Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tp! Jézus konkrétan milyen...

Tp! Jézus konkrétan milyen események után jön el?

Figyelt kérdés

Elolvastam az ezzel kapcsolatos részeket a Bibliában, de ezt még nem értem. Maga az elragadtatas az antikrisztus előtt, vagy után fog eljoni?

Azokat a részeket sem értem, amikor Máté24-ben ezeket olvashatjuk: Mert ahogy a villamlas ... úgy lesz az ember fiának eljövetele is. (Tehát nem láthatjuk).


Másik sorban pedig ezt írja: És mindenki meglátja eljőni a felhokkel, hatalmas dicsőségel.


Akkor ez a 2. is külön-külön esemény lenne?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 20. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%

Ha elolvastad a Bibliában ezeket a részeket, akkor megmondanád, hogy hol olvashatunk arról, hogy elragadtatás?

Vagy idéznéd az egyetlen helyet, amelyben szerepel az antikrisztus, és mit is ír erről János? Egy személy lenne, mely a vég idején jön el?


A villámlással kapcsolatban olvasd el az elötte lévő sort is, és megláthatod, hogy nem a 'látszik, nem látszik' értelmezhető erre. Mert amiképpen Noé napjaiban is volt, házasodnak, esznek isznak addig, míg a bárka ajtaja be nem csukódott. Ne higyjél a hitetőknek.


Akit szeretsz, arra hallgatsz, figyelsz rá. Megtartod a parancsolatait és nem hagyod, hogy az emberek és démonok csalfaságai vezessenek.


Üdv: én lászló

2011. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Ezzel kapcsolatban sok a vita. Egyesek azt mondják, hogy az elragadtatás a nagy nyomorúság után lesz. Én mondjuk azt vallom, hogy a hét év előtt megtörténik az elragadtatás, ahol nem fog megjelenni személy szerint maga Krisztus a mennyei dicsőséggel. A hét év nyomorúság után pedig -mikor készülődik az utolsó összecsapás (lásd: az Antikrisztussal szövetkeznek a Föld nevű bolygó országai, és Izráel valamint a zsidók elpusztítását kezdeményezik)- megjelenik az ég felhőin maga Jézus Krisztus az egész angyalsereggel és a gyülekezettel, s láncra vettetik a Sátán szolgáival együtt.
2011. szept. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Szia ^^


Nagyon örülök a kérdésednek! Nos hogy Jézus konkrétan milyen események utàn jön el, azt a Jelenése könyve részletesen tàrgyalja, külösen a 12. fejezettöl egészen a Jelenések könyve végéig tarto fejezetekre hivnàm fel a figyelmed, ugyanis azok a fejezetek föként a mi korunkra, és az elöttünk lévö idöszakra vonatkoznak.


Jo ismerni azonban az egész Bibliàt is, hiszen a Jelenések könyvében foglalt szimbolumok azonositàsànak egy része a Biblia màs helyein talàlhato meg. Különösen a figyelmedbe ajànlanàm még Dàniel könyvét egyrészt azért, mert ebben a könyvben is vannak jövendölések Jézus Krisztus màsodik eljöveteléröl, màsrészt pedig azért Jelenések könyve Dànieléra alapul.


Én a magam részéröl személy szerint ajànlanék neked egy sorozatot a Jelenések könyvéröl, és azok a hanganyagok ingyenesen letölthetöek. Ha azokat meghallgatod, ugygondolom értékes tudàssal gazdagodsz majd.


Ezen a linken, ha leljebb görgetsz ott lesz a Jelenések könyve is:


[link]


Minden jot ^^

2011. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Hát, jól beleválasztottál... Ez hosszú és nehéz téma.


Nagyon röviden néhány infó, aztán remélhetőleg jön részletes válasz is valakiktől, akik profik a témában. :)


Az elragadtatás idejével kapcsolatosan 3 féle elmélet van forgalomban; ezekről röviden az alábbi cikkben olvashatsz:


[link]



És bezonyám, két külön eseményről olvashatunk a Bibliában:


1. Jézus Krisztus első eljövetele nem lesz nyilvánvaló mindenki számára, ennek időpontját nem is tudhatjuk előre, legfeljebb az idők jelei, a próféciák alapján lehetnek halvány sejtéseink. Ekkor lesz az elragadtatás.


Jézus azt mondta, hogy ekkor úgy jön majd el, mint éjszaka a tolvaj...

