Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztény emberek!...

Hívő keresztény emberek! Nektek mi az álláspontotok az orális szexel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 16:45
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Cirmos

"Úgy gondolom (!!!) nem bűn az, amivel másnak nem ártunk."

Az, hogy valami bűn-e vagy sem, az nem attól függ, hogy mi annak gondoljuk-e.

Isten fehéren feketén lefektette, hogy mi bűn, és mi nem.

2011. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Tyler913 ***** válasza:
75%

ma 09:49

Nem sűrűn...Példának okáért a bibliai szexuáletika annyira nem vész el a részletekben.Tudtommal SEHOL sem írja,pontosan mit szabad és mit nem egy párkapcsolatban szexuális téren.Ezek után lehet vitatkozni,csak nem érdemes.Fogadjuk el inkább,hogy Isten szabad kezet adott,hogy azt csináljuk,ami mindkét fél örömére szolgál,és ne próbáljuk meg a saját személyes gusztusunkat az Ő akarataként beállítani.Béke!

2011. dec. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
59%

Megint csak az iszlámra tudok hivatkozni. Ott meg van adva, hogy pl. az orális, és az anális szex bűn.

Nem értem, hogy a kereszténység miért zárkózik el a témától. Nincs ebben semmi szégyellnivaló, a szex része, az egészséges házas ember mindennapjainak.

2011. dec. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Tyler913 ***** válasza:
65%
Csakhogy itt nem az iszlámról van szó.A kérdés a "hívő keresztényekhez" szólt,ezek után irreleváns,mit ír elő az iszlám.Nem arról van szó,hogy bárki is elzárkózna a témától,hanem arról,hogy a Biblia nem ad konkrét útmutatást,ergo mindenki azt csinálja,ami jólesik.Nekem pont ez tetszik a vallásomban.Mi szükség lenne arra,hogy az élet minden területét túlszabályozzuk (ráadásul emberi gondolkodás mentén) a vallás nevében?
2011. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
37%

Sziasztok!

A Biblia nem ad mindenre útmutatást.

Az orvostudomány azért van, hogy feltárja,mi káros az egészségre,és mi nem.

Kíváncsi lennék egy orvos véleményére az orális szexről, hogy mennyire káros az egészségre, vagy nem, bár nehezen hiszem el, hogy egy orvos azt mondaná, hogy ez nem káros az egészségre.

Üdv: 29/L

2011. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Tyler913 ***** válasza:
68%

ma 13:03

Maga a szex is káros az egészségre ennyi erővel,hiszen nagyon erős stressz a szervezet számára.

Én azt látom,hogy Te egyszerűen nem akarod csinálni,valami miatt taszítónak tartod (amivel még önmagában nem lenne baj),és ezért ideológiát gyártasz köré,hogy miért nem.Pedig csak annyit kéne mondanod: "én nem szeretem,ezért nem csinálom." Pont.De hagyjuk már a púdert,könyörgöm.

2011. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
65%
A dolog egészségügyi oldalát nézve: Nem is szabad teljesen elzárkózni mindemféle baktériumtól, mert az gyengíti a természetes immunrendszerünket. A gyermekek is mindent a szájukbavesznek, a kórokozókkal is így ismerkedik meg a szervezet. Megfelelő tisztálkodással pedig szerintem (wc után megmosni szappannal pl.) valószínűleg sokkal "gusztusosabb" mint anélkül (nyilvàn). A nemi betegségek ellen(amik tisztességes keresztény embereket is ugyanúgy érinthetnek) pl. Óvszerrel, vagy női nemi szerven valamiféle fóliával lehet védekezni. De azt hiszem ez nem kérdés, mert ha valami piszkos, baktériumos dolgot beraksz egy női nemi szervbe, nem csak a száddal kaphatsz el csúnya dolgokat. Tehát szerintem megfelelő mosdással nagyjából felesleges az egészségügyi oldalát nézni.
2011. dec. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
46%
ugyan...buta kerdes..ha mindket fel szereti egymast es a higieniara is nagyon ugyelnek,akkor miert is ne..mivel gusztusosabb a penisz behelyezese a huvelybe?azert lassuk be istennek is volt fantaziaja!
2011. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
74%
12 eve vagyok a parommal es minden alkalommal szinte oralisan elegitjük ki egymast..mivel ha betenne mar el is elvezne(nehezen tudja visszatartani)...soha de soha semmifele fertözest nem kaptunk egymastol...persze ha valaki hetente havonta massal van persze hogy összeszedhet barmit...Hiszek Istenben de nem hiszem hogy bün lenne hogy igy tesszük boldogga egymast ...vannak ennel sokkal undoritobb es perverzebb dolgok amit en is elitelek..nekünk igy jön be a szex es meg fogamzasgatloval sem kell mergezzem magam..
2011. dec. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
89%

Nos, akkor én orvos is vagyok, és mélyen hívő, templomba járó katolikus. Pár dolgot jó lenne tisztázni: az Isten a nemiséget az emberi faj fenntartására,teremtette, és a teremtés örömét rejtette a nemiség örömébe. Tehát: amennyiben a szexuális játék (bármilyen!!! - még a perverznek tűnők is!) a házastársak minél tökéletesebb kielégülését szolgálja ELŐJÁTÉK!! szerepében, és azt a természetes közösülés, mint a megtermékenyítés aktusa követ - nem bűn. A társamnak örömet szerezni, az örömét maximálisan fokozni, elősegíteni kötelességem, nem hogy nem szabad! Jó lenne tudni, hogy hány nő szenved a kielégületlenségtől, és mennyinek nem sikerül teherbe esnie a rendszeresen elmaradt orgazmus miatt! A másik dolog a higiénia: jó lenne az ellenzőknek tudomásul venni, hogy a szájukban, a kezükön nagyságrenddel több fertőző mikroorganizmus tanyázik, mint bármelyik fél tisztán tartott nemi szervében, vagy azon.

Nem bűn, ami a házastársak ágyában történik, ha az nem erőszak. A bűn a házastársi ágyon KÍVÜL történik!

2011. dec. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!