Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek bűn az Isten...

Szerintetek bűn az Isten szemében ha egy keresztény lány hozzá megy egy muszlim fiúhoz?

Figyelt kérdés
Tudom örülten hangzik de mikor megismerten nem voltam keresztény. Alighogy megismertem őt nem sokra rá megismertem Jézust de akkor már szerettem sokáig éltünk paráznaságba. Nekem ő nyíltan ki jelentette hogy soha nem lesz keresztény és én is hogy soha muszlim de a vallásunk ellenére nagyon szeretjük egymást sokszor el hagytam e miatt de soha sem tudtam elfelejteni és ő sem engem össze házasodtunk hogy ne éljünk paráznaságban. De szeretne egy imám esküvőt is ami egy Iszlám szertartás. Én meg esküdtem Istennek hogy soha nem tagadom meg alakuljon bárhogy is az életem. úgy érzem a friss házasságom zátonyra futott. Az ő vallásában el lehet válni de Jézus nyíltan ki jelentette hogy ez bűn. Segítsetek mit tegyek? Csak vallásos emberek írjanak.

2012. jan. 20. 19:27
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
49%
Biztosan nem bűn, de nyilván jelent majd nektek egy csomó kihívást. Ha bármelyiktek fejében olyasmi van, hogy meg akarja majd téríteni a másikat, akkor nem fog működni.
2012. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
57%
Nem bűn Isten szemében, hisz Isten csak egy van, az iszlámok istene, a zsidók istene, a keresztények istene egy és úgyanaz, csak mindegyik saját nyelvén hívja őt, és mindegyik egyház a saját akaratát teljesíti Isten nevében. a kulturális különbségekből lehet később majd baj. de ha mindketten elfogadjátok egymás vallását, és nem akarjátok megtéríteni addig működhet a kapcsolat.
2012. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
51%
Nem, nem bűn, miért lenne? Ha azelőtt semmi gond nem volt mielőtt "keresztény" lettél, és minden probléma a kapcsolatotokban csak ebből fakad, akkor érdemes lenne elgondolkoznod rajta hogy, jól értelmezed-e a vallásodat...
2012. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
36%
Nem bűn, hogy hozzá mentél, mert a hívő fél megszenteli a hitetlent félt. De hát a férjed is hívő, a lényeg, hogy ugyanabban az Istenben hisztek. Itt Jézus messiási voltáról van törés köztetek, de az nem lehet egy boldog házasság tönkretevője. Rajtad keresztül még egyszer majd megismerheti Jézust, hogy mikor és tényleg megtörténi-e nem tudhatod. Amit kiéreztem a kérdésedből, hogy idegenkedsz a mecsetben az esküvőtől. Mivel semmi bálványimádás, meg egyéb fertelmes kultusz nem lesz ott, és ugyanabban az istenben hisztek, nyugodtan részt vehetsz rajta. Nem is lesz ott ima az iszlám felfogás szerint, felolvasnak egy házassági szerződést (ez a zsidó vallásban is így van)és fohászt mond az imám az életetekért, fohászt meg te is mondhatsz. A többi meg külsőség, ami egy keresztény esküvőt is jellemez. Olvass utána a szertartás menetének, megláthatod semmi kirívót nem kell csinálnod. Annyi, hogy kendőben kell a mecsetben megjelenned, ami a kereszténységtől sem idegen.
2012. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
66%
Egy ideje már írogatok válaszokat erre az oldalra de most ez a kérdés tényleg megfogott.Sokat kellett gondolkodnom rajta mit is írjak.Egyrészt,osztom az előttem szólók válaszát,én sem érzem hogy bűn lenne.Isten szemében tetsző az őszinte szeretet.Az nem számít,hogy mi volt előtte,mielőtt ráleltél az Isten hitre,hisz a sötétben tévelyegtél.Most viszont nagyon is számít minden döntésed,hisz Istennek kell elszámolnod.Imádkozzál az Úrhoz,hogy adjon jelet,mutasson utat neked.Hidd el fog, csak fel kell ismerned az általa küldött jelet.Egy az Úr,egy az Isten!Viszont aggódom a két vallás ellentétes tanait illetően ami rád nézve veszélyes lehet.Kérdésedben leírtakból azt olvasom ki,hogy te mélyen keresztény a párod pedig mélyen iszlám vallású.Az iszlám nem fogadja el a nőket teljes jogúként amiből komoly problémáid lehetnek mihelyst a párod hazai pályájára kerültök.És az ő hite szerint nem fog bűnt elkövetni.Független attól,hogy Isten nem tesz különbséget ember és ember között de a vallások igen.És ennek lehetnek súlyos következményei is.Sajnos,igaz nem értek én sem ezzel egyet,de azt javasolnám,hogy ne menj bele az imám esküvőbe a saját érdekedbe.Hiszen már most benned van a kétely,különben a kérdésed nem szerepelne az oldalon.Független attól,hogy itt ahogy olvasom tényleg mindenki jót akar neked,de a végső döntést az Isteni útmutatás fogja megadni.Imádkozni fogok érted és a helyes útért amit Isten hatalmas kegyéből fogsz kapni.Töretlenül és fenntartások nélkül higgy az Úrban és az Ő szeretetében!
2012. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
53%

Napirai11 válasza:

Szia Kérdező!

Az nem bűn, hogy hozzámentél a sráchoz, hatalmas bűn az lenne, ha elválnál tőle. Ha a srác akarna válni, akkor nem bűn,mert nem te kezdeményezted a válást.

Iszlám esküvőről nem tudok nyilatkozni, mert nem ismerem, hogy az milyen.

Üdv: Napirai

2012. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és megértő hasznos tanácsokat.AZ a baj igazából az imám esküvővel hogy Mohamed nevére kell esküdnöm és ha ezt meg teszem úgy érzem megtagadom szertett Jézusomat és azt nem tudom megtenni.
2012. jan. 20. 22:19
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
Értem, Mohamed nevére. Ez már necces. Nem tudom Magyarországról írsz-e, de külföldön vannak progresszív mecsetek is, ahol az imám a keresztény vagy zsidó felet nem kötelezi ilyenre. Ha Magyarországról van szó nehezebb, mert én két mecsetről tudok és hát elég fundik. A lényeg próbáld meg megbeszélni az imámmal, hogy te a kereszténységnek egy olyan irányzatát követed, amiben ez nem helyes (amúgy sem lenne helyes) és a szertartás menetét alakítsa át. Ha csak ez a kérdéses rész van, és normális az imám nem hiszem, hogy gond lehet. Én úgy tudom, hogy a szerződés felolvasása kell, hogy meg legyen.
2012. jan. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom.Szegény lánynak elég kilátástalan ez a szitu.Kicsit úgy néz ki ez az egész,hogy választania kell a hite és a szerelme között.Az igazi gond majd akkor lesz ha a fiú vallási vezetője nem megy bele a dolgokba és ténylegesen választás elé állítja.Kedves kérdező:Szerintem nem lenne helyes ha ezért te elhagynád a párod mert akkor nem tudnál a hitedből kifolyólag elszámolni Istennel,de ha a fiú ragaszkodni fog az ő hite szerinti esküvőhöz és te nemet mondasz,ő úgyis lépni fog és elmegy.Ha választás elé kerülsz a hited válaszd!
2012. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

Nem akarok semmi bantot irni,elore szolok.En muszlim lany vagyok es katolikus ferfit szeretek.Nagyon sok nezetelteresunk van,ugyhogy sokat vitatkozunk.Ettol fuggetlenul rendkivul szeretjuk egymast.De en mehetek hozza,mert nem muszlim... :'(

Lenyeg a lenyeg nem lesz konnyu,es ezt komolyan mondom.A gyerekneveles... De menj el az imamhoz, hogy a fiu reszerol is ervenyes legyen a hazassag.Attol meg nem tersz at.Tiszteljetek egymast.Ez minden alapja.Minden jot!

2012. jan. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!