Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ellenzi a biblia...

Mulder614 kérdése:

Szerintetek ellenzi a biblia a válást?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
egyértelmü:D
2012. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Alap esetben természetesen ellenzi, de van olyan eset, amikor megengedi, vagy akár támogatja is.


Mi pl. olyannak, akiknél fizikai, és lelki erőszakot alkalmaznak (pl. megüti a feleségét), vagy a párja megcsalja és nem hajlandó változtatni, akkor azt javasoljuk, hogy váljon el. Ha a párja megbánta, és megtér erről az útról, és hajlandó felépíteni a kapcsolatát, még jobb.


Ilyen eset lehet még az is, ha megtér valaki, és a hitetlen társa nem akar így együtt élni vele. Akkor is váljon el, mert békességre hívtak el minket. Ha a hitetlen szeretne tovább élni vele, az még jobb.


Azért erre nincs sablon, mint sok mindenre. Minden eset egyedi. De ezeken felül nehezen tudnék elképzelni bármely más esetet, amiben elválást javasolnék.

2012. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem ez a bibliavers jutott eszembe

"Mert gyűlölöm a válást — mondja Isten az, Izrael Istene —, és azt, aki erőszakkal borítja ruháját — ezt mondja a seregek Istene. — Vigyázzatok azért szellemetekre, és ne cselekedjetek hűtlenül!"(Malakiás 2:16)


Vagy a (Máté 19:8-9)

"Ő ezt mondta nekik: „Mózes a keményszívűségetekre való tekintettel tette nektek azt az engedményt, hogy elválhattok feleségetektől, de ez kezdettől fogva nem így volt. 9 Mondom nektek, hogy aki elválik a feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörést követ el.”

2012. febr. 9. 13:58
 4/10 yuda ***** válasza:

Ahogy írták is, alapesetben sok minden belefér a házasságba, de mondjuk pl. a megcsalás szerintem válóok. Sok mindent el lehet nézni, meg lehet bocsátani és alapesetben Isten válás ellenes, vagyis házasság párti.

No igen, de ha valaki kilép ebből a szövetségből, ami a házasságkötéskor egybekapcsolja őket. . .felrúgja az egészet azzal, hogy mással fekszik össze. . . hát nem tudom, kinek van ehhez gyomra utána?!

2012. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyanokat, akik az egyik fél hűtlensége után is együtt maradtak. Mert a hűtlen fél megtért belőle.

Elválhattak volna. Könnyebb lett volna. Mégis, megpróbálták, és felépítették a házasságukat, Isten megáldotta őket. És ennek a gyermekeik is nyertesei.

Tehát, én nem mondanám, hogy válóok a megcsalás. Akkor viszont egyértelműen az, ha nem akar változtatni ezen a bűnös magatartáson.

2012. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen ellenzi, de akkor ezt te is tudod ahogy látom! :)

Csak megcsaláskor lehet szó válásról.

2012. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Mulder614!


Mivel te a Jehova Tanúi nézeteit szoktad képviselni a válaszaidban, bizonyára ismered a válásra vonatkozó igehelyeket is a Bibliából. A kommentedben be is idéztél kettőt.

Innentől kezdve akkor nem értem, hogy miért érdekel téged, hogy mások szerint ellenzi-e a Biblia a válást...


Ha az értelmezésre gondoltál, akkor a válaszom: Ahogyan a 72 %-os válaszoló kiválóan leírta, minden eset egyedi.

Jézus szavai alapján a házasságtörés miatt a vétlen félnek jogában áll elválni, de ha van esély a házasság helyrehozására (tehát a vétkes fél nem folytatja a házasságtörést), akkor dönthet úgy is, hogy nem válik el. Persze dönthet így akkor is, ha a vétkes félnek esze ágában nincs megváltozni, csakhogy az elég nagy butaság...


Emellett pedig ott van az egész Biblián átvonuló életvédelem: Ha az egyik fél bántalmazza a másikat, esetleg az életére is tör, ez is ok a válásra. Senki nem köteles eltűrni, hogy lábtörlőnek használják, ill. nem köteles elviselni a rendszeres fizikai bántalmazásokat sem. (Igazából a verbális agressziót sem, de az egy külön téma.)


Üdv. :)

2012. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen persze ismerem a biblia nézőpontját a válásról.

Érdekel azért hogy kinek mi a saját véleménye az adott témában.

2012. febr. 9. 18:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Rosszul közelítjük meg a témát. Isten a meggondolatlanságot ellenzi. Sok házasság már akkor halálra(válásra) van ítélve, mikor még meg sem köttetett. Amikor a Biblia azt mondja, nem lehet válni, nem az a célja ezzel, hogy te szenvedj egy rossz házasságban. Isten célja az lenne, hogy az emberek jól fontolják meg, kivel kötnek házasságot. Isten rá szeretné ébreszteni az embereket és az egész emberiséget, hogy felelősek a tetteikért, és a döntéseik következményeit viselniük kell. Minden emberre, és az egész emberiségre a következő dolog jellemző: -Nekem(nekünk) senki ne mondja meg mit tegyek(tegyünk)! Az Isten se! Aztán saját ostobaságunk következményeként szenvedünk. És akkor magunkba szállunk és bocsánatot kérünk Istentől? Még véletlenül se. Épp ellenkezőleg! Őt vádoljuk: Miért engedte, hogy ez megtörténjen? Miért nem segít rajtam? Hát nem látja, hogy szenvedek? De igen, látja. Csak Ő azt is tudja, hogy kerültél abba a helyzetbe. És igen, kész még ez után is segíteni rajtad. De annyit el vár, hogy bocsánatot kérj, és be lásd, a saját bűnöd, önfejűséged az oka, hogy ebbe a helyzetbe kerültél.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Máté 42:31-32 "31 Ezenkívül megmondatott: »Aki elválik feleségétől, adjon neki válólevelet.« 32 Én azonban azt mondom nektek, hogy mindaz, aki elválik feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, házasságtörésnek teszi ki őt, és aki olyan asszonyt vesz el, akitől elváltak, házasságtörést követ el."
2013. szept. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!