Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények ti ezt hogy...

Keresztények ti ezt hogy oldjátok meg, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Szakközépiskolába járok 11.-be járok. Heti 1 szer járok gyülekezetbe és ennyi. Nem tudok így megerősödni. Nap mint nap világi dolgokkal tömik a fejem a suliba amihez semmi kedvem. Nem tanulok bukásra álok egy csomó tantárgyból pedig még csak év eleje. Keresztények ti mit gondoltok a tanításról? Csupa olyan dolgot kell tanulni aminek semmi haszna. A Biblia ír erről valamit? A másik pedig az hogy nem tudom mit kezdjek az életemmel. Folyton azon rágódom hogy mi lesz, ha nem lesz munkám, honnan lesz pénzem, mit akarok csinálni stb.

Akiket ismerek mindenki egyetemre akar menni, de én nem akarok. Bibliában az van hogy, ha adakozzunk nem lesz semmi anyagi gondunk. Nem értem már saját magamat sem. Össze vissza cikáznak a gondolataim. Vasárnaponként mindig kapok egy löketet, de így hét végére már nincs belőle. Nem tudok tanulni, egyszerűen nem látom értelmét. Én vállalkozást szeretnék majd nyitni és oda nem kell ez a sok hülyeség amit tanítanak. Isten az ilyen dolgokban hogy segít vagy a Biblia mit ír? Annyira pitiáner dolognak vélem, meg valahol ez másoknak nem probléma, de számomra az nem tudom mit kezdjek magammal. Folyton csak a monoton élet. Nem akarok megbukni, de nem tudom, nem értem saját magam sem. Egyszerűen lusta vagyok. Még sehol sem olvastam ilyenekről, vagy akik ilyeneken fennakadtak volna.

Minden keresztény fiataltól azt halom hogy kitűnő pedig semmit sem tanult, egyetemre megyek jogra, orvosnak, mérnökire. De nekem nem ez a vágyam.

Egyszerűen egy boldog. anyagilag független. békés életet akarok Istennel.

Még nem vagyok bemerítkezve. Az elmúlt 3-4 évben a hitem megerősödött, de most már fél éve vagy 1 éve itt megálltam és szerintem ezeket a dolgokat kéne megoldanom, de nem tom hogy kezdjek hozzá.


Bocsi a gubancos kérdésért/ leírásért, de én magam sem tudom leírni hogy pontosan mi játszódik le bennem, de ez a valami folyton vissza ránt az előre haladásban mint a fizikai életben, és Isten felé haladásból is. Esetleg volt már valaki ilyen helyzetben és ha igen mit tett?


De erősítéseket is várok vagy akármit (igéket stb.), erősítsetek, tanácsokat. Sajnos nincs ezeket a dolgokat kivel megbeszélni így személyesen .


2011. okt. 27. 17:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

biztos sokan támadni fognak téged, de én megértelek, és sztem igazad van. az oktatás nagyon rossz most magyarországon, de az egész rendszer beteg, az oktatás minősége csak a betegség egy tünete. Az egyszerű munkáknak meg nincs értéke. Sőt, az egész munkakeresés arról szól, hogy el kell hitetni más emberekkel hogy milyen értékes, amit csinálsz, vagy bekerülni olyan helyekre, ahol szivárog lefelé a pénz, és rácuppanni a szabad helyekre.


A lustaság viszont nem keresztény erény. :P Akármilyen szar a világ, küzdened kell benne, és éberen figyelni a lehetőséget, hogy mikor van esélyed jobb mederbe terelni a dolgok folyását, hol segíthetsz az embereken, vagy az emberiségen. Azzal, hogy tanulatlan maradsz, és eltartott, esélyed nem lesz jobbá tenni a világot.

2011. okt. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Miért ne lenne értelme a házakat hidakat cska úgy sacc/kb építük, a számítógépet meg két unatkozó csatorna tísztító találta ki ebéd közbe, ne a hited mögé bújt és ne a bibliába keress választ hanem a tankönyvekbe. Nem azt mondom hogy minden szép és hasznos de azért hogy minden hülyeség az túlzás, ha anyagilag független életet akarsz költözz az erdőbe és imádkozz naphosszat biztos segít
2011. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj! Mindennek rendelt ideje van! Tényleg nagyon felesleges dolgokat tanítanak az iskolában, de ezen nem tudsz változtatni, azt is meg kell tanulnod. Én is hívő vagyok, és szerintem ne úgy fogd fel a dolgokat, hogy az iskola, meg a világ az egy teljesen Istentől távoli dolog. Ezt úgy értem, hogy ebben a világban élsz, és nem tudsz kiszállni belőle. Kérj erőt Istentől, és nem tudom...szerintem nem csak a vasárnapi istentiszteleten/misén lehet feltöltődni, persze ott a legjobban, de a mindennapokban is közösségben lehetsz Istennel.

