Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Jehova...

Mi a véleményetek a Jehova vallásról?

Figyelt kérdés
Az anyám mostanában csatlakozott hozzájuk. Addig sem jöttünk ki valami jól, azóta pedig tele van gyűlölettel irántam.
2011. szept. 26. 09:18
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. szept. 26. 16:43
 12/54 anonim ***** válasza:
6%

Kedves kérdező. A tapasztalat nagyon nem ez, amit írtál. Sántít a meséd.

Nem lennék a helyükben azoknak az embereknek, akik ármánykodásból azt állítják Jehova aktív Tanúiról, hogy "gyűlölködnek", meg "erőszakosak"! Persze tudom, hogy e fogalmak sokszor igen relatív jelentéssel bírnak egyes embereknek, de ez, az e szavakkal dobálózó embereknek nem mentség. És ezt gyakran azon egyházak képviselői mondják, amelyek valóban ezen "rossz gyümölcsöket" mutatták és mutatják fel ma is.


Egy hazug és istentelen világban élünk, ahol gyakran mondják a jót rossznak és a rosszat jónak, az édeset keserűnek, és a keserűt édesnek..., ahogy azt Isten Szava mondja.

2011. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
92%
Hogy mondhatsz olyat a kérdezőnek, hogy sántít a meséje? Nekem nincs bajom a tanúkkal, leszámítva, hogy nem erősségük az önálló gondolkodás, de miből gondolod, hogy csak azért mert valaki tanú lesz, az már garancia arra, hogy hey presto! jobb ember lett?
2011. szept. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
6%

"... leszámítva, hogy nem erősségük az önálló gondolkodás, de miből gondolod, hogy csak azért mert valaki tanú lesz, az már garancia arra, hogy hey presto! jobb ember lett?"


Hozz már fel légy szíves egy életből vett valóságos példát arra, hogy "nem tudnak önállóan gondolkozni"? Elmondanám neked, hogy sokkal szabadabbak szellemben és éppen ezért sokkal fantáziadúsabbak, mint sok átlagkeresztény. Lehet, hogy ez csak egy "elfogult" nézet, de sokkal kevésbé elfogult és előítéletteljes, mint ezen állításod.


"Az igazság szabadokká tesz..." - mondta Jézus. Ez a valóság.


Ha valaki Jehova Tanúja lesz, az nem csak egy papír, hanem egy kiválóbb viselkedési forma, folyamatos és kitartó cselekvési forma, melyet tartósan nem lehet képmutatásból csinálni, ellentétben azzal a fajta "vallásossággal", mely a szokások és a hagyományok rabja. Jehova Tanúja egy bensőséges, élő és aktív isteni kapcsolat nélkül nem képes Jehova hűséges tanújaként élni.


Olvasd el a Görög Iratokat, hogy vajon milyenfajta kiválóbb viselkedési formát eredményezett az első századi keresztények életében, hogy Krisztus-követők lettel?!

Ha nem találsz benne semmit, akkor nem voltál figyelmes. Ezt ők sem magamutogatásra használták fel, hanem arra, hogy mindeninek elmondják a "jó hírt", aki csak figyelt rájuk.

2011. szept. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes hogy sokan nem hajlandóak elfogadni azt hogy ha valaki csatlakozik Jehova Tanúihoz az lehet rá rossz hatással. Pedig szerintem ez az összes megtérő vallásos embert kísérti az hogy jobbnak gondolja magát a többi embernél (hiúság) és ezért akár erőszakkal is próbálja ráerőltetni másokra a saját nemesnek vélt elveit. Valójában pedig először a régi rossz szokásait kellene elhagynia.


"Ha valaki Jehova Tanúja lesz, az nem csak egy papír, hanem egy kiválóbb viselkedési forma, folyamatos és kitartó cselekvési forma, melyet tartósan nem lehet képmutatásból csinálni, ellentétben azzal a fajta "vallásossággal", mely a szokások és a hagyományok rabja."


Ez úgy hangzik mint egy tökéletes szervezet. Pedig egy olyan szervezet ami emberekből áll soha nem lesz tökéletes.

