Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyjából mennyi ideig tart...

Nagyjából mennyi ideig tart elolvasni az Újszövetséget ha az ember reggeltől estig étkezések és egyéb szükségleteket kivéve mindig olvas? És az Ószövetséget?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
1-1,5 hét
2011. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az Újszövetség egyáltalán nem hosszú, és a nyelvezete sem nehéz, nincsen tele nevekkel, mint az Ószövetség. Én egy délután alatt végigolvastam. Aki szerint másfél hét kell hozzá, annak szerintem életében nem volt a kezében. Az Ószövetség már más tészta, arra még nem sikerült rávennem magam, csak a történeteket olvastam belőle átdolgozott formában.
2011. dec. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Napi fél órával egy év alatt el lehet olvasni az egészet. Persze ez olvasási és érteni akarástól függ.


365*fél óra = 182,5 óra Ha 12 órán keresztűl olvasol, akkor 182,5/12 = kb 15 nap alatt el lehet olvasni. De hogy meg is értsél dolgokat ilyen intenzív és megterhelő iramot diktálva, elég rossz szisztematika ez az egész ilyenfajta letudása az egésznek.


Üdv: L

2011. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak üzenném:


"Én egy délután alatt végigolvastam."

Az én Károli Bibliámban az újszövetség 305 oldalas (amit te egy délután alatt legyűrtél), az ószövetség alig háromszorosa ennek, 889 oldalas, amit ezek szerint három délután alatt szintén legyűrsz... Ügyes vagy!


"Az Újszövetség egyáltalán nem hosszú, és a nyelvezete sem nehéz, nincsen tele nevekkel, mint az Ószövetség."


Ez oké, de hogy elolvasva egy délután alatt csak a Pál leveleit, nem értesz meg belőlük szinte semmit, az is biztos, de elmondhatod, hogy elolvastad. A Jelenések könyvéről már ne is beszéljünk...


Üdv: L

2011. dec. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Bocsi, én Újszövetség alatt csak a négy Evangéliumot értettem, amiben Jézus élete van. Azt olvastam el egy délután alatt, az apostolok leveleit és a Jelenések könyvét nem.
2011. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem áll szándékomba minél hamarabb végigolvasni az egészet, inkább csak úgy elméletben érdekelt :) Köszönöm a válaszokat :)
2011. dec. 20. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? Kezd el olvasni, és majd meglátod a végén. :)
2011. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az attól függ,milyen gyorsan olvasol,de


Nincs értelme folyamatosan olvasni,mert egy idő után semmi sem ragad meg a fejedben.


Egyébként kezd el olvasni stopperrel 5 oldalt és a perceket oszd el a Bibliád oldalszámával.

2023. aug. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!