Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden esetben helyes ha...

Minden esetben helyes ha megbocsajtok?

Figyelt kérdés

A a volt baratom megcsalt, en tiszta szivbol szerettem. Bar megszakitottam vele minden kapcsolatot, most megis ugy erzem meg kell bocsajtanom.

az hogy rajottem, az lenyegeben Istennek koszonheto, lehet ez egy jel volt tole, hogy vege legyen, de ha en megis szeretem, az bun?

most Isten vagy az Ordog mellett vagyok?

ebben az esetben ki az ordog?

aki arra csabit hogy bocsassak meg?

vagy ez Isten?

vagy az ordog a volt baratomat csabitotta el akkor, es most Isten szerretne ha megbocsajtanak neki?mert ez a szeretet?

Istent akarom szolgalni, kire hallgassak? melyik Isten szava? hogy el kell hagynom a baratom mert ordogi? vagy pedig az hogy meg kell bocsajtanom, mert az isteni dolog, es a baratomat elcsabitotta az ordog?

tudom hulyen fogalmaztam meg, en hiszek Istenben, mar elfogadom hogy megalaztak, de most mitevo tegyek?

ha lehet akkor vallasos emberek irjanak, es nem akarok kommenteket hogy ujra megteszi, stb.



2011. nov. 9. 15:42
1 2
 1/15 anonim válasza:
Erről Istent kellene megkérdezned :/
2011. nov. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A megbocsátás nem azt jelenti hogy újra együtt jártok, hanem hogy nem hozod fel ellene a múltbeli hibáját, képes vagy elengedni őt.


Ettől függetlenül tanulhattál az egészből, és aki még az együtt járás idején megcsal, attól jobb távol tartani magadat, mert akkor is meg fog csalni, amikor majd 5 év házasság meg 2 gyerek után kis túlsúllyal hulla kimerülten gyereket pesztrálsz és a lebüfizett pólóban rohangálsz otthon.

2011. nov. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

a volt baratomat mar elhagytam...tisztaban vagyok azzal,hogy ezt ujra megteheti stb.

De engem az erdekelne, hogy ilyen esetben mint mondana a Biblia. Ha van itt valaki aki pap, illetve teologiat tanul, o mit szol hozza.

Mi tanit Isten?

mit javasol ilyenkor?

megbocsatas, igen, belul...azaz en megbocsajtok, mert ez a szeretet. errol a megbocsajtasrol neki tudnia kell? vagy tartsam eg magamnak?

vagy jo tettnek szamit, ha ezt el is mondom neki?

ha megdobnak kovel dobd vissza kenyerrel...

engem o megdobott kovel, megbocsajtottam, legalabbis probalok jo uton haladni.

Es a megbanas???

ha o megbanta?

Isten feloldoz a buneid alol, azaz feloldozza ot ha megbanta? nem tudom, hogy megbanta e...

Itt most nem megerositest varok, mert vissza akarok hozza terni, nem. Ezert is irtam a vallas kategoriaba, nem a parkapcsolat kategoriaba!!

Van aki teologiat tanul illetve pap es tudna nekem par jo szot mondani?

2011. nov. 9. 16:09
 4/15 anonim ***** válasza:

A házasságon kívüli együttélés mindenképpen bűn, tehát ez olyasmi amit eleve nem kellett volna elkezdened. Megbocsátani mindig meg kell, de ez nem jelenti azt hogy vissza kell menned hozzá. Mivel nem házasodtatok össze nincs semmilyen kötelezettséged felé.

Szerintem ha megcsalt akkor nagyon jól tetted hogy megszakítottál vele minden kapcsolatot, mert ez azt jelenti hogy az illető teljesen megbízhatatlan, hiszen az a hűség és a bizalom a párkapcsolatban nélkülözhetetlen. Később te ezek után hogyan tudnál benne megbízni?

Persze ha nagyon akarsz visszamehetsz hozzá de ha fontos neked Isten véleménye akkor össze is kell házasodnotok. Nem olyan rossz dolog a házasság hidd el, tapasztalatból mondom :)

2011. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"megbocsatas, igen, belul...azaz en megbocsajtok, mert ez a szeretet. errol a megbocsajtasrol neki tudnia kell? vagy tartsam eg magamnak?"


Nem kell róla tudnia, szerintem inkább imádkozz érte. Ha bocsánatot kér elég neki akkor megmondani. De most már jobb ha nem keresed újra, bár ezt lehet hogy csak azért mondom mert én alapvetően konfliktuskerülő típus vagyok.

2011. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

utolso:

en nem kerestem azota se, en is konfliktuskerulo vagyok, es nem tudom, hogy ez jo e. szoval kozoltem vele hogy vege, nem valszolok neki, ha keres akkor se, sose. utoljara viszont irtam neki. szerettem volna lezarni normalisan, de o tagad. Szeretnek neki megbocsajtani (nem osszejonni vele), szeretnem ha oszinte lenne es bevallana de o tagad (mert azt gondolja, igy talan meg van pici remeny hogy visszakapjon, vagy pedig azert mert ennyi emberseg sincs benne). Nekem ez nagyon faj, mert itt a tiszteletrol van szo. Meg akarok neki bocsajtani, mert igy rossz viszonyban en rosszul erzem magam. de hogy tudnek megbocsajtani ha nem oszinte. szertnem ha megertene, hogy hibazott, szeretnem ha hinne a jo dolgokban...de ugy nez ki o nem Istent koveti. bocsassak meg valakinek, aki nem Istent koveti?


a hazassag elotti szex az tudom, hogy bun, de en ennyire vallasos azert nem vagyok. de probalok helyesen elni, tehat nem atgazolni masokon. Nekem az, hogy rossz kapcsolatban maradtam vele, hogy nem kert tolem bocsanatot es igy aztan nem tudtam neki azt mondnai hogy ne aggodj en nem haragszom es valjunk el bekevel---nekem ez egy nagyon rossz es nyugtalan erzes. kell a megbocsajtas...de ha o bunos, es be se vallja akkor o nem Istent koveti, hanem az ellentetjet..es akkor lehet nem kellene neki megbocsajtanom..

2011. nov. 9. 17:46
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A házasságtörés súlyos bűnnek számít Isten előtt. A szeretet és a megbocsájtás mindig Istentől van.

Ha megbocsátod neki akkor Isten is megbocsátja a Te bűneidet.Ez még a "Mi Atyánkba" is benne van.

Igazából sokkal nagyobb kárt okozott saját magának mint neked. Hiszen ezzel az Üdvösségét veszítheti el, neve kitörlődhet ez élet könyvéből. Ehez képest mi az amit neked okozott?

Imádkozzál érte hogy Isten megbocsásson neki ez a legjobb dolog amit tehetsz érte.


"Nem vagyok pap csak olvasom a Bibliát"

2011. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

" szertnem ha megertene, hogy hibazott, szeretnem ha hinne a jo dolgokban"


Ez nem megy egyik percről a másikra lehet évek kellenek amíg belátja mekkorát hibázott. Akit Isten lelke vezérel az képes megbocsátani a halálos ellenségének is.Akkor miért ne bocsátanál meg annak akit szerettél?

2011. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

utlosonak: koszonom szepen, pont ilyen valaszokat keresek:)

egyetertek veled, nagyon jol atlatod a helyzetet (sajnos en nem mindig, ezert szeretek bibliat olvasoktol tanacsot kerni). Nem vagyok szent, meg alszent, csak mint mondtam probalok helyesen elni.

Es igen, a valaszt te megadtad nekem, Imadkozni fogok erte, hogy Isten megbocsajtson neki, hogy Isten megertesse vele mi a helyes, es ezzel en is megnyigszom, mert azzal hogy erte imadkozom tulajdonkeppen megbocsajtok.

minden este, mikor a szeretteimre (ra is) gondolok es ertuk mondok egy imat, ezt a gondolatot konkretan beleillesztem az imaba.

koszonom szepen!

2011. nov. 9. 17:56
 10/15 A kérdező kommentje:

tudom, hogy nem megy egyik percrol a masikra.

nem csak ezert szeretnem ha normalis utra terne, azert is mert eleg sok hibaja van, materialista gondolkozas, felsobbrenduseg neha, De legbelul benne van a jo, csak a kornyezete visszahuzza..szeretnem ha erosebb lenne, es nem esne vissza..de ez az o elete, o dontese, tudom, de en tenyleg tiszta szivbol szeretnem ha nem a rosszat kovetne hanem a jot (es itt most nem a megcsalasrol van szo, az is csak egy rossz dolga volt, idaig jutott)

2011. nov. 9. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!