2011. szept. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
90%
Nekem szimpatikusabb lenne az ha a Tanúk elismernék hogy a tagjai közé nem tökéletes egyedek is kerülhetnek és a nevükben bocsánatot kérnének azoktól akiket megsértettek ezek.
2011. szept. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
91%

"Ezt ők sem magamutogatásra használták fel, hanem arra, hogy mindeninek elmondják a "jó hírt", aki csak figyelt rájuk."



Csak ők mennek házról házra ,mint szolgálatot végezzenek Istennek.Eddig mind szép és jó lenne ,de hamis tanokat hirdetve,ami viszont nem szép dolog.Ellentmond a viselkedésük a próféciáknak.Az Új szövetség amelyben Jézus Isteni hatalommal volt megáldva,alacsonyabb rendűnek vallják.

Jézus visszajövetelét várják mint a Messiást és mégis angyalként emlegetik.Hogyha Istent imádják akkor miért "alacsonyodnak" le egy angyalnál?Hisz Ők alacsonyabb rendűnek vallják Jézust,vagy nem jól gondolom?Angyalt pedig nem Isteníthetnének .Mert a prófécia is írja.

Jézus feltámadt mint Lélekben ,mint testben ,de ők azt vallják hogy csak Lélekben ment fel atyjához.Akkor a teste hova lett?Akkor miért gondolják azt hogyha Jézus visszajön testi paradicsom lesz.Szóval ezek "hum -buk" feltevések és még sorolhatnám.Csak összezavarják az embereket ,a megtévesztett elméleteikkel.Nem haragszom rájuk ,hozzám is bejöttek és össze akartak zavarni azzal hogy Jézus nem az amelyek a próféciában (az én Bibliámban )le van írva.Csak az a jó amit Ők mondanak.Nos imádkoztam Atyámhoz hogy tisztítsa meg a lelkemet mert majdnem sikerült megzavarni bensőmet,de köszönet Jézus Krisztusnak visszatért a hitem és elküldtem őket szeretetben ,vissza adtam a könyveiket ami tele volt érdekes vallási zavarodottsággal.Most újra vissza tértem És újra Jézus Krisztus szeretetében élek.

2011. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:

Írok egy kicsit bővebben, hogy mit értettem gyűlölködés alatt.

Az anyámmal - anyagi okok miatt - 2008-ban költöztünk össze, úgy hogy mindkettőnk házát eladtuk és abból vettünk egyet. Úgy gondoltam, hogy jó lesz. (44 éves nő vagyok)

Sajnos a veszekedések napirenden voltak, elég viharosak, és hangosak.

2010-ben költöztem össze a párommal, akit ő ki nem állhat.

Gondoltam, hogy talán a régi sérelmek nem ismétlődnek meg, nincs életközösség, nem fogunk többet veszekedni.

De amikor hazamegyek, azt hallom, hogy bárcsak már megszabadulna tőlem, stb., stb.

Az együtt töltött időket folyamatosan felemlegeti, nincs olyan alkalom, hogy ne hallanám vissza. Hiába mondom, hogy felejtsük már el, gondoljunk inkább a jövőre, ne foglalkozzunk a múlttal.

És odajárnak hozzá a jehovák, és azt hallgatom, hogy mikor lesz világvége, meg mikor jön el a megbocsátás.

Ennek ellenére ő nem tud megbocsátani, hanem folyamatosan fenntartja a problémákat, és olyan gyűlölettel néz rám, elmenekül a szobájába, hogy még köszönni sem kelljen.

Kérdeztem tőle, hogy kik ezek az emberek, de csak annyit mondott, hogy ismerősei.

Pedig én nem tiltanám, örülök, hogy van társasága - már a szomszédokkal sincs jóban.

2011. szept. 27. 10:03
 19/54 anonim ***** válasza:
66%
Az általad leirtakból kitünik, hogy egy régóta fennáló problémáról van szó. Az is kiderült, hogy miről beszélgetnek nálatok Jehova Tanui. Miért ne kérdeznéd meg a tanúkat, arról, hogy csatlakozhatnál-e a beszélgetéshez, és ha ez lehetővé válik, kérd meg őket, hogy a Biblia alapján segítsenek leküzdeni az anyád és a te közötted kialakult helyzetet.
2011. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm 11.01 válaszát, megfontolásra váró ötlet, és jónak tűnik!
2011. szept. 27. 11:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!