Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » János mégis látta Istent?

János mégis látta Istent?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődik a jelenések könyve, hogy Jézust látja meg először, de a 4. fejezetben János eljut a mennyekországába ahol lát egy trónt és rajta ül "valaki". A 4. fejezet végén a trón körül lévő 24 vén leborul és ezt mondta a székben ülőnek: "Méltó vagy, Urunk és Istenünk, hogy tied legyen a dicsőség, a tisztesség és a hatalom, mert te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból lett és teremtetett"

Ebből azt tudom értelmezni, hogy Istent látta, mert csak Isten teremtett minket. Akkor János mégis csak látta Istent, nem?


2012. febr. 13. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

János- a szeretett tanítványa a megtestesült Logosznak - erről ad tanúbizonyságot. Igen, ő látta.

" Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit a szemünkkel láttunk, amit szemléltünk és amit a kezünkkel tapintottunk: az élet Igéjét hirdetjük nektek" -

ez a legfontosabb tanúbizonyság: szellemi(amit szemünkkel láttunk) és fizikai látással (amit kezünkkel tapintottunk) látta..


Szent János I. levele 1. fejezet


Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit a szemünkkel láttunk, amit szemléltünk és amit a kezünkkel tapintottunk: az élet Igéjét hirdetjük nektek. Igen, az élet megjelent, láttuk, tanúságot teszünk róla, és hirdetjük nektek az örök életet, amely az Atyánál volt, és megjelent nekünk.


Amit láttunk és hallottunk, azt nektek is hirdetjük, hogy ti is közösségben legyetek velünk. Mi ugyanis az Atyával és az ő Fiával, Jézus Krisztussal vagyunk közösségben. S azért írjuk ezeket nektek, hogy örömünk teljes legyen.

2012. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Látomásban sokan látták Istent (pl. István, amikor megkövezték, vagy Dániel az Öregkorút), ez viszont nem jelenti azt, hogy testi szemeikkel látták volna. Erre mondja az Írás, hogy Istent soha senki nem látta, vagyhogy nem láthat engem halandó úgy hogy életben maradna. Fontosnak tartom, hogy a látomás nem ugyanaz, mint a fizikai látás, mert az szellemben történik. (és Isten Szellem)



Isten dicsőségét szerintem a fizikai szem nem képes befogadni, kevés ahhoz, olyan mintha a napba néznél. (vagyis ugye Isten dicsősége/fénye nem is mérhető a nap dicsőségéhez, ami csak teremtmény, mégse szemlélhető szabad szemmel, vagy igen, de vakság terhe mellett)

2012. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

+1-hez: Lassan fel kellene fognunk, amit János mond: Jézus Krisztus teljesen Isten és teljesen ember- ezért tehát a megtestesült Logoszt LÁTTA: szellemi és fizikai látással.

Istent soha senki nem látta. A megtestesült Istent - a Logoszt látta. Ez a kerszténység lényege. A Láthatatlan inkarnálódik

2012. febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:


Jézus Krisztusnak Istene és Atyja van. Szerintem Róla van szó, és nem keverjük össze Istent, az Atyánkat az Urunkkal, a felkent Jézussal, aki Istennek a Báránya.

2012. febr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, előző, ez fontos, hogy tisztán lássuk.

Jézus, a Krisztus, a megtestesült Láthatatlan, Örök Isten.


Aki engem látott, látta az Atyát is. Jn 14,9


ἐγὼ καὶ ὁ πατὴρ ἕν ἐσμεν.

én és az Atya egy vagyunk. Jn 10,30

2012. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki engem látott, látta az én mennyei Atyám, mivel tőle születtem, rá hasonlítok az Isten szelleme által, ami által a magját helyezte belém. Krisztus is Isten Fia, született Istentől, elsőszülött sok atyafi közül, és az is írva van, hogy kinek mondta az angyalok közül (az Isten): "Fiam vagy te, ma szültelek téged." Én pedig Őt, az Istennek a Fiát, és Felkentjét fogadtam be, szerettem meg, aki Isten mellől jött, aki Isten parancsára jött és aki Istennek volt engedelmes a halálig. Mindezek is írva vannak, az írás nem felbontható. (magyarul nem lehet kivenni egy részt és szembeállítani az egésszel)
2012. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem azt jelenti, hiszen a 2Mózes 33:20-ban azt írja hogy "Orczámat . . . nem láthatod; mert nem láthat engem ember, élvén"Tudjuk azt a történetet amikor Mózes felment a hegyre a 10 parancsolatért és Isten dicsőségének egy részét láthatta, még ettől is sugárzott az arca.Nyilvánvaló, hogy egy ember sem tud rá nézni Isten teljes dicsőségére.
2012. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!