Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberként ti mit gondolto...

Hívő emberként ti mit gondoltok erről a KDNP-s javaslatról?

Figyelt kérdés

[link]


Direkt ide tettem fel a kérdést, mert a politika kategóriában sejtem, hogy milyen válaszokat kapnék rá...


Ateistaként szeretném tudni a hívők véleményét is arról, hogy ez mennyire egyeztethető össze a keresztényi értékrenddel és, hogy ezek után a KDNP egyáltalán kereszténynek nevezhető-e...

Nem a hívők provokálása a célom, őszintén érdekelne a véleményük a témáról!



2011. nov. 30. 13:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%
Én általában a testi fenyítés ellen vagyok. De azért feltennék egy kérdést. Tanítottál te már állami iskolában? Ahol a 17 éves drogdíler ott ül a hetedikesek között? Csak érdekelne. Nem keresztényként, tanárként. Én egy legyet sem tudnék bántani, de vannak olyan esetek, amikor egy férfi pedagógustól egy atyai pofon jól jönne. Mondjuk amikor a gyerek megmondja nekem, mint csináljak a farkával, vagy hozzám vágja a krétát.
2011. nov. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

"Én egy legyet sem tudnék bántani, de vannak olyan esetek, amikor egy férfi pedagógustól egy atyai pofon jól jönne."


Attól nem fog tovább zülleni a gyerek? :)


Komolyan, azt hiszed, hogy ha a férfitanár felpofozza, akkor észhez tér?


Elég nagy önellentmondás ez szerintem.

2011. nov. 30. 14:04
 3/29 A kérdező kommentje:

"Mondjuk amikor a gyerek megmondja nekem, mint csináljak a farkával, vagy hozzám vágja a krétát."


Érdekes, hogy más tanárok meg tudnak fegyelmet tartani egy állami iskolában is. Nem kell ahhoz tanárnak lenni, hogy ezt belássam.


Ez teljesen tanárfüggő.

2011. nov. 30. 14:06
 4/29 A kérdező kommentje:

Egyébként úgy tudtam, hogy aki keresztény az mindig mindenhol keresztény.

Még tanárként is.

2011. nov. 30. 14:07
 5/29 anonim ***** válasza:
12%
Én hívő vagyok, és nem érdekel a politika. Nem is értem, hogy hívőt hogyan is érdekelhet (mehet el politikusnak), hisz a hatalmi harcokról és pénzről szól az egész. Így számomra a KDNP maga egy oximoron.
2011. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%

"Nem kell ahhoz tanárnak lenni, hogy ezt belássam."

Köszi a véleményedet. Tehát nem tanítasz ilyen helyen, ergó fogalmad sincs arról, mi megy ott és milyen eszköztár áll a tanárok rendelkezésére a "fegyelmezéshez".

Igen, az erőszak tovább ronthatja a gyereket, de vannak, akik úgy vannak szocializálva, hogy csak abból értenek. Természetesen ez nem politikai döntés, de jó lenne, ha egyszer már a normális gyerekek jogai is előtétbe kerülnének. Mindegy, nem vagy kompetens a témában, tehát hagyjuk.

2011. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Én nem vagyok tanár, de van gyermekem, aki 7 éve koptatja az iskolapadot. Úgy gondolom a probléma azzal van, hogy a szülők nem foglalkoznak a gyermekek nevelésével - tisztelet a kivételnek - és azt várják el, hogy a gyermeküket a tanítók, tanárok, pedagógusok neveljék. Márpedig ez nem az ő dolguk! Éppen ezért nincs szükség a fegyelmező eszközökre. Amelyik gyermeket fegyelmezni kell, annak a szüleit be kell hivatni az iskolába, és közölni velük, ha nem tanítják fegyelemre a gyermeket, akkor ki lesz rúgva. A pedagógus dolga a tanítás és az oktatás, nem a gyermek verése...


Egy keresztény - Krisztust követő ember - szerettel kell forduljon minden ember felé, erre tanította Krisztus. Ebbe pedig nem fér bele más ember gyermekének a bántalmazása még nevelési célzattal sem.


Üdv. Péter

2011. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem gondolom, hogy a fenyítés rossz hatással lenne a gyermekre. Én is kaptam apámtól pofont, mégis normálisan nőttem fel. Talán éppen emiatt. Hozzáteszem, életemben kb. két fenyítésre emlékszem, de ebből is az a pofon maradt meg bennem, mikor anyukámnak visszaordítottam, hogy "te ne ugassál bele".

Viszont, más az, ha a fegyelmezés szeretetből és életre való nevelésből fakad, meg más, ha egy tekintély nélküli személy képtelen rendet tartani. Erőszak erőszakot szül.


De azt hiszem, ha egy tanárnak nincs tekintélye már a megjelenésétől (és nem a félelemre gondolok, hanem valódi tekintélyre), az nem tudja azzal megszerezni, ha megver egy gyereket. Szánalmas lenne és megalázó. Nálunk az egyetemen is volt olyan prof, akinél egy pisszenést se hallottál, pedig nem keménykedett. A másik meg egy paraszt volt, és állandóan fenyegetőzött,ordibált mindenkivel. Mégis beszélgettek nála. Mindenki utálta.

2011. nov. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Nekem is csak az jut a javaslatról eszembe hogy mennyire rosszul esne nekem ha egy tanár akár jogos akár jogtalan esetben megütné a kislányomat.

Hívőként az a véleményem erről a politikusról hogy imádkozni kellene érte.

2011. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"Tehát nem tanítasz ilyen helyen, ergó fogalmad sincs arról, mi megy ott és milyen eszköztár áll a tanárok rendelkezésére a "fegyelmezéshez". "


Igen, bizonyára csak neked lehet fogalmad róla, ha már tanár vagy :)


Mert ugye én nem járhattam (ált. és közép)iskolába a közelmúltban, nem igaz?

Esetleg nem lehetnek tanár ismerőseim, rokonaim? :)


Egyébként észre kéne venned, hogy nem az erőszak a megoldás...

2011. nov. 30. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!