Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ebben az esetben is bűn lenne...

Ebben az esetben is bűn lenne az önkielégítés?

Figyelt kérdés

Vizsgaidőszak van, és most kerültem a teljes kiégés fázisába. A csodabogyókon kívül (amiket próbálok kerülni, energiaitalról meg leszokni, mert lassan immunis vagyok rá) egyszerűen nincs más, amivel fél óra alatt képes lennék feltöltődni annyira, hogy egy egész éjszakát át tudjak tanulni, és figyelni is arra, amit tanulok. Egész nap csak ültem felette, aztán az utóbbi egy órában annyira belejöttem, hogy úgy néz ki, mégsem adom fel a reggeli vizsgám.

Nem kamu kérdés, nem is provokációnak szánom, csak érdekelne a véleményetek, komoly válaszokat várok.


2012. jan. 16. 21:22
 1/8 Antimod ***** válasza:

Szerintem csak akkor bűn, ha ez köti le minden energiádat. Így sem az.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az önkielégítés nem bűn.

Viszont szerintem nem dopping hanem pont az ellenkezője,a természetes elernyedést relaxáció majd alvás követi.

Na ez az ami valóban feltölt!

:)

2012. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
szerintem nem bűn, még mindig jobb, minthogy éjszaka "folly el", nem? (feltéve ha fiú vagy)
2012. jan. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

1. Tanulni nappal kell, az éjszaka alvásra való.

tudományosan bizonyított tény, hogy az agy reggel nyolc, és délelőtt 11 óra között fog a legjobban, és kb. délután 5-ig tud az ember nagyon intenzíven tanulni, de reggel 8 és délelőtt 11 között fog legjobban az agy.

Ha azonban több ezer oldalt kell bevágnod nagyon rövid idő alatt, akkor sajnos éjjel is tanulni kellene, de én akkor is lehúznám a rolótéjfél után, mert én is voltam egyetemista,és tapasztalataim szerint éjfél után már semmit nem ér a tanulás, mert abszolute nem fog az agy, legalábbis az én agyam nem fogott, csak amikor nagyon muszáj volt,és nagyon izgultam egy vizsgám miatt.

2. Megállás nélkül nem lehet végigtanulni tíz-tizennégy órát,mindenképpen kell pihenni.

Az önkielégítést nagyon rossz módszernek tartom erre a célra: ha kertes házban laksz, menj ki a kertbe, és sétálj, vagy fusd körbe a házat, tartózkodj fél órát a levegőn, és meg fogod látni, úgy fog fogni az agyad több órán keresztül, mint a borotva,és ha megint elfáradtál, ismételd meg ezt a műveletet.

Ha panelban laksz, és bgonyolult lenne lemenni óránként, akkor csak egyszerűen nyisd ki az ablakot, mozgasd meg a tagjaid, csinálj tornagyakorlatokat,s tb. Szóbval fizikai megterhelésnek tedd ki magad, mert ha szellemileg van valaki elfáradva, akkor a fizikai tevékenység a pihentető.

Persze az alvás sem rossz, de a csodabogyók/kábvé nagyon rosz megoldás, mert teljesen felboríthatja a bioritmusodat, és nagyon nehezen fog utána visszaállni.

Ennyit az egészségügyi dolgokról.

Vallási szempontból pedig Isten minden kinyilatkoztatásán keresztül megtiltotta azt, hogy a szexuális ösztönt természetellenes dolgokra használjuk, és az önkielégítés ilyen.

Az egészség tönkretétele is bűn Isten szemében, ezért ha nem akarsz teljesen kipurcanni vizsgaidőszak végére, akkor ne csinálj 24 órás napokból 72 órás napokat, hanem legyen a napjaidnak ritmusa. Éjjel aludjál, kelj fel korán reggel hat órakor, kajáljál valamit, és tanuljál utána.

Ha elfáradtál, akkor tornázzál, sétáljál, takarítsd ki a szobádat, vagy bármi olyasmit csinálj, ami fizikailag lefáraszt, mert utána még jobban fog fogni az agyad, így fáradt sem leszel vizsgaidőszak végére, és a jegyeid is sokkal jobbak lesznek.

Az önkielégítésnél, meg a csodabogyók fogyasztásánál rosszabb megoldást nem tudok elképzelni.

Üdv: Napirai11

2012. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Az önkielégítés során rákkeltő méreganyagok távoznak a szervezetből, ezért nem természetellenes formája a szexuális ösztönnek. Régen ezt nyilván nem tudták, de ma már tudjuk. Érdekesség azonban, hogy egy tanulmány szerint férfiaknál a túlzott mértékű önkielégítés is vezethet prosztatarákhoz, ezért úgy néz ki, hogy mint minden más dologban, itt is a mértékletesség a kulcs.


Azzal viszont egyetértek, hogy feltöltődésre nem célszerű módszer, pont hogy inkább lefáraszt.

2012. jan. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az önkielégítés Bűn!

Paráznaság.


MT.

27. Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!

28. Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében.

29. Ha pedig a te jobb szemed megbotránkoztat téged, vájd ki azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.

30. És ha a te jobb kezed botránkoztat meg téged, vágd le azt és vesd el magadtól; mert jobb néked, hogy egy vesszen el a te tagjaid közül, semhogy egész tested a gyehennára vettessék.

31. Megmondatott továbbá: Valaki elbocsátja feleségét, adjon néki elválásról való levelet.

32. Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.

2012. febr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fenti idézetek egyike sem támasztja alá. Az önkielégítéshez nem kell asszonyra tekintetni, ráadásul nem tér ki a lányokra és férfiakra való tekintésre (mert a Biblia nyilván nőknek is szól). De ha kitérne, sem kellene rájuk tekinteni. Vagyis ezt sokféleképpen értelmezhetjük.


Az viszont, hogy a szervezetből veszélyes anyagok távoznak az önkielégítés során, biológiai bizonyosság. Miért tiltaná Isten, hogy az ember ezektől megszabaduljon.

2012. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az önkielégítés bűn, ahogy a magömlést sem mondja a Biblia egy tiszta dolognak.
2017. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!