Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha 1 református férfi 1x már...

Ha 1 református férfi 1x már megnősült, de elvált, nősülhet újra református szertartás szerint?

Figyelt kérdés

Az első esküvője Katolikus szertartás szerint köttetett,- volt felesége Katolikus lévén.

Valaki hozzáértő írna,hogy Katolikus szerint házasodhat-e újra?Én Katolikus vagyok,és még nem voltam férjnél,szeretnénk templomi esküvőt is.Lehetséges-e,és hogyan?vAGY CSAK A REF.ÚTON LEHETSÉGES?

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!


2011. dec. 21. 10:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik ismerősöm járt így, első esküvője ref. templomban, elvált majd a második esküvője is ugyanabban a ref. templomban volt. Nemtudom, hogy erre pontosan milyen ref. törvény van, egy pap leírhatná, hogy hogy is van ez.
2011. dec. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Katolikusok csak egyszer házasodhatnak, ez egy szakrális aktus, egy Istennek tett ígéret, ami felbonthatatlan.

Elválás csak úgy lehetséges, ha az ember be tudja bizonyítani, hogy a házasságkötés nem katolikus alapokon történt. Pld., ha az egyik fél már a házasságkötés elött nem akar gyereket, vagy, ha a házasságkötés után nem élnek sexuális életet stb. Tehát szélsöséges esetekben megengedett a szétmenés, tehát nem VÀLÀS, hanem a házasságkötés érvénytelensége, de ezt egy katolikus bíróság dönti el.


A völegényed elvált???, hát ezt tisztázd vele.

2011. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

A legjobb lenne ezt egy katolikus pappal megbeszélni, azt tudná a következö lépéseket.

Egy református házasság sem megoldás, mert a völegényed -ha csak nem érvényteleníttette az elözö házasságát- már házasnak számít. (A katolikus házasságkötést a ref. egyház is elismeri.)

2011. dec. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sajnos elég reménytelennek tűnik a dolog.Az egészben az a baj,hogy engem büntet,aki törvény szerint élnék,de ez nem fog menni,úgy tűnik...
2011. dec. 21. 13:38
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak református templomban lenne lehetséges - abban az esetben, ha Te református lennél. Meg szokták engedni, hogyha az egyik fél még nem volt házas és nem volt templomi esküvője. Viszont mivel Te katolikus vagy, nem tudom, mennyi esély van rá.

Katolikus templomban nem házasodhattok, mivel nincs válás. Ha elvált (és nem érvénytelen házasságú) férfihoz mész, házasságtörőnek számítasz, vele együtt (mivel az ő előző házassága érvényes). Így nem oldoznának fel gyónásban és nem áldozhatnál.

2011. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Zseniális!Akkor kilépek a kat.vallásból,és ref.leszek.:(
2011. dec. 22. 13:03
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

Ez funkcionál -emberi értelemben...

De Istent nem csaphatod be! (Elvégre Ö akarja így a válásokkal, a reformátusok csak elvilágiasították a dolgokat...Isten nem így akarja, ahogy a reformátusok a parancsait élik!)


Én a helyedben inkább megmaradnék katolikusnak és lemondanék egy templomi esküvöröl, mert:


1.Ha a templomi esküvöt csak tradícióból, mert szép, stb. csinálod, az a református templomban úgysincs megadva, maximum a fehér ruha. (Azonkívül a ref. esküvö nem szakrálisan van megkötve, az csak a katolikusoknál lehetséges, mert csak ott van a pap is szakrálisan felavatva. Tehát ott nem kapod meg azt az "eröátvitelt", amit Isten a házaspárnak szán, hogy végig tudjanak, egymáshoz való hüségben, egy életet csinálni...)


2. Ha viszont kilépsz a Kat.Egyházból, spirituálisan rengeteget veszítesz... (...és kijátszod Istent.)

Ha igazán vallásos vagy, ezt nem teheted, inkább próbáljátok a völegényed elözö házasságát érvényteleníttetni, hátha menne, ez egyáltalán nem olyan ritka, miután manapság az emberek már nincsenek tisztában a vallásos dolgokkal, hogy, mibe mennek bele és így nem érvényes a házasságkötésük sem...


Sok sikert!

2011. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

Még valami!

Ha kilépsz a Kat.Egyházból, akkor ezzel a jövendöbeli gyerekeiteket is megfosztod attól, hogy katolikusok lehessenek, ezért meg - a már fönt említett okokból -kár lenne. A Kat. Egyházban lényegesen több spirituális táplálékot (Isteni ajándékokat, mint az Eucharisztiát és a többi 6 Szakrament gyakorlását stb.) kaphatnának!

2011. dec. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.



ezzel a válaszoddal is csökkented a százalékodot. barátocskám.

2011. dec. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez nem egy bebetonozott dolog. Beszéljetek az adott plébánossal. Náluk ritkábban, de van rá lehetőség, ha olyan az adott plébános, de a református lelkészek lényegesen nyitottabbak, ott mindenképpen. Sok sikert!

(Ja és ha református esküvőtök lesz, ott sem kell áttérned.)

2011. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!