom magam, pedig 22 vagyok lassan, és ez nem mehetne így tovább...)

2011. szept. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
39%
Van egy jó hírem, kedves kérdező. A halál után valóban nincs semmi, ugyanis az a nemlét állapota, még a Biblia szerint is. Hogy az ún. "Kereszténység" miért tanít mást, az egy hosszú történet. Mindenesetre a Biblia szerint is van remény újra élni, de az feltámadás által lehetséges.
2011. szept. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
42%
Ez nem szeretnék vagy nem szeretnék kérdése, ugyanis Isten örök, és az embert a saját képére teremtette. Ezért minden ember örökké fog élni a feltámadás után. Csak az nem mindegy, hogy az öröklétet kínok között a Pokolban, vagy boldogan a Mennyben fogjuk tölteni.
2011. szept. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!