De azt is mondta, hogy figyeljük a jeleket. :)


2. A második eljövetel viszont az első időpontjából már kiszámítható lesz; és azt már valóban mindenki meg fogja látni. - Már aki még itt lesz akkor.


Remélhetőleg - sok keresztény testvéremmel együtt - én már az elsőre fel tudok készülni, kicsit viccesen: megkapom / megkapjuk a "szállítható" minősítést, és mehetek / mehetünk haza, sőt Haza. :)



Az említett igerész pedig pontosan így van: "Mert amiképpen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugatig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is." /Máté 24:27/

Tehát pont fordítva, mint ahogy írtad: látható lesz.



Valahogy ide kívánkozik egy dal, mivel nagyjából így érzek ezzel kapcsolatban:


http://www.youtube.com/watch?v=0xwzItqYmII


Remélem, tetszik. Üdv. :)

2011. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Még több választ! :D
2011. szept. 20. 17:34
 6/17 Sághegyi Csaba ***** válasza:
78%

Üdv!

Én a következő igék miatt gondolom azt, hogy az elragadtatás a nagy nyomorúság előtt lesz:


Ésa. 57,1

Az igaz elvész és nem veszi eszébe senki, és az irgalmasságtevők elragadtatnak és senki nem gondolja fel, hogy a veszedelem elől ragadtatik el az igaz;


1 Thess. 1,10

És várjátok az Ő Fiát az égből, a kit feltámasztott a halálból, a Jézust, a ki megszabadít minket amaz eljövendő haragtól.


2 Thess. 2,1

Kérünk pedig titeket, atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és a mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre nézve,

2 Thess. 2,2

Hogy ne tántoríttassatok el egyhamar a ti értelmetektől, se ne háboríttassatok meg, se lélek által, se beszéd által, se nékünk tulajdonított levél által, mintha itt volna már a Krisztusnak ama napja.

2 Thess. 2,3

Ne csaljon meg titeket senki semmiképen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia,

2 Thess. 2,4

A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát.

2 Thess. 2,5

Nem emlékeztek-é, hogy megmondtam néktek ezeket, a mikor még ti nálatok valék?

2 Thess. 2,6

És most tudjátok, mi tartja vissza, a miért csak a maga idejében fog az megjelenni.

2 Thess. 2,7

Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.


Ez utóbbi igénél nem nevezi meg azt, hogy minek kell félretolatnia. Ám a korábbi igékből világos, hogy az egyháznak. Hiszen amíg itt vagyunk, addig imáink, szellemi harcaink valódi akadályok a sátán szabad működésében. Ám mivel a veszedelem, és harag elől hirtelen elragadtatunk, ezért teljesen megszűnik minden akadály (átmenetileg). Egy ideig az antikrisztus néven emlegetett fenevad szabadon tevékenykedhet. Az új megtérőket persze üldözni fogja, sokakat lefejeztet, de a végső csata után ők is feltámadnak, és uralkodnak Jézussal a Földön 1000 évig.

2011. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akkor még az antikrisztus előtt elragadtatunk? És ha igen, akkor az elragadtatas előtt, még miknek kell megtörténniük?
2011. szept. 20. 20:03
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Sziasztok!


Ha lehetséges ide is beirnàm a véleményem erröl a témàrol:


Az antikrisztus nem konkrétan egy személyt jelent. Hanem egy adott hatalmat, eszmét.(1Jàn 4,1-3)Màr eleve az "Anti" görög kifejezés is kétértelmü, ugyanis az nem csak annyit jelent hogy "ellen" hanem annyit is hogy "helyett" Tehàt egy olyan valamiröl van szo, aki ugy szol Krisztus ellen, hogy közbe a helyébe teszi magàt.


A 2. Thessalonikai levélben Pàl Dàniel könyve 11. fejezetére hivatkozik vissza, ezért Dàniel könyvét külön érdemes tanulmànyozni.


A 2Thess 2,3-ban a "szakadàs" szo helyén az eredeti görög szövegben a "aposztàzia" kifejezés àll, ami annyit jelent hogy: hitehagyàs. Pàl egyértelmüvé teszi hogy a szakadàroknak vagy hitehagyoknak azokat lehet nevezni akik a "tudomàny" vagyis evangélium körül okoznak megoszlàsokat (Rm 16,17)


Szét lehet tehàt nézni az Egyhàztörténelemben hogy ezek a jellemzök mire érvényesek, Példàul hogy mikor volt egy oriàsi hitehagyàs a kereszténységben...

