Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha elkéne hagynod a vallásod,...

Ha elkéne hagynod a vallásod, és újra kéne választanod egyet akkor, melyiket vennédfel?

Figyelt kérdés
Mi lenne az új vallásod?

2012. febr. 17. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
ez hülyeség már most is megteheted.
2012. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg vagyok gyózódve, hogy az adventista keresztény vallás tanításai igazak, mindent a Biblia szerint vesz. Én mindenképp adventista lennék. (az vagyok most is :) )
2012. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Ezt a kérdést én nem igazán értem. Ki kényszerítene bárkit is arra, hogy elhagyja a vallását, és felvegyen helyette egy másikat?

Meggyőződésből kell