Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért utálják az emberek a...

Miért utálják az emberek a szcientológia egyházat?

Figyelt kérdés
Nem ismerem őket, sosem találkoztam egy hívővel sem!
2012. jan. 11. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ne is találkozz soha. A neten bőségesen lehet tényfeltáró történeteket, ex-szci tagok beszámolóit találni.
2012. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt mert agymosás, amit csinálnak. Nekik is van valami stroyjuk űrlényekről, meg valami Xenuról (Biblia gyanánt). Sok embert kiszakítanak a családjukból, meggyőzik, hogy ellene vannak, közben elszedik a pénzét stb. adózni kell nekik, szinte antiszociálissá nevelnek
2012. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hallottam, hogy állítólag valami filmet is forgattak róluk. Mi a címe, ha esetleg ismeritek?
2012. jan. 11. 19:41
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
2012. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De olyat is hallottam, hogy zsidók! Vagy ezt csak valami félőrültek terjesztik?
2012. jan. 11. 20:02
 6/10 anonim ***** válasza:

mi haverommal kitöltöttünk egy iq tesztet,akkor még nem tudtuk miről van szó,utcán szólítottak le,még általános iskolások voltunk.aláírattak egy papírt velünk,hogy akarunk máskor is menni,de csak utána derült ki,hogy mindenféle könyveket kéne megvenni nem kis összegért....

persze nem fizettem be,egy darabig küldözgettek nyájas szövegű leveleket,hogy fizessem be,aztán lekoptak szerencsére.

Na pl.ezért kell tőlük óvakodni.

2012. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy meredek őket egyháznak hívni.


Ugyanis egy vallás ismérve, hogy feltesz négy kérdést, melyre megpróbál válaszolni:


1: Ki vagyok én?

2: Honnan jöttem?

3: Hová megyek?

4: Mit keresek én itt?


Na, ők ebből legfeljebb azt kérdezik, hogy mit keresek én itt. Ugyanis ez az "egyház" pusztán humanista egyház, mely azt tanítja, hogy te hogyan érhetsz el dolgokat, hogyan tarthatod meg, te, te, te, te, te.... magad.


Pusztán ez a probléma vele, és mindezt szekta jelleggel, piramis rendszerű hierarchiában teszik.

2012. jan. 12. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert az emberek "megszerzésében", az agymosásában használt módszereikből rengeteg módszerre rájön egy pszichológiában jártas ember. Gyakorlatilag ők maguk is pszichológiai módszereket használnak, csak másképp hívják. Illetve egy pszichológushoz forduló agymosottat könnyen ráébresztene arra, mi is történik vele. Így ha elhitetik velük, hogy a pszichológus maga az ördög, akkor nem kell félniük attól, hogy az emberek "kigyógyulnak" lelki bajaikból szcientológus segítség nélkül.
2012. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sobo8 ***** válasza:
0%
Sajnos csak a gazdagok engedhetik meg maguknak a csatlakozást. Ezért van rossz hirneve.
2019. okt. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nem, azért van rossz hírneve, mert az egyik legkárosabb szekta a világon. Ha pedig valakit egyszer behálóztak, s szabadulni próbál, akkor a legaljasabb maffiamódszerekkel, mint zsarolás, fenyegetés, perek stb... próbálják visszatartani. Különösen ha már magasabb szinten volt és sok dolgot tud mesélni erről a bűnszervezetről.

2019. okt. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!