Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy léphetnék ki a Katolikus...

Hogy léphetnék ki a Katolikus Egyházból?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 20:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
ha nem vagy tag egy egyházközségnél sem,nem fizetsz egyházi adót, nem jársz templomba akkor kiléptél.
2011. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Tagja vagyok az egyháznak, mert meg vagyok keresztelve, a többi stimmel. De én szeretném ha törölnének végleg az egyházból.
2011. okt. 1. 20:31
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

törölve vagy,hiszen az aktuális tagok közt nem szerepelsz.

Az,hogy anno megkereszteltek, neked nem jelent semmit (ha nem hiszel) az egyház pedig nem tart nyilván mint tagot

2011. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 kzs ***** válasza:
100%

Igaza van az előbbi válaszadónak.

Különben nem fognak zaklatni, úgyhogy szerintem ne is foglalkozz ezzel a kérdéssel.

2011. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Nincs igazatok, akit megkereszteltek, az tag marad egész életében. Legalábbis amikor pénzért kell az államhoz fordulni, akkor bele van számítva az összes megkeresztelt, mint hivatkozási alap...


Na ezért én is szívesen kilépnék, nem örülök hogy a nevemben az állam a világ legnagyobb maffiáját pénzeli.

2011. okt. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Ez engem is érdekelne. Nálunk a pap nem temet el ha nem fizetsz adót. Én meg mint ateista, ennek kimondottan örülök, de szeretném azért ha törölnének a maffia-tagok közül...
2011. okt. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esetben elegendő bizonyíték, ha írsz egy levelet a kilépési szándékodról, amelyben tudatod, hogy nem kívánsz többé az egyház tagja lenni.
2011. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Egy mise közepén erőteljesen nyiss be egy templomba, menj oda a paphoz és kiáltsd azt: "FELMONDOK".
2011. okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
33%

Sziasztok!

Nem túl szerencsés maffiának nevezni egy többszáz milliós taglétszámmal rendelkező egyházat.

ha felveszel egy új vallást, akkor automatikusan felülíródik a katolikus léted, mondjuk megkeresztelteted magad egy református, vagy evangélikus, stb. lelkésszel.

Ha valaki egy nem keresztény vallást vesz fel, akkor a keresztsége is érvénytelenítődik automatikusan.

Javítsatok ki, ha hülyeséget írtam.

Üdv: 29/L

2011. okt. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Sziasztok!

Nem túl szerencsés maffiának nevezni egy többszáz milliós taglétszámmal rendelkező egyházat.

ha felveszel egy új vallást, akkor automatikusan felülíródik a katolikus léted, mondjuk megkeresztelteted magad egy református, vagy evangélikus, stb. lelkésszel.

Ha valaki egy nem keresztény vallást vesz fel, akkor a keresztsége is érvénytelenítődik automatikusan.

Javítsatok ki, ha hülyeséget írtam.

Üdv: 29/L"


Ez mind szép és jó, de mi van akkor ha az ember semmilyen egyházhoz/hithez nem akar tartozni, netán éppen ateista? :)

2011. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!