Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a pontos és megbízható...

Melyik a pontos és megbízható Bibliafordítás:a katolikus (SzIT), a protestáns (MBT), a Károli, vagy a Szentírás Új Világ fordítása? Vagy mindegy? Melyiket érdemes olvasni, ha hiteles és pontos fordítást szeretnék olvasni?

Figyelt kérdés

2012. febr. 10. 23:42
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
86%

Én is az új, 2011-es kiadású Károli fordítást olvasom már, és nagyon jónak tartom. A papunk is átállt erre az Újfordítású (UFO) helyett.


Android okostelefonra is megvan, "Bibolka" néven:

[link]


Itt is megvan, sok más mellett:

[link]


Itt írnak a Károli revideálások történetéről is:

[link]

2013. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
38%

Én Jehova Tanúja vagyok!


De szerintem teljesen mind1 melyiket olvasod,csak olvasd, az a lényeg.

Ha esetleg tőlünk kérsz egy Mit tanít valójában as Biblia? című könyvet nyugodtan olvasgathatnád a saját bibliáddal, ugyan az van benne csak más szavakkal.


De félreértés ne essék ezek a más szavak nem egyenlők azzal, hogy más értelmet adnak neki!

2014. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
89%
Jehova Tanúi Bibliája (Új világ fordítás) sok változtatást tartalmaz, a saját tantételeik igazolása végett. Messziről elkerülném JT összes kiadványát. Veszélyes, mert féligazságokat tartalmaz, ami alapos kutatás nélkül igaznak tűnhet.
2014. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi Újvilág fordításáról a tárgyilagos kutatás fényében:


[link]


[link]

2014. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én mostanában a tavaly kiadott Egyszerű Fordítást szeretem, kiadója a Nemzetközi Biblia Liga. Keresztény könyvesboltokban biztos lehet kapni, Budapesten ilyen a CLC és a Good News. Úgy tapasztalom elég pontos, induktív bibliatanulmányozó csoportunkban több fordítást is meg szoktunk nézni, a csoportvezető teológus az eredeti görögöt vagy hébert is és ez eddig még mindig egyezett.Nyelvezete pedig teljesen modern, érthető.
2014. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsónak:milyen fordításokat vizsgáltatok meg?

2014. febr. 11. 20:09
 47/51 anonim ***** válasza:

43-as válaszoló milyen tanításra gondolsz????



Amúgy miért baj az, ha van egy fordítás amit Jehova Tanúi használnak, a Biblia úgy maradt fenn hogy folyamatosan revideálták, mert hát szerintem nem értenénk meg a 1200 évek beszédstílusát. Inkább arról kellene e itt beszélni, hogy amit olvas az ember, azt alkalmazza is az életében, mert legyen bármilyen fordítás, ha nem úgy élsz ahogy Isten Szava mondja, akkor ,,TE MAGAD FERDÍTED KI I BIBLIÁT, A MAGAD KÁRÉRA,,

További jó olvasást mindenkinek.

2014. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Számomra MA a Szentírás Új Világ fordítása a legjobb, de az igazságot belőle, a Károli féle Bibliából ismertem meg. Ma is van ilyen fordításom is, és sokszor összehasonlítom, de az Új Világ fordítás sokkal pontosabb és könnyebben olvasható is.

Van katolikus és ökumenikus fordításom is. Érdekesnek találom, olykor összehasonlítom a verseket, de az eddig használt Bibliám közül tényleg az Új Világ fordítás a legjobb. De talán mindegy ki melyik Bibliából ismeri meg Isten igazságát, csak alkalmazza is az életében, mert ezen múlik az álete. :)

2014. márc. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
a héberből magyarba fordított. Nem héber-latin-német-magyar út... Legalábbis az Ószövetségre nézve biztosan.
2014. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Most jelent meg nemrég:

RÚF (2014), revideált UFO:


[link]

2014. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!