Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszek a Bibliának és...

Ha hiszek a Bibliának és Jézus feltámadt akkor mért ne lehetnének leszármazottai?

Figyelt kérdés
az egész olyan zavaros, semmi bizonyiték, szerintem ateista leszek komolyan.
2011. nov. 2. 21:48
1 2
 1/13 bánomisén ***** válasza:
100%

Ha olvastad volna a Bibliát, akkor tudnád, hogy a feltámadása után 40 napot a tanítványaival töltött, utána felment a mennybe.

Gondolod, hogy a mennyben készülnek a gyerekek? Mármint fizikailag?

2011. nov. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem soha sem lehet tudni hogy vannak e leszármazottak....

:)

Üdv!

Csetpartner :)

2011. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
és mi van azzal a 40 nappal mielőtt felment a mennybe??
2011. nov. 2. 22:35
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
A tanítványaival töltötte... Féfiakkal.......
2011. nov. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 bánomisén ***** válasza:

Szia, Csetpartner! :-D


Kérdező: A hit lényege, hogy nem kell bizonyíték.

2011. nov. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Ha hiszel a Bibliának, akkor tudnod kell kicsoda Jézus Krisztus. A Szentírás szerint Jézus Krisztus maga a Teremtő Isten, így mi mindannyian az Ő "leszármazottai", teremtményei vagyunk.


Nagyon érdekes, hogy a képzőművészetben is kezdetben Jézus Krisztust ábrázolták a világ Teremtőjének. Igazából csak Michelangelo híres freskója óta él az emberekben az a kép, hogy az Atya volt a Teremtő. Ha megérted és elfogadod a Szentírás alapján Jézus Krisztus valódi szerepét, akkor világossá válik, hogy miért nem keresett magának társat, feleséget itt a földi életében, emberi formájában.


Üdv. Péter

2011. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mit változtat a gondolkodásodon, véleményeden, ha

a) a feltámadott Jézusnak nem voltak földi leszármazottai

b) a feltámadott Jézusnak voltak földi leszármazottai.

2011. nov. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Erre csak azt tudom mondani,hogy a Bibliát ne vedd szentírásként.jó néhány megválaszolatlan dolog,ellentmondás található benne,és olyan dolgok amiket kész tényként állítanak,holott semmilyen bizonyíték nincs rájuk.azt sem tudjuk pontosan,kik,és milyen emberek voltak azok,akik feljegyzéseket írtak Jézusról,az is kétséges,hogy egyáltalán találkoztak-e vele mind.No és ne feledkezzünk meg az egyházról sem,mint manipulatív nagyhatalomról....ami nem tetszett nekik,azt simán kihagyhatták a Bibliából,senki sem ellenőrizte őket,senki nem vonta felelősségre.
2011. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod hogy a 40 nap alatt Jézus házasságon kívül (házasságkötéshez nem elég 40 nap) egy nővel szórakozott volna? Egész életében böjtölt, szerényen élt, és a feltámadása után pedig halálos bűnt követett volna el? Szerintem aki csak egyszer is elolvassa bármelyik evangéliumot annak eszébe se fog jutni ez a képtelenség.
2011. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem Jézus is csajozhatott...Mármint Ádámnak is ott volt Éva.Ennyi erővel nem lehetett felesége akit kihagytak a szentírásból?

Mivel az isten a saját maga képére teremtett minket ,akkor ugyan úgy megtalálhatóak benne a jó és rossz tulajdonságok is,ergó nem volt muszáj házasságban lennie Krisztusnak...Szerintem elképzelhető hogy vannak leszármazottai...

2011. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!