Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi esznek disznóhúst?

A Jehova tanúi esznek disznóhúst?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Disznóhúst mindenki eszik, csak van akinek marhahúsként tálalják.
2011. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
A vallásuk nem foglalkozik vele.
2011. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Én nem vagyok vallásos de nem eszek disznóhúst sőt semmilyen egyéb vörös húst.Csak csirke , pulyka , hal , kacsa , liba,rák.
2011. dec. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Jehova tanúi nem tesznek különbséget az állatok közt ilyen szempontból, mert ezt ószövetségi rendelkezésnek tartják, csak a vértől tartózkodnak, de ott is inkább csak egészségügyi szempontból (lásd vérátömlesztés tilalma). Én még nem találkoztam kóser módra táplálkozó tanúval, persze ez nem jelenti azt, hogy nem lenne ilyen, de pl. a volt kolleganőm gond nélkül megette azokat a húskészítményeket is, melyekben volt vér is - a technológiából adódóan.


Üdv. Péter

2011. dec. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Én Tanú vagyok!

Gond nélkül megehetjük ! Ettől függetlenül biztos vannak köztünk is olyanok aki más okokból nem eszik disznóhúst (pl: nem egészséges). Már nem érvényes ez a törvény amely a tisztátalan és tiszta ételekre vonatkozik.

2011. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Tanú! Mivel hozzátok intéztem a kérdésemet, hivatkoznál arra az igére, mellyel eltöröltetett a tiszta-tisztátalan állatok evése, nem evése.

Valami még érvényben van, valami meg eltöröltetett szerintetek....?


Köszönöm!

2011. dec. 28. 19:14
 7/10 anonim ***** válasza:
33%

Szia!


Bocsi, bár nem engem kérdeztél, de erre viszonylag könnyű válaszolni bárkinek.


Hasonló kérdést tették fel az 1.sz.ban is és az apostolok arra jutottak amit a cselekedetek 15:28,29 ír.

Így minden keresztény egyházban van olyan ami érvényben van /lásd biblia vers/ és olyan ami eltöröltetett/minden más/.

2011. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; melyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!"


Erre gondoltál, igaz?


Akkor odamegyek, megverlek, kirabollak, mindenféle rosszat terjesztek rólad, de nem imádok közben bálványokat, nem paráználkodok veled, nem érintek mégcsak semmilyen állatot sem, és akkor minden rendben lesz a Biblia alapján?

2011. dec. 29. 21:58
 9/10 A kérdező kommentje:

"Egy új kutatási eremény szerint a füstöléssel és sózással tartósított húskészítmények növelik a gyermekek leukémiás megbetegedésének kockázatát. Jó hír azonban, hogy a zöldségfogyasztás segít a káros anyagok semlegesítésében."


Mit szoktunk füstölni? Füstölt szalonna, füstölt oldalas, füstölt sonka, kolbász. Disznóhúst. Lehet, hogy nem a füst a bibi?


Szerepel a Bibliában olyan, hogy ami tisztátalan állat volt, az az újszövetségtől kezdve tiszta? Szerepel, hogy ez a törvény hatályát vesztette volna?

2011. dec. 29. 22:01
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, elég egyértelműen.
2014. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!