Mindennek rendelt ideje van, tehát most a tanulásnak van itt az ideje. Ne legyél lusta, tisztázd ezeket a dolgokat Istennel, és kérj tőle erőt, megerősítést. És tanulj! Tanulás nélkül tényleg aggódnod kéne a jövőd miatt, tudom, hogy magadba vagy fordulva, de Isten akarata az, hogy boldog legyél! Sokkal könnyebb úgy tanulni, hogy tudod, hogy ez Isten akarata, és akkor még tanulás közben is közösséged lehet vele....ne szomorkodj, ne várd mindig a vasárnapot, Isten tényleg megtud áldani a hétköznapokban, a világban is.

Ezt tényleg mond el Istennek is, amit érzel, kérd a segítségét, tényleg lehetséges az, hogy boldog legyél még a szürke hétköznapokban is.

A jövőd miatt meg nem kell aggódnod, Isten tudja mi a terve veled(és azt is tudja te mit szeretnél, ismeri a vágyaidat, és azt is tudja, hogy mire van szükséged), tedd le az ő kezébe az életedet, és hagyd, hogy átformáljon...hidd el, megfogod kapni az erőt, és békét is kapsz azáltal, hogy érzed, hogy Isten a hétköznapjaidban is veled van, és amit csinálsz, a tanulás így már tényleg sokkal könnyebb lesz.


,,Csak Istenben nyugoszik meg lelkem, tőle van az én szabadulásom.''


,,Ímé, én tiveletek vagyok minden napon a világ végezetéig''


,,Hagyjad az Úrra a te utadat, bízzál benne, majd ő teljesíti''


,,Ne félj, és ne rettegj, mert veled lesz az Úr, a te Istened mindenben amiben jársz''


,,Vessed az Úrra a te terhedet, Ő gondot visel rólad''


,,Ímé én az én szövetségemet, a békesség szövetségét adom őnéki''


,,Békességet, és nem romlást tervezek''

Remélem tudtam segíteni, imádkozom érted!!!

2011. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha lusta vagy akkor az Isten keresésben is lusta leszel ezért inkább tanuljál szorgalmasan.

Nem csak a gyülekezetbe tudsz megerősödni a hitben.

Van keresztény rádió is (Mária)bár én nem katolikus vagyok de nagyon jó adás szokott lenni.

Aztán van már biblia hangoskönyv mp3 ban is a neten.

[link]

Meg sok prédikációt is lelehet tölteni a netről.

2011. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Szia !


Mindenképp beszélj a szüleiddel és a pásztoroddal ezekről a dolgokról a pásztori hivatalt azért adta Isten, hogy legeltessék az Isten népét.

Néhány tanácsot adhatok azért ha megtanulsz valamit nem szükségszerű, hogy egyet is értsél vele ha visszakérdezik felelsz és kész lépj tovább ne ezeket forgasd az elmédben hanem az Isten igéjét.


Efézusbeliekhez írt levél 4,22-24:


22. Hogy levetkőzzétek ama régi élet szerint való ó embert, mely meg van romolva a csalárdság kívánságai miatt;

23. Megújuljatok pedig a ti elméteknek lelke szerint,

24. És felöltőzzétek amaz új embert, mely Isten szerint teremtetett igazságban és valóságos szentségben.



Róm 12,1-2 :


1. Kérlek azért titeket atyámfiai az Istennek irgalmasságára, hogy szánjátok oda a ti testeiteket élő, szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket.

2. És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.



Az 1 versszakot nem könnyű megtenni de ha megteszed könnyebben mennek a dolgok és így sikerülni fog a 2. versszak megcselekvése is vannak akik fordítva próbálják először akarják a gondolataikat megváltoztatni és kihagyják az 1 lépést (1 vsz ) anélkül nem fog menni.

Viszont ha megteszed nincs visszaút de biz az Úrban és az Ő tökéletes akaratában.

Ha van rá lehetőség vállalj szolgálatot a gyülekezetben és a tanulást vedd komolyan, ahhoz, hogy vállalkozást nyiss szükség van elméleti, gyakorlati tudásra és áldásra (ez a legfontosabb ) az Úrtól.

