Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tudni a Sátán...

Mit lehet tudni a Sátán fiáról, Damianról/Damienről?

Figyelt kérdés
Mindenre kíváncsi lennék vele kapcsolatban, ahogyan arra is, hogy szerintetek létezik-e. Beszéljük/fejtsük ki ezt a témát, mert szerintem nagyon érdekesnek ígérkezik. :)
2011. szept. 22. 20:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Szóval azt kérdezed, létezik-e egy 30 évvel ezelőtti film kitalált szerplője? Őőmm... szerintem nem.


Ahogy a Batman, a Superman és X-man sem.

2011. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én nem tudok semmiféle filmről, s ha van is, nem az ihlette a kérdést. :)
2011. szept. 22. 20:19
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

te miről beszélsz?

batman létezik a kutyafáját, h a macska rúgja meg!

2011. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Akkor honnan vetted ezt a nevet?
2011. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Az interneten olvasgattam a Sátánról (több helyen is), ott emlegették az „esetleges fiát” eképpen (és ezek az oldalak nem egy filmről szóltak, hanem a sátánizmus eszméiről :D).
2011. szept. 22. 20:25
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Ő egy karakter egy filmben. :)
2011. szept. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Ez az Ómen című film után terjedt el. Vszínű azért adták a karakternek a Damien nevet, mert hajaz a "démon" szóra. Pedig nem jelent semmi ilyesmit. Sőt, ógörögben a daemon inkább egy segítő szellem.


Az antikrisztus-a-Sátán-fia-lesz is inkább csak ilyen urban legend.

2011. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%

Jó, akkor egyezzünk meg abban, hogy a Sátán csupán egy mitológiai alak.


Ami a fiát illeti, Damien az Ómen című film forgatókönyvírójának agyszüleménye. Ennyi. Ha találsz bármilyen korábbi forrást, amely említi, akkor kapsz egy hangszórót. Látod, ennyire lehet komolyan venni az ilyen vallásokat.


Azt hittem, nem lehet nagyobb hülyeség azután, hogy állítólag valaki már látta a Sátánt a házban, ahol a filmnet forgatták. Nagyon élénk lett az emberek fantáziája.

2011. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért háborodik fel mindenki ennyire egy (viszonylag) ártalmatlan kérdésen. Én úgy tudtam/tudom, hogy több olyan közösség is van, akik tényleg hisznek abban a teóriában, hogy a Sátánnak is született egy fia, mint Istennek Jézus... és ezek a közösségek nyilván nem egy forgatókönyvre építik fel a hitvallásukat. Én speciel elképzelhetőnek tartom, hogy létezik... mert miért ne? Logikus lenne... párhuzam Istennel, az erők kiegyenlítése. Nem tudom, hogy mit kell így lehurrogni, mikor kb. ugyanannyi logika van benne, mint Jézusban, csak annyi, hogy róla nem maradtak fent semmiféle feljegyzések... Ennyi erővel Jézus is csak egy kialált karakter, mint „Batman, X-men”, stb., és nézzem hülyének azokat, akik hisznek benne?
2011. szept. 22. 20:38
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg eljön a Biblia szerint majd az Antikrisztus, de hogy mi lenne a neve, arról nem szól a fáma. Az Ómen c. klasszikusban volt Damien az ügyeletes sátáncsemetének a neve.
2011. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!