Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek hogy a...

Mi a véleményetek hogy a karácsony nem keresztény ünnep?

Figyelt kérdés

Ezt a két oldalt nézzétek meg.


[link]


[link]


2011. nov. 20. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
De igen, az. Keresztény ünnep. Azonban, ahogyan a kereszténység univerzális üzenet, amely mindenkinek szól aki hajlandó hallani - más hasonlattal meg: nyitott kapu, amelyen bárki áthaladhat nemzetiségre, nemre, színre való tekintet nélkül, úgy egyik sarkalatos ünnepe, a Karácsony is nyitva áll mindenkinek, aki szeretni akar és szerettetni. Aki nem Istenhívő (itt és most: nem keresztény) ember, találja meg a Karácsonyban a maga ünnepét. Gyújtson gyertyát a szeretet jegyében. Akinek az már érték, hátha még tovább is halad: egy felsőbbrendű szeretet felé. Ha nem, a két gyönyörű decemberi nap akkor is kiemeli a taposómalomból (hacsak nem közszolgáltató. Nekik ezúton is köszönetem.)
2011. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Tény és való, hogy pogány szokások hatására dőlt el a karácsony időpontja, ahogy az is, hogy rengeteg más elem vezethető vissza pogány szimbólumokra, de ettől függetlenül maga a karácsony, mint a Megváltó születésének ünnepe (és nem, mint a szeretet ünnepe, vagy a téli napforduló) keresztény ünnep.
2011. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek a második válaszolóval.
2011. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Héhéhé !! Álljunk meg!! Bezzeg amikor a múltkor kérdeztem, hogy a nem vallásosak miért ünneplik Karácsonyt, akkor arról papoltatok, hogy "nem keresztény ünnep, hanem mindenkié, ne okoskodjak".


Aludtatok rá 2 napot, és hirtelen mégiscsak keresztény Jézus ünnep lett? Hogyis van ez ?

2011. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ember! Olvasni, szöveget értelmezni! Fuss neki mégegyszer, légysziv, az első és a második válasznak - aztán majd rájössz, hol a tévedésed. OK?

(első voltam)

2011. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Sziasztok!


Azok, akik járatosak a Bibliában tudják hogy a Karácsonynak semmi köze nincs a Kereszténységhez. A véleményemet három ténnyel támasztanám alá:


1. A Bibliában sehol nincs benne hogy Jézus December 24-én (vagy 25.-én született)


2. Jézus nem igényelte azt, hogy mi megünnepeljük a születésnapját. Hogy Jézus milyen parancsokat adott nekünk, azt elolvashatja mindenki az Evangéliumokban


3. A Karácsony egy pogány eredetű ünnep, December 25.-én ugyanis pogány istent (vagy isteneket) ünnepeltek. Azonban amikor a Kereszténység egy része a IV. század elején elfogadta Róma ajánlatát, magába olvasztotta a pogány vallási elemeket, amelyeket aztán Keresztény mezben próbáltak az embereknek eladni...

2011. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 18:02:

Nem tudtad, hogy talmud olvasása közben tilos dohányozni! Ja, hogy dohányzás közben talmudot olvasni, hát persze hogy szabad, talmudot bármikor szabad olvasni!

2011. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jézus megjövendölte, hogy hitehagyottak szivárognak majd a keresztény gyülekezetbe — mint búza közé szórt gyomok —, és sokakat eltévelyítenek (Máté 13:24–30, 36–43; Cselekedetek 20:29–31; Júdás 4). Idővel ezek az úgynevezett keresztények pogány ünnepeket, szokásokat és tanításokat fogadtak el, mi több, „keresztény” köntösbe öltöztették őket. A példa kedvéért: a karácsony olyan szertartásokból ered, melyeknek pogány istenségek, Mithras és Saturnus imádatához volt közük. De mi indította arra az állítólagos keresztényeket, hogy átvegyék ezeket a nem keresztényi ünnepeket? Egy enciklopédia ezt mondja: „A karácsony, vagyis Jézus Krisztus születésének ünnepe azzal kapcsolatban alakult ki, hogy egyre kevésbé várták Krisztus közelgő visszatérését” (The New Encyclopædia Britannica, 1974).
2011. nov. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!