Az élet mindenkinek monoton de az Úrral közösségbe vagy akkor nem monoton mindig történik valami.

Javaslom napi szinten olvass Bibliát,keresd Őt, beszélgess az Úrral légy feléje hálás köszönd meg az életedet,dolgaidat stb stb mivel tőle van mindenünk.

Van 3 állandó dolog ami miatt egész életünkben hálásak lehetünk feléje (nagybetűvel kiemeltem-5. vers ) és ha Isten nem tenne semmit értünk akkor is így kellene viszonyulnunk hozzá, mivel ő Örök életet adott nekünk.

De hála neki Ő tesz értünk.


100 Zsoltár 1-5 :


1. Hálaadó zsoltár.

Vígan énekelj az Úrnak te egész föld!

2. Szolgáljatok az Úrnak örvendezéssel; menjetek eléje vigassággal.

3. Tudjátok meg, hogy az Úr az Isten; ő alkotott minket és nem magunk; az ő népe és az ő legelőinek juhai vagyunk.

4. Menjetek be az ő kapuin hálaadással, tornácaiba dicséretekkel; adjatok hálákat néki, áldjátok az ő nevét!

5. Mert JÓ AZ ÚR, ÖRÖKKÉVALÓ AZ Ő KEGYELME, és NEMZEDÉKRŐL NEMZEDÉKRE VALÓ AZ Ő HŰSÉGE!


Olvass Zsoltárokat ezeket imádkozni és megvallni is lehet a megvallásban nagy erő van hatni fog az életedre.

Az Ézsaiás könyvében 55 fejezetében 10-11 vers Isten Igéjének a működése olvasható ez egy nagyon jó áldás ha így tud működni az életünkben az Ige.


10. Mert mint leszáll az eső és a hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ad a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek:

11. Így lesz az én beszédem, a mely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, a mit akarok, és szerencsés lesz ott, a hová küldöttem.


De előtte olvashatjuk a feltételeket 1-3 versek :


1. Oh mindnyájan, kik szomjúhoztok, jertek e vizekre, ti is, kiknek nincs pénzetek, jertek, vegyetek és egyetek, jertek, vegyetek pénz nélkül és ingyen, bort és tejet.

2. Miért adtok pénzt azért, a mi nem kenyér, és gyűjtött kincseteket azért, a mi meg nem elégíthet? Hallgassatok, hallgassatok reám, hogy jót egyetek, és gyönyörködjék lelketek kövérségben.

3. Hajtsátok ide füleiteket és jertek hozzám; hallgassatok, hogy éljen lelketek, és szerzek veletek örök szövetséget, Dávid iránt való változhatatlan kegyelmességem szerint.



És a végén az Ige megújító munkájának pozitív eredményei olvashatóak 12-13 vers:


12. Mert örömmel jöttök ki, és békességben vezéreltettek; a hegyek és halmok ujjongva énekelnek ti előttetek, és a mező minden fái tapsolnak.

13. A tövis helyén ciprus növekedik, és bogács helyett mirtusz növekedik, és lesz ez az Úrnak dicsőségül és örök jegyül, a mely el nem töröltetik.



A keresztelkedést ne halogasd fontos dolog előtte tájékozódj róla tanítások formájában, javaslom

Derek Prince: A kereszténység hat alaptanításai című munkáját ebben erről is tanít.

Ez a interneten is megtalálható ha beütöd a Google-be, én is voltam hasonló helyzetben, mindenki csecsemőként kezdi az Úrban, nehézségeken én is átmentem és megyek de akkor is és most is az Úrban bízok mert nála nélkül nem mennek a dolgok.



115 Zsoltár 12-13 vers:


12. Az Úr megemlékezik mi rólunk és megáld minket; megáldja Izrael házát, megáldja Áronnak házát.

13. Megáldja azokat, a kik félik az Urat, a kicsinyeket és a nagyokat.



120 Zsoltár:


1. Grádicsok éneke.

Szemeimet a hegyekre emelem, onnan jön az én segítségem.

2. Az én segítségem az Úrtól van, a ki teremtette az eget és földet.

3. Nem engedi, hogy lábad inogjon; nem szunnyad el a te őriződ.

4. Íme, nem szunnyad és nem alszik az Izraelnek őrizője!

5. Az Úr a te őriződ, az Úr a te árnyékod a te jobb kezed felől.

6. Nappal a nap meg nem szúr téged, sem éjjel a hold.

7. Az Úr megőriz téged minden gonosztól, megőrzi a te lelkedet.

8. Megőrzi az Úr a te ki- és bemeneteledet, mostantól fogva mindörökké!



Shalom.

