Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi győzött meg téged arról,...

Mi győzött meg téged arról, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
A saját józan eszem, bármennyire is furcsának tűnik. És persze a visszajelzések.
2011. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tom Benko ***** válasza:
56%
Semmi.
2011. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Dióhéjban válaszolva: Olvasom a Bibliát


"Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.(Róma 10,17)

2011. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Isten maga.
2011. nov. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 pelgrim ***** válasza:
28%
Nem győzött meg semmi, arra nem volt szükség. Nekem ez a legtermészetesebb dolog a világon: én vagyok, kell tehát hogy Isten legyen.
2011. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Peruccsia ***** válasza:
47%

Kérdező, legalább pontosíts a kérdésnél, hogy a keresztény Istenre gondolsz-e.


Engem a sok földrengés, cunami, járvány győzött meg, hogy a "szerető" Isten nem létezik.

2011. nov. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Engem is Isten győzött meg.


Itt a teljes történet:

"Kiskoromban jártam katolikus hittanra, énekkarba, voltam elsőáldozó, de a nevelésem azért nem volt igazán keresztényinek nevezhető. Szépen lassan ahogy teltek az évek kezdett magába szippantani a világ, de azért templomba még sokáig jártam. Aztán amikor 19 éves koromban jött egy nagy törés (az hogy mi azt nem mondom meg :)) ami miatt évekig rossz hangulatom volt és nem tudtam sehogy se segíteni rajta. Egy ideig még jártam templomba, de aztán amikor rájöttem hogy ez nem segít abbahagytam. Úgy gondolkodtam akkor hogy megpróbálom leélni az életemet minél jobban, de Isten nélkül, mert Ő úgy látszik nem törődik velem.

32 éves koromra az idő telésével szépen lassan rendeződött az életem és egyre javult ezzel a hangulatom is de Istennel még mindig nem tudtam kibékülni. Ekkor történt hogy nyaralni voltunk Krétán, és ott a befizetett idegenvezetős program keretében egy félórára benéztünk egy görög-keleti orthodox kolostorba. Nagyon szép volt, körülnéztünk kb. 10 percig aztán mentünk tovább. Aznap este azt álmodtam hogy abban a kis kolostorban lévő kápolnában vagyok (egy nagyon régi és nagyon kicsi kápolna volt ez) és mintha az elmémbe lenne helyezve egy új ismeret, egy ideig 100%-os bizonyossággal tudtam hogy Isten létezik. Korábban is hittem benne, de akkor arra a rövid időre nem hittem, hanem tudtam hogy létezik. Ez egy természetfeletti tapasztalat volt, korábban soha nem tapasztaltam ilyet. Később megtudtam hogy a kolostor szent Györgynek van szentelve, akinek a közbenjárását hitben való megerősítésért szokták kérni, mint ahogy nekem is a hit erősítésében segített. Ráadásul Szent György a védőszentem, ezért gondolom ő segített a közbenjárásával."

2011. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Szent György a védőszentem, ezért gondolom ő segített a közbenjárásával."


Ha ismernéd a Biblia tanításait, akkor nem gondolnál ilyen római katolikus eredetű kitalációkat. És ha nem fogod megismerni a Biblia tanításait, akkor meg is maradsz az efféle félrevezető hiedelmekben.

2012. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%

"Tom Benko válasza: Semmi."

Majd az ítéletkor meggyőződhetsz róla, és az életre/halálra szóló tapasztalat lesz.

2012. jan. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ha ismernéd a Biblia tanításait, akkor nem gondolnál ilyen római katolikus eredetű kitalációkat. "


Történetesen római katolikus vagyok úgyhogy nekem szabad kérnem a szentek közbenjárását. Szoktam is és segítenek is. Főleg Szent Józseffel volt még nagyon jó tapasztalatom aki a házasságkötésemet intézte el. Onnan tudom hogy Szent József segített hogy miután a segítségét kértem, fél év után a döntő változás az ő ünnepnapján történt. Persze Te most gondolom arra gondolsz hogy az a patás műve volt. De vajon miért intézné el a gonosz hogy békés, boldog családi életem legyen Isten által megáldott szentségi házasságban?

2012. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!