Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos ember hitet/hisz...

A vallásos ember hitet/hisz ezekben?

Figyelt kérdés
Mint pl a földönkívüliek, a szellemek, kísértetek, démonok, vámpírok?
2011. okt. 25. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
A nem vallásos sem hisz bennük,ha tud józanul gondolkodni.
2011. okt. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
természetesen nem
2011. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

A vámpírokban nem hiszünk. Szerintem ehhez nem is kell vallásosnak lenni, hogy az ember belássa, hogy azok nem léteznek.

A többiről meg sok-sok embernek sok-sok elképzelése van.


Személy szerint hiszek a földön kívüli életben. No nem a zöld kis teremtményekben, de valamiféle élet csak létezik rajtunk kívül.

A szellemekben is hiszek. De azt sem úgy képzelem el, hogy előbújik éjjel az ágyam alól, és ijesztget. Inkább úgy vagyok vele, hogy az elhunytak láthatnak minket valamilyen formában, és esetlegesen érzékelhetjük is őket.

A démonokban is hiszek. Elvégre aki hisz a jóban, az tudja, hogy létezik a gonosz is.


24/n

2011. okt. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Szerintem attól is függ milyen vallás :-) Én keresztény vagyok tehát a következőket tudom elmondani:


-Földönkívüliek:

A Biblia beszél róla hogy Istennek vannak még rajtunk kívül más teremtményei is (Jób 38,7), de ezek az el nem bukott lények tőlünk valószínű nagyon messze lehetnek, és olyan helyen élhetnek amelyet nem rontott meg a bűn. Nem jönnek erre a földre. A mostani UFO jelenségeket én megtévesztésnek tartom az Ellenség részéről.


-Szellemek, kísértetek:

Ugyancsak megtévesztésnek tartom a szellemeket. A Biblia nem tanít a Lélek halhatatlanságról, hanem arról, hogy a halálban nincs tudat, illetve a feltámadás tartozik a Biblia tanításai közé. Lásd (Zsolt 115,17; Mk 12,25)


-Démonok:

Ők már valós személyek, a Biblia ugyanis beszél arról, hogy Sátán az Angyalok harmadrészét elhitette, ők lettek a követői, a Démonok (Jel 12,4)


-Vámpírok

Erről a Szentírás ugyancsak nem tanít, tehát véleményem szerint nem léteznek olyan vámpírok, amik a különböző fantázia filmekben/könyvekben vannak. A stílus az más, hiszen nagyon elterjedt. Talán az okkult dolgokhoz köze van a vámpírizmus stílusnak, de az nem egyenlő azokkal akik denevérekké vááltoznak :-)


F/22


Minden jót!

2011. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Isten a Mennyországban van így talán mondható hogy földönkivüli.

A démonok azok bukott angyalok, gonosz szellemek amik kísértik az embereket a rosszra.

Vámpirok meg csak mesékben filmekben vannak.

2011. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Démonokról sok szó van az Újszövetségben, Károli, és a nyomán a későbbiek "ördögöknek" fordították őket, ugyanaz. Aki elhiszi az Újszövetséget, elhiszi ezt is, szerintem nem hihetetlenebb, mint pl. a feltámadás.

Szellemekről is van szó, azt hiszem, a halott Sámuel jelent meg valahol, talán Saulnak, de ebben nem vagyok biztos, elnézést.

Földönkívüliekről nem ír a Biblia, szerintem nem lehetetlen, hogy van més bolygón is élet, de sokat nem kell vele foglalkozni.

Vámpírok: ez hülyeség.

2011. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kereszténység ezeket tiltja, kivéve a démonokat, persze nem mindegy, mit értesz démonokon.
2011. okt. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :) Én majdnem három hete tértem meg, és elég bizonytalan vagyok még a témában. Igen sok olyan dolog történt velem megtérésem előtt, amiktől nem tudok ennek ellenére sem elvonatkoztatni.
2011. okt. 26. 17:54
 9/9 anonim ***** válasza:

földönkívüliek

Ezek vagy csak kitalációk vagy a démonok csinálnak úgy mintha idegen lények lennének. Szerintem nem kell velük foglalkozni, mert a hívőknek Istenre, Jézusra kell koncentrálni. Minden más csak félrevezetés.


szellemek

Bizonyos ritka esetekben lehet hogy Isten megengedi hogy egy halott visszatérjen (Mint pl. Jézus halálakor). De a legtöbb esetben a démonok csinálnak úgy mintha szellemek lennének.


démonok

Démonok léteznek, ezek a bukott angyalok akik az embereket igyekeznek eltávolítani Istentől a különböző bűnök által. De ezek szellemi lények.


vámpírok

Nem léteznek, illetve olyan emberek azért vannak akik a fogtechnikustól furcsa műtéteket kérnek aztán nekiállnak pozőrködni :)

2011. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!