2011. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

nekem sokat segít, h megszabtam magamnak, h minden nap eljárok szentmisére és imádkozom reggel-este fél-fél órát.

ezt a hitben való növekedésre írtam.

:)

2011. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

Hát, az élet talán mégsem való mindenkinek...

A szarkazmust félretéve, javaslom tedd a Bibliát egy fiókba, ürítsd ki egy kicsit a fejedből, és próbálj meg az életedre koncentrálni.

2011. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tamulás nélkül semmire sem fogsz menni.

Tűzz ki egy életcélt, menj el egy civil szervezethez önkéntesnek pl. és az a sikerélmény, hogy másoknak segíthetsz, vissza fogja adni az életkedved. Ha önkénteskedsz civil szervezeteknél, megismersz új embereket,új területeket, és rá fogsz jönni, mit szeretnél csinálni később.

Az egyáltalán nem baj, hogy nem akarsz egyetemre menni: úgyis annyi diplomás van már, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni.

Próbálj meg keresni egy istenhívő baráti társaságot, akikkel nemcsak vasárnap találkozhatsz, hanem a hét bármely napján.

Üdv: egy 29 éves bölcsészlány

2011. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

"A másik pedig az hogy nem tudom mit kezdjek az életemmel. "


Pedig feladat az van elég. Nézz körül, és ha látsz valakit aki széles úton halad akkor imádkozz érte vagy próbálj beszélni vele. A feladatunk a földön hogy Jézust kövessük, lelkeket mentsünk.


"Folyton azon rágódom hogy mi lesz, ha nem lesz munkám, honnan lesz pénzem, mit akarok csinálni stb."


Miért aggódsz? Nem hiszel Isten mindenhatóságában? Vagy abban nem hiszel hogy tud és akar is neked munkát adni?


"Csupa olyan dolgot kell tanulni aminek semmi haszna."


Ez nem baj. A Biblia engedelmességre tanít úgy általában.


"Bibliában az van hogy, ha adakozzunk nem lesz semmi anyagi gondunk. Nem értem már saját magamat sem."


Ha adakozol azt neked Isten vissza fogja fizetni. De ha csak ezért adakozol az úgy nem az igazi. Először inkább próbáld magad beleképzelni annak a nálad szegényebb embernek a helyébe akinek adsz.


"Vasárnaponként mindig kapok egy löketet, de így hét végére már nincs belőle."


Hét közben is mehetsz templomba. És a napi ima is nagyon sokat tud adni.


"Nem tudok tanulni, egyszerűen nem látom értelmét."


Pedig van értelme, mert aki nem tanul annak nem nagyon adnak munkát. Az értelmetlennek tűnő végzettségeket is beszámítják az állásinterjúkon, mert az azt bizonyítja hogy az illető tud tanulni.


"Én vállalkozást szeretnék majd nyitni és oda nem kell ez a sok hülyeség amit tanítanak."


Először jobb lenne ha alkalmazott lennél mert a vállalkozáshoz tapasztalat és tőke kell amit megszerezhetsz alkalmazottként.


"Isten az ilyen dolgokban hogy segít vagy a Biblia mit ír?"


Isten mindenben segít, csak kérni kell a segítségét, és hagyni hogy intézkedjen.


"Folyton csak a monoton élet."


Az élet nem monoton. A nagy hitehagyás korszakát éljük amikor az emberek megtagadják Istent és borzalmas dolgokat követnek el. Ezen te nem szeretnél változtatni? Hogy nevezheted monotonnak a világot miközben minden nap rengeteg ember kárhozik el? Ha figyelsz észre fogod venni hogy az emberek milyen sok és változatos módon sértik Istent. És ha te jóban vagy Istennel akkor ez zavarni fog.


"Még nem vagyok bemerítkezve."


Ajánlom neked ezt az igerészt:

"Jézus ezt mondta rá: "Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek."

2011. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 eric_one ***** válasza:
75%

Előttem írónak aki ezt írta: "A másik, hogy az k.u. 5.sz.-tól a pl.: lélekvándorlás nem szerepel a keresztény tanításokban,"


A Bibliában soha nem szerepelt a lélekvándorlás, se erre utalás. Ezzel értelmetlenné válna Jézus Krisztus 6 órán át tartó Golgotai kereszthalála.


Jel. 22,18 Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;



Ámen!

2011. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!