Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki levelet szeretne...

Ha valaki levelet szeretne írni a pápának, azt hova kell címezni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Elnézést a haszontalanságomért,én nem tudom,hogy hova kell küldeni a levelet,ha vele akarsz kapcsolatba kerülni,de abban az egyben biztos vagyok,hogy ha van is ilyen cím a pápa soha az életben nem fogja elolvasni a kis irományodat,mivel rengetegen küldhetnek neki a tiédhez hasonlókat.
2012. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen, de ez nagyon fontos lenne
2012. jan. 23. 22:22
 3/16 anonim válasza:
Azt hallottam, hogy a Vatikannak is van oldala, esetleg ott lehetne probalkozni.
2012. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. jan. 23. 22:26
 5/16 anonim ***** válasza:

Próbálj itt szétnézni:

[link]

2012. jan. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. jan. 23. 22:34
 7/16 anonim ***** válasza:
Irat megsemmisítő
2012. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy megkérdezem, de valami egyházjogi dolog? Mert akkor mindig megyéspüspöknél kell kezdeni, aki ha nem tudja megoldani, továbbítja az illetékeseknek.

Ha pedig valami más - akkor sem biztos, hogy rögtön a ranglétra tetején érdemes kezdeni, alulról fölfelé sokszor hidd el, gyorsabb, mint rögtön a tetejét "bombázva".

2012. jan. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Csak azért akarok írni, mert szerintem igazságtalanság, hogy aki elvált, és mással él, az nem gyónhat és áldozhat. Szerintem amúgy mindenkinek joga lenne gyónni és áldozni, aki Jézust, Istent szereti.

Ezzel nem akarok senkit megbántani, ez a véleményem.

Azért a pápának írnék, mert a püspöknek nincs hatalma, hogy ezt megváltoztassa.

2012. jan. 26. 10:24
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ezzel már sokan próbálkoztak... Nem véletlen van ez így. Próbáltátok érvényteleníttetni az előző házasságot egyházi bíróságnál? Ezt a püspökségen kell kérelmezni. Felülvizsgálják a körülményeket, amelyek gyanúsak, hogy nem volt érvényes az előző házasság (pl. valamelyik felet belekényszerítették, valamelyik fél teljesen éretlen lévén nem állt tisztában azzal, mit jelent házasodni - és még van sok körülmény...). Röviden: [link] Nagyon sok esetben valóban fennáll az érvénytelenség, így ha ez van, ugyanúgy kaphat feloldozást az ember és áldozhat. Az mondjuk nehézkesebb, ha mindkét fél eleve elvált.
2012. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!