Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy mi a szcientológiai egyház lényege?

Figyelt kérdés
Kort is írjatok légyszi
2011. okt. 31. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Én a tanítási formájukat ismerem amit jónak tartok, nem tudom ez mennyire vág ide. A lényege hogy nem büntetik a gyereket ha rosszat csinál, hanem ha jó akkor jutalmazzák így sarkallják inkább a jó viselkedésre. Én nem tartozom közéjük de ezt az egyet átvettem mert írtóra bevált. A többi nem is érdekel tőlük. 25/L
2011. okt. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És a további válaszadókat megkérném, hogy próbáljanak objektív kommenteket írni!

2011. okt. 31. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy meggazdagodjanak a kitalálói.
2011. okt. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Pénzt kérnek a tanításokért... nekem ennyi elég, hogy ne is foglalkozzak vele különösebben. Halottam esetekről, ahol teljesen csődbe vittek családokat.
2011. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A szcientológia kb. ugyanaz, mint a gnosztikus szekták az ókor utolsó évszázadaiban.


Az ember lényege a lelke, egy isteni szikra, ami véletlenül hullott bele az anyagi világba. A cél kiszabadítani innen, és ezt mindenféle gyakorlatokkal lehet elérni. Erről szól az összes fajta gnoszticizmus. Tehát a világ egyfajta börtön, amiből ki kell szabadulnunk. Érdekes módon a gnosztikus guruk már az ókorban is jó sok pénzt kértek az okosságaikért.


A szcientológia persze nem így fogalmaz, pl. nem lélek van benne, hanem thetán, stb. De ebbe nem mennék bele, mert tök fölösleges. A szcientológia végcélja elvileg az, hogy sok-sok százezer forint leszurkolása és rengeteg tanfolyam után ún. "operatív thetán" leszel, vagyis az anyagi világ korlátaitól független szellem. Tehát ki tudsz lépni a testedből és meg tudod nézni, mi történik máshol, visszaemlékszel az előző életeidre, meg az akaratoddal tudod mozgatni a tárgyakat stb.


Sajnos azonban, noha vannak szcientológusok, akik sok éves tanfolyamra járással már eljutottak ezekre a szintekre, a beígért szuperképességeiknek nyoma sincs.

2011. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a "Míg végül semmid sem marad" c. filmet. Most volt az m1-en. Röviden: mézesmadzaggal becsalják az embert, pénzt kérnek egy tanfolyamért, hazugságvizsgálóra(!) kötik, beavatkoznak a magánéletébe, beszerveztetik vele a gyerekeit, lányait, pénzt kéretnek vele a rokonaitól, elzárják egy rehabilitációs táborba (kb. börtön) azokat, akik ellenszegülnek a magasztos elveikkel, fizikailag és lelkileg akadályozzák az embereket, olyan szereket adnak nekik, ami akaratgyengévé, agymosottá teszik őket, pszichológiailag leépítik az akaratukat és beszipolyozzák őket. Csalnak, hazudnak, kizsákmányolnak.
2011. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Volt nálunk egy nagy vásár, ott voltak ezek a fiatal, csillogó szemű hü.lyefejűek is egy pavilonnal. Természetesen az a szó, hogy scientológia nem volt kiírva náluk, de ez a dietika vagy mi igen. Odamentem érdeklődő arccal, természetesen a kezembe nyomták azt a két hü.lye fémhengert, hogy "ingyenes stresszmérés". Én persze South Parkon szocializálódtam, tudtam miről van szó. 5 másodpercig fogtam a hengereket, aztán levetettem magam a földre, elkezdtem fetrengeni,és közben azt zokogtam, hogy "Xenu!! Xenu!! Megmart Xenu! Segítsetek!" (ehhez képzeljétek hozzá, hogy 188 centi vagyok és 95 kiló)

Vagy 20 ember sietett oda a járókelők közül, az egyik szcientológus lány elbőgte magát :)

Jó móka volt :)

2011. nov. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy fizess, mint a katonatiszt!
2011. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

A személyiség (és az illető bankszámlájának) totális leépítése, könnyen irányítható emberek kreálása az elme és a lélek megtörésével.


Óvakodjatok tőlük!

2011. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
kosher gnosis
2012. nov. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!