Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisztus ács volt, vagy...

Krisztus ács volt, vagy "csak" ács fia?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy néhány évig ácsként dolgozott, de honnan is tudjuk ezt? Miért állítanak felekezetek Krisztusról olyat, amit legfeljebb csak kikövetkeztettek?
2011. szept. 24. 22:17
1 2
 11/12 anonim válasza:

Semmiképpen sem a kutatásról szeretnélek lebeszélni, tény Pál ir pl. a Berea-i zsidókról(akik keresztények lettek) akik nap mint nap utána néztek, de minek? Az Írásoknak. Nem a vallásoknak. Tudni kell azt is miért kutatunk bizonyos dolgot mert Pál írt arról is, hogy " Úgy futok tehát, hogy az nem bizonytalan; ütéseimet úgy irányítom, hogy ne a levegőt üssem" /1Korintusz 9:26/ Elég ha a Bibliát kezded tanulmányozni nem kell más, hogy melyik felekezet mit tanít elég ha csak az etalont tudod.

Nem kötözködni, vagy tudást fitogtatni sem biztos sikeres lesz a kutatásod. Még egy ide illő vers Héberek 5:14 "A szilárd eledel azonban érett embereknek való, azoknak, akiknek a használat folytán edzett érzékelőképességük van a helyes és a helytelen közötti különbségtételre."


Üdv:

Laci

2011. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hallgattam több előadást, és egyik másik közben fület ütött, hogy az tanították, hogy Krisztus maga is ács volt. Erre nem emlékeztem, hogy így benne lenne-e a Bibliában, az írásokban. Úgy gondoltam, hogy ez pusztán kikövetkeztetett állítás. Megkérdeztem és választ kaptam. Miután választ kaptam jössz te és megkérdőjelezed, hogy pusztán az igazság keresése miatt teszek fel-e kérdést. Itt fejezzük be. Én kérdeztem és választ kaptam. Akkor mikor még nem kaptam választ, akkor csendben voltál. Miután a kérdésemet lezárnám, az írásokból idézel oda nem illő dolgokat, hogy én milyen vagyok. Akkor most is maradj csendben, és mélázz a száraz eledellel, és hagyd, hogy és szürcsölhessem az anyatejet. kössz.
2011. szept. 30. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!