2011. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

És mégvalami:


A 19:10-es vàlaszban elhangzott a "fenevad" kifejezés is. Jo ha tudjuk hogy a Bibliàban 3 fenevadrol olvashatunk, tehàt nem mindegy miröl beszélünk.


-Van egy tengerböl feljövö fenevad. (Dàniel 7. fejezet, Jelenések 13. 17. fejezet)A tenger a népek szimboluma (Ésa 17,12 ; Jel 17,15) Evvel a fenevaddal elöször Dàniel könyve 7. fejezetében talàlkozunk, tehàt egy olyan hatalomrol van szo, ami a népek harcaibol emelkedik ki (Nem véletlen hogy Dàniel egy hàborgo tengert làt)


-Van egy Mélységböl feljövö fenevad. (Jelenések 11. fejezet) A mélység a démoni vilàg jelképe (2Pt 2,4) Tehàt egy démoni eszméröl van szo.


-És van egy földböl feljövö fenevad (Jelenése 13. fejezet) Ez egy adott földrészböl kiemelkedö hatalmat jelöl. Talàn még annyit had tegyek hozzà, hogy ennek a hatalomnak az azonositàsàhoz jo még ismerni a 12. fejezetet is.


Az 1000 esztendö pedig az elsö feltàmadàs utàni idöszakot jelenti, amikoris Isten és a megvàlltottak megitélik az gonoszokat. A Biblia ugyanis 2 feltàmadàsrol beszél. (Jel 20,5-6)


Itt csupàn arrol van szo, hogy az elsö feltàmadàskor amikor Krisztus visszajön a földre, akkor visszaadja azoknak az életét akik igazak voltak. Ezek elvàltoznak az élö igazakkal és a mennybe ragadtatnak. (1Thess 4,17) Isten bevonja aztàn a gonoszok feletti itéletbe a megvàltottakat:


"Jézus pedig monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy ti, a kik követtetek engem, az újjá születéskor, a mikor az embernek Fia beül az ő dicsőségének királyi székébe, ti is beültök majd tizenkét királyi székbe, és ítélitek az Izráel tizenkét nemzetségét." (Mt 19,28)


És ennek az idötartalma 1000 év. A gonoszok, vagyis: "A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő." (Jel 20,5)


Miutàn meghoztàk a gonoszok feletti itéletet, Jézus és a megvàlltottak visszatérnek a földre az Uj Jeruzsàlemmel hogy végre is legyen hajtva a sàtànon, és azokon akik azonosultak vele, vagyis hogy örökre megsemmisüljenek. (Jel 20,7-9)Ekkor teljesedik majd be a Malakiàs könyvében foglalt jövendolés, miszerint Isten "nem hagy rajtok gyökeret, sem ágat." (Mal 4,1)

2011. szept. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Akárki vagy, ilyet ne csinálj többet! :)


Őszintén szólva ez nagyon nehéz kérdés nekem, de gondolom másoknak is, úgyhogy elég óvatosan szoktam hozzányúlni, és a tévedés lehetőségét fenntartom magamnak. :) Ennél a témánál nincs is megnyugtatóbb, mert az Úr teljesen levette rólunk annak a felelősségét, hogy erről beszéljünk, mivel azt mondta, hogy senki nem tudja, mikor jön el. :)) Úgyhogy azt nem tudom megmondani, hogy konkrétan milyen események után jön el, csak a jeleit, mint ahogy Jézus tette.


Az elragadtatással kapcsolatban amúgy is nagy nézeteltérések vannak a keresztények között, mert sok igehelyet és értelmezést kell összeegyeztetni, ami általában különböző elméletekhez vezet.

A 16:52-es és a 19:10-es válaszolóval nagyjából egyet tudok érteni, egy-két gondolatot még szeretnék hozzátenni, illetve megválaszolatlan kérdésre válaszolni. Ez két nagyon hosszú választ fog jelenteni. :)


1) A Biblia alapján én nem igazán látom megalapozottnak azokat a nézeteket, amelyek szerint elragadtatás nem lesz, vagy csak átvitt értelemben lesz. Ők úgy tartják, hogy a 7 éves "nagy nyomorúság" végén, amikor dicsőségesen és minden ember számára látható módon jelenik meg Krisztus, akkor a benne nem hívők meghalnak, az itt lévő igazak pedig átváltoznak. Ez a nézet több dologban is ellentmondásokat tartalmaz [bár nagyon nehéz olyan nézetet kialakítani, amiben nincs semmi ellentmondás :)]. Ezért is lepődtem meg nagyon például, amikor nemrég a 700-as klub c. tévéműsorban az általam egyébként nagyrabecsült Pat Robertson amerikai evangélista is ezt a nézetet osztotta. Erre még kicsit lentebb visszatérek.


2) Az elragadtatásnak (vagy akik szerint az nincsen, az Úr napja eljövetelének) nagyon lényeges pontja az, hogy Jézus beszéde szerint senki nem tudja, mikor fog történni, se most, se majd az azt közvetlenül megelőző időben, sőt percekben sem.

"Máté 24:36 Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül."

Amit még egyszer megerősít:

"Máté 24:42 Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok."

Sőt Márknál külön hangsúlyozza, hogy még Ő maga sem tudja, _csak_ az Atya:

"Márk 13:32 Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya.

Márk 13:33 Figyeljetek, vigyázzatok és imádkozzatok; mert nem tudjátok, mikor jő el az az idő."


Ez a "nem tudás" nem csak azt jelenti, amit már valaki előttem is említett: hogy úgy lesz, mint Noé napjaiban, illetve mint Lót napjaiban, hogy az emberek esznek, isznak, házasodnak, férjhezmennek, adnak, vesznek, ültetnek, építenek, és egészen az eseményig nem vesznek észre semmit.

Hanem azt is, hogy még akik figyelnek is (mint akkoriban Noé és Lót, akik tudták, mi fog következni) és ismernek is egy csomó részletet (ne feledjük el, hogy az angyaloknak elképesztő nagy tudásuk és intelligenciájuk van, ami részben a jövő ismeretére is kiterjed), azok sem tudják, hogy mikor fog ez megtörténni.


Márpedig ha a Dániel könyvében az Antikrisztussal kapcsolatos (láttam, hogy ezt a kifejezést mint egy adott személy megjelölésére használva is érte kritika bizonyos körök részéről, nevezzük hát akkor Fenevadnak [Jel. 13.] vagy Pusztító utálatosságnak [Dániel 11:31 és 12:11, és Máté 24:15], kinek mi tetszik, nekem mindegy) nagyon konkrét prófécia beteljesedik, akkor mindenki tudni fogja, hogy attól a naptól kezdve, hogy istenként beül Isten templomába Jeruzsálemben, pontosan 1290 nap lesz hátra az Úr napjáig. Ezt nemcsak az ég angyalai tudják majd kiszámolni, hanem minden ember, aki tisztában van a Bibliával. Ezek szerint az a bizonyos eljövetel, ami az armageddoni csatában véget vet a Fenevad uralkodásának, nem azonos azzal az eljövetellel, amiről Jézus azt mondta, hogy senki sem tudja a napját és az óráját, csak az Atya. Mert azzal, ha azt állítjuk, hogy nem lesz elragadtatás, csak a dánieli utolsó évhét végén, a Fenevad legyőzésekor változnak el a Földön lévő szentek, azzal értelmetlenné tesszük Jézus tanítását.

Mert onnantól kezdve, hogy lesz egy ilyen konkrét esemény, az idő napra pontosan meg lesz szabva, és nincs értelme a "mint a tolvaj éjjel"nek és a "vigyázás"nak:

"Márk 13:33 Figyeljetek, vigyázzatok és imádkozzatok; mert nem tudjátok, mikor jő el az az idő.

Márk 13:34 Úgy mint az az ember, aki messze útra kelve, házát elhagyván, és szolgáit felhatalmazván, és kinek-kinek a maga dolgát megszabván, az ajtónállónak is megparancsolta, hogy vigyázzon.

Márk 13:35 Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mikor érkezik meg a háznak ura, este-é vagy éjfélkor, vagy kakasszókor, vagy reggel?

Márk 13:36 Hogy, ha hirtelen megérkezik, ne találjon titeket aludva.

Márk 13:37 Amiket pedig néktek mondok, mindenkinek mondom: Vigyázzatok!"


[megj.: itt a "vigyázzatok" fordítás helyett még megengedhető lenne: virrasszatok, őrködjetek, legyetek éberek.]


Ha pontosan tudjuk, mennyi időnk van hátra, akkor nem őrködünk és nem virrasztunk, hanem sóhajtozva, nyögve, várva várjuk, mikor lesz már végre vége. Én ezt a verziót tehát nem tartom valószínűnek.


(folyt.köv.)

2011. szept. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!