Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztényektől kérdeznék...

Hívő keresztényektől kérdeznék! Mit gondoltok arról a keresztény tanításról, hogy az állatoknak nincs lelke, így nem tudnak feltámadni sem a Végítéletkor?

Figyelt kérdés

Hívő vagyok. Szeretem az állatokat. Azt gondolom, akinek valaha volt kutyája, aki nem csak kerti dísz volt, hanem TÁRS, az ÉRZI, hogy van lelke, hiszen szeretni tud! Nem hiszem, hogy minden megnyilvánulása csupán ösztön! Elég a szemébe nézni, hogy az ember érezze azt a hatalmas szeretetet, amit adni tud. Sőt, én úgy érzem, ők (az állatok) egyszerűségük, ártatlanságuk okán közelebb vannak Istenhez, mint mi emberek.

Hívők véleményére lennék kíváncsi, ateisták számára a kérdésnek nincs is jelentősége, mivel szerintük az ember sem támad fel.


2011. okt. 25. 21:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
21%

Az állatoknak csak ösztöneik vannak,de lelke nincs. Nem szeretnek,csak ragaszkodnak ahhoz,aki gondozza őket.

Ne keverd az állatokat össze az emberekkel.

2011. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

Két részre kell bontani a kérdésed.

Mostanában töbször előjött ezen az oldalon, hogy miért tanítják a keresztények, hogy az állatoknak nincs lelkük. Ez butaság, van nekik, a Biblia is ír valahol a "lelkes állatokról." Nem én vagyok Isten, így nem tudom, melyiknek van. Gyanítom, hogy az amőbának nincs, a kutyának van, a szúnyog határeset. :)

Viszont szellemük nincs, ezért nem is tudnak megtérni Jézushoz és elfogadni őt Megváltónak. így a halál után sem lesz velük semmi. Elpusztulnak, kész, és gondolom, nem támadnak fel. Erről a kérdésről egyébként tudtommal nem ír a Biblia, a logikájából viszont következik.

2011. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is van lelkük de szellemük nincsen ezért feltámadni sem fognak.
2011. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

Préd 3.rész 20,21

"Mindenik ugyanazon egy helyre megy; mindenik a porból való, és mindenik porrá lesz.

Vajjon kicsoda vette eszébe az ember lelkét, hogy felmegy-é; és az oktalan állat lelkét, hogy a föld alá megy-é?"

2011. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%

Alapvető tévedés van a bibliai "lélek" (nefesh, pszükhé) szó értelmezésében. A ma létező "kereszténység" nagy része már korán átvette a lélek halhatatlanság dogmáját a nemzetekről, de mindenesetre jóval később, mint ahogy a Bibliát megírták.


A Biblia alapvetően kétféle értelemben használja a szót.

1. Az ember maga vagy annak élete

2. Az állat vagy annak élete.


Ezért igaz, amit az egyik válaszoló írt, miszerint az állatokról is azt írja a Biblia, hogy "van lelkük", vagyis "van bennük lélek". Ugyanolyan értelemben van bennük is, mint bennünk. Azt jelenti: "van bennük élet". Amikor "kimegy a lelke", vagy "meghal a lélek" (mert valójában ezt írja a lélekről a Biblia!), akkor arról beszél nekünk hogy meghal az élő lélek, vagyis az "élő személy", másképpen "élőlény". Mi lesz ekkor? "Holt lélek" lesz belőle.


Tehát a lélek NEM halhatatlan.


Tehát, mivel az emberi lélekről és az állati lélekről teljesen azonos módon ír a Szentírás, vagy az van, ahogy a lélek halhatatlanságban hívők hiszik, hogy az állati lélek is halhatatlan - és akkor fel kell tenni a kérdést, hogy miért nem beszél arról a Biblia, hogy mi lesz velük utána -, vagy az van, hogy mindkettő esetében az élőlényt magát, vagy annak életét jelenti a lélek szó.


De bizony az emberrel kapcsolatban sem beszél a Biblia "halhatatlanságról", csak az égbe jutókkal kapcsolatban, mint "jutalomról" van szó erről! Nem jár alanyi jogon a halhatatlanság. Sőt a "lélekkel" sohasem hozza össze a Szentírás a "halhatatlanság" fogalmát. A szellem (ruah, pneuma) már más, de a két szó nem ugyanazt jelenti a bibliában.

2011. okt. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
22%

"Mit gondoltok arról a keresztény tanításról, hogy az állatoknak nincs lelke"


Már csak az a kérdés, mit értesz lelken, mert ennek a szónak van egy csomóféle értelme, még a keresztény valláson belül is.


"Hívő vagyok. Szeretem az állatokat. Azt gondolom, akinek valaha volt kutyája, aki nem csak kerti dísz volt, hanem TÁRS, az ÉRZI, hogy van lelke, hiszen szeretni tud!"


Mondjuk ezt pl. nem tudod, csak feltételezed.


"Elég a szemébe nézni, hogy az ember érezze azt a hatalmas szeretetet, amit adni tud."


A szeretet nem látható. Egy gyerek a kellően "cukira" megcsinált plüssállatba is bele tudja látni, hogy kedvesen néz.


"Sőt, én úgy érzem, ők (az állatok) egyszerűségük, ártatlanságuk okán közelebb vannak Istenhez, mint mi emberek."


Fogalmuk sincs a vallásról. Nem foglalkoznak ilyesmivel.


Ártatlanok, de az ártatlanság nem vallás.

2011. okt. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

"Lk 12,6 - Ugye két fillérért öt verebet is adnak. Mégis az Isten nem feledkezik meg egyetlen egyről sem."


Istennek gondja van az állatokra is. És Isten igazságos. Tehát azok az állatok amelyek a földön szenvedtek, a túlvilágon nyilván megkapják a jutalmukat, hiszen így igazságos. Én is úgy gondolom hogy a mennyben ott lesz a kutyám is. Nem látok rá semmi okot hogy Isten miért ne támasztaná fel az ember kedvéért.

2011. okt. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem foglalkoznak a vallással, ez tény. Én nem is úgy értettem, hogy közelebb vannak Istenhez, hanem kb. úgy, mint egy csecsemő. Azt gondolom, hogy az ő életüknek valahogy úgy lehet része Isten, mint nekünk a levegő. A mi "túlzott" értelmünk miatt vallást kell TANULNUNK, hogy Istent megismerjük, ők pedig magától értetődő módon érzik, tudják, a létezését és szeretetét. Annak a szintnek megfelelően, ahol ők vannak. Egy totyogó kisgyermek sem érti még a vallást, mégis biztos vagyok benne, hogy közelebb van Istenhez, mint én. Nem az értelme, a szíve.

És nem hiszem, hogy nem szeretnek, csak ösztönösen ragaszkodnak. Akinek volt valaha igazi társa egy állat "személyében", az tudja. Nem úgy, ahogy egy plüssállat kedvesen néz. Ezt elmagyarázni úgysem lehet, hiába írnék itt kisregényt, csak az tudja, aki érezte már egy állat szeretetét.

Utolsó!

Igen, én is azt gondolom, hogy Isten igazságos. És ha az (márpedig hiszem, hogy az), akkor a kutyámmal találkoznom kell még. Nem miattam, miatta. Aki ennyi jót tud adni egy embernek, az ha van igazság, megérdemli, hogy örökké azzal lehessen, akit szeret. (félreértés ne essék, a kérdés kiírását nem a kutyám feletti gyász motiválta, a kutyám köszöni jól van és remélem, ez még sokáig így lesz :) )

2011. okt. 26. 20:24
 9/27 anonim ***** válasza:
71%

Miért teremtett volna Isten állatokat ide a földre, ha nem gondolta volna, hogy az jó? És a mennyről csak azt tudjuk, hogy elképzelhetetlenül jó. Tehát miért ne lehetnének majd ott is állatok? És ha lehetnek, akkor talán azok az állatok is ott lesznek,akik hozzánk tartoztak és társaink voltak.


A keresztények szerint az ember bukása rántotta le magával az állatvilágot is. Ha ez igaz, akkor az ember megdicsőülése kihat majd az állatvilágra is.


Higgy ebben nyugodtan, nincs benne semmi eretnekség. Én is szeretném ha így lenne.

2011. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kérdező! A kérdés itt nem az, hogy a feltételezett "lélek halhatatlanság tényén" túl, az állatok "lelke" is hasonló módon működik-e, mint az emberé. Már a kérdés is ilyen formában abszurdum és minden valós bibliai tanítással ellenkezik. A lélek maga az ember avagy az állat, valamint azok élete. Jézus is ilyen értelemben használta a szót. (Máté 10:28; 20:28)


Isten az állatokat élelemül is adta, nem csak játszótársul. Nyilvánvaló, hogy képesek megvidámítani az ember szívét, rengeteg örömöt is adhatnak, hiszen az az Isten teremtette őket is, akiről a Biblia azt állítja, hogy a szeretet tökéletes Istene. De sok embernek már közelebbi barátai egyes állatok, mint az emberek, ami ugye már messze túl lő a célon!

Az állatok iránt való ilyenfajta túlfűtött érzelmek azok, amik miatt egyes emberek nem képesek elviselni a tényt, hogy az állatok lelkei sem halhatatlanok és az ember maga is lélek, aki mindenestől meghal és holt lélek lesz, ahogy a Biblia mondja. A feltámadás reménysége a Biblia igaz tanítása, nem pedig a halálon túli halhatatlanság mítosza.


Én magam is meggyőződhettem már arról, hogy milyen feltétlen hűségű lehet egy kutya, hiszen kutyakiképzést és kutyavezető-képzést tanultam. Hálát adok az Istennek, hogy volt alkalmam arra, hogy megtapasztalhassam élőben, milyen az igazi hűség és ragaszkodás. De ettől még a Biblia igazsága szerint nem vagyunk halhatatlanok, sőt ez egy istengyalázó tan. Ezen tannak sok fatalista és más félrevezetett lélek köszönheti a halálát. Igen, a lelkek (az emberi és állati élőlények) meghalnak! És a Biblia szerint csak az embernek van lehetősége feltámadni, ha Isten is úgy akarja.

2011. okt. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!