Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai Etiópia területén volt...

A mai Etiópia területén volt az édenkert?

Figyelt kérdés
Hiszen az emberiség Afrikából kiindulva terjedt szét a világon.
2012. febr. 4. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
A Biblia világosan leírja hol volt az Édenkert, és az nem Afrika. Az Eufrátesz folyó ott folyik, tehát helyileg odatehető, nem Afrikába.
2012. febr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
...és az özönvíz elpusztította azt a világot, teljesen átformálva a földrajzot. Amit mont Eufrátesznek hívunk, annak köze sincs valószínű az akkori folyóhoz. Az Éden kertjének területe teljesen lényegtelen és nem meghatározható a Biblia alapján szerintem.
2012. febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"A Biblia világosan leírja hol volt az Édenkert, és az nem Afrika. Az Eufrátesz folyó ott folyik, tehát helyileg odatehető, nem Afrikába."


Akkor, hogy lehet, hogy régebbi leletek kerültek elő Afrikából, valamint genetikailag is bizonyítható az ember elterjedésének útvonala? Nem lehet, hogy a Biblia írói tévedtek, hiszen ők is emberek voltak. Tévedni pedig emberi dolog.


Az özönvízre pedig nincs bizonyíték, de a kontinensvándorlásra van. Így én inkább az eszemnek hiszek.

2012. febr. 5. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
A leírás szerint az Éden egy elég nagy területű, valóságos hely volt. A szöveg ezt a helyet a mezopotámiai alföld északi részén, az Eufrátesz és a Tigris folyók eredésénél jelöli meg.
2012. febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Mózes első könyve 2. fejezet 10. és 14. verse négy folyó nevét említi, amelyek az egykori Édenkert területről eredtek. Ezek közül ma kettőt tudunk beazonosítani: az Eufrátesz ma is ismeretes, a Hiddekelt pedig Dániel könyve 10:4 is említi, és ez - egyéb földrajzi hivatkozások alapján - egyértelműen az általunk Tigrisként ismert folyót jelenti. Ezt figyelembe véve, a két folyam vidéke, az egykori Mezopotámia, tehát a mai Irak területén lehetett az Édenkert.


Akkor is ezt valószínűsíthetjük, ha figyelembe vesszük, hogy az özönvíz alapvetően átalakította a felszíni és domborzati viszonyokat, hiszen a korábban ismert nevek ismételt alkalmazása arra utal, hogy a megváltozott folyómedrek is lényegében azonos földrajzi területen feküdtek - igaz, ekkor már csak a kettő jelentősebb a négy közül.


A Szentírás szerint zz Özönvíz után Noé utódaitól szaporodott el az emberiség, megjelentek a különböző népcsoportok (10. fej.). Az özönvíz istenítélet okozta megrázkódtatása nyomán emberileg érthető lehetett, hogy kezdetben egymás közelében telepedtek le, féltek a szétvándorlástól, és egy magas toronnyal kívántak védekezni egy esetleges újabb áradás ellen.


Isten a Bábelnél2 összegyűlő bizalmatlan és dacos embertömeg megállítására különleges eszközt használt fel: összekeverte a munkások nyelvét, akik - miután már nem értették meg egymást - szétszéledtek, és különböző helyeken telepedtek le.3 Mindez a Noé utáni 4. nemzedékben, Péleg korában történhetett ("az ő idejében oszlatott el a Föld" 1Móz 10,25). Feltehetően ekkor történt meg a népek nyelvek-nemzetek szerinti szétvándorlása, és teljesedett be az isteni felhívás is: "Szaporodjatok és sokasodjatok és töltsétek be a Földet." (1Móz 9,1)


A 10. fejezet nemzetségtáblázatában olyan személynevek is olvashatók, amelyek később földrajzi nevekké váltak. Az egyezések feltehetően arra utalnak, hogy a névadó személy utódai az adott terület lakosaivá váltak. Pl.: Jáfet utódai közül Gómert Gimirraival szokták azonosítani, akiket a görögök kümmériánoszokként ismertek, és Kappadociában éltek. Mádaj a médek, Jáván a görögök, Túbal a tabálok, Mesek a muskák - mindkettő kisázsiai nép, Askenáz a szkíták ősatyja, Kittim utódai Ciprust, Tarsiséi Szardíniát, Dódániméi a Dardanellákat, Ródaniméi Rodoszt népesítették be. Micrájim Egyiptomot, Kanaán Kánaánt, Ludim Líbiát, Lúd Lüdiát, Élam Elamot jelentette. Ezenkívül néhány ősi alapítású városnév is felismerhető: pl. Bábel, Ninive.


Üdv. Péter

2012. febr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

"Az özönvízre pedig nincs bizonyíték, de a kontinensvándorlásra van. Így én inkább az eszemnek hiszek."


Kontinensvándorlás? Észre vetted, hogy ha az ősföldet rajzolják le, akkor Afrikát 30-40 %-al kicsinyítik le, kiveszik közép amerikát, mexikót? És még van egykét hiba ebben. Az a bizonyíték, hogy afrika és délamerika partja hasonlít? A szomszédom háza is passzol az én házamhoz, mégsem volt soha egy ház.


Péter szép volt, csak a vízözön katasztrófáját húztal le egy tollvonással. Amerikában is található London, Budapest, stb városok. Miért? Mert a betelepült emberek az óhazáról nevezték el a városokat. Éppígy történt a vízözön után is. Az Ararát hagységben megfeneklett hajóból kiszáltak és fogalmuk sem volt, hogy hol vannak. A leszármazottak elnevezték a helyeket, folyókat újra. Az Eufrátesz ma és akkor nem ugyan az.

Ráadásúl megmagyaráznád, hogy hol van most ez?:

"És kiűzé az embert, és oda helyezteté az Éden kertjének keleti oldala felől a Kerúbokat és a villogó pallos lángját, hogy őrizzék az élet fájának útját."


Belegondoltál már, hogy a kontinensek össze vannak kötve ma is? Ugyanis a víz alatt "szárazföld" van. Pusztán egy meder van ott, ahol össze van gyűlve a víz.


A vízözön bizonyítéka? Rétegrendek, leírások, fosszíliák. Mindegyik kivétel nélkűl a vízözönt bizonyítja.

2012. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!