Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valakinek volt zsidó a...

Ha valakinek volt zsidó a családjában, ezt felvállalja de nem büszkeségből akkor mit mondhat annak az embernek, aki szídja a zsidókat, ha ő maga nem érzi magát zsidónak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 00:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem az teljesen mindegy, ki minek érzi magát. Az a lényeg - ismétlem, szerintem -, hogy ha most lehet szidni a zsidókat meg a cigányokat, akkor holnap kire kerül a sor? Először jönnek majd a szőkék, a kék szeműek, aztán majd szidhatjuk a sántákat, a beszédhibásokat és egyszer csak hipp-hopp mire észrevesszük magunkat már nincs is olyan társadalmi csoport aki ne utálna egy másikat, illetve amelyiket ne utálnák mások. Mire jó ez? Sokkal jobb lenne - szerintem - valamennyiünknek normálisan együttélni és elfogadni egymást olyannak, amilyenek vagyunk: zsidónak, négernek, cigánynak, színes bőrűnek, kék szeműnek, diplomásnak és WC-s néninek, alacsonynak és magasnak.
2009. máj. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem tudom ki pontozott le, és aki lepontozott miért nem írt választ, a lényeg az, hogy nem én voltam.

Viszont én sem értek egyet azzal amit mondasz, mert a cigánybűnözés már ijesztő méreteket ölt, illetve a zsidók kezében van a felsővezetés... a sántákat, kékszeműeket, wc-s néniket nem kéne belekeverni.

2009. máj. 11. 01:19
 3/12 A kérdező kommentje:
éjjel 1 van, cigányok üvöltöznek az utcán... nem látom őket, de kimondom, hogy cigányok, az életemet fel merném rá tenni, mert hallani a hagjukon. Akkor én most rasszista vagyok?
2009. máj. 11. 01:20
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Megértem, hogy mit mondasz...nem faji alapon különbözteted meg az embereket, csak ha egyszerűen mindig ugyanazzal a csoporttal (jelen esetben a cigánysággal) van rossz tapasztalatod, akkor nem csoda, hogy így gondolkodsz, de tudod, hogy mit nem értek? Én még az életben soha nem mondtam senkinek, hogy ezt vagy azt utálok. Milyen emberek vesznek téged körül, hogy simán bármilyen ember előtt szidnak különböző népcsoportokat? Egyébként az az ember, aki előtted szidja a zsidókat, tudja, hogy te is vér szerint az vagy valamelyest? Mert valószínű, hogy téged akar provokálni, mert nem szeret. Másként miért mondana előtted ilyet?
2009. máj. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Semmit. Hallgatok. Meggyőzni nem fogom tudni, de eléggé félek ahhoz, hogy csöndben maradjak.
2009. máj. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
A TOLERANCIA az elfogadás lényeges eleme az együttélésnek.
2009. máj. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Mit mondhat annak az embernek?

Ha igaza van, akkor helyeseljen, ha nincs igaza, akkor meg cáfold meg valamivel.


Tegnap volt egy film a tv-ben, amiben elhangzott egy mondat Golda Meir-ről. Valami olyasmi volt benne, hogy képes volt a diplomáciát a vérontás elé helyezni :D Azt hittem szétröhögöm az agyam, kicsit kiakadtam.



Egyébként meg mindig azt a tilos szidni, aki az elnyomó.

2009. máj. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem, de nem tartom magam zsidónak, és én is egyetértek az összes honfitársam elveivel. Eddig csak egy emberrel jutottam el odáig, hogy lezsidózott, ő már elég régóta provokált. Soha senki más, még, csak meg sem említette a dolgot, főleg mert anyai ágon, 3 generációval ezelőtt volt, így nemcsoda, hogy rég kimosódott a dolog a génjeimből. Sajnos egyetértek minden sztereotípiával. És nem kedvelem azokat, akikben erős a hit, vagy a vérükben a gének. Viszont amikor rólam esik szó nem tudok mit mondani. Kár volt felhozni, teljesen fölösleges volt, egyáltalán akárkivel tudatni. Nem szoktam hangoztatni, és tudom, hogy akivel vitázok, nem fog rám nacionalista szélsőségeket küldeni. Egyszerűen mindent kimondok, és nem értek egyet a holocausttal, akkor sem, ha tényleg sok kárt okoznak. Ez emberiség, alkotmányellenes bűn lenne. (mármint egyetérteni vele) nem is értem, azok akik lazán mondogatják, hogy megismétlődhetne, egyáltalán tudják mit beszélnek? A nyilasok legelőször az ilyen büdös szkinheadeket küldték volna megsemmisítő táborba! Mert nem tűrték meg egymás között ezt a viselkedésmódot. Szerintem az, hogy néhány looser (és persze vannak rendes nacionalisták is, ott van a gárda) tehát néhány looser ezeket a "félelmetes" elveket felkarolva szíd fűt fát bokrot, közben lehet, hogy az ő családja is épphogy megmenekült a kiírtásról, csak szart se tud róla, szánalmasabb mint az, amit a zsidók csinálnak.
2009. máj. 11. 14:51
 9/12 A kérdező kommentje:

hogymondjam, ha sorrendet kéne állítani ki irritál jobban akkor valahogy így nézne ki a dolog


közértes nénik 0

kopogtató ügynökök 2

zsidók 6

szélsőséges nácik 8

cigányok 10


tehát nem vagyok cionista, viszont valahogy úgy érzem mindhárom fajta kártékony,

2009. máj. 11. 14:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudod, most, hogy végigolvastam a problémádat és a kommenteket, csak azt tudom tanácsolni, hogy mielőtt ilyen kérdést felteszel foglalkozz kissé behatóbban három dologgal: 1. Ki az aki téged lezsidózott, fontos-e számodra az ő véleménye, megnyilatkozása. 2. Olvass és tanulj még nagggyon sokat a zsidókról, a kisebbségekről egyáltalán, a kirekesztésről és a szegregációról. 3. Érdeklődj a szüleidtől, nagyszüleidtől a zsidó életformáról, neveltetésükről és vésd az eszedbe, amit hallasz tőlük. Aztán újra olvasd el, miket is írtál itt. Amúgy meg gratulálok a felmenőidnek és a történelemtanáraidnak.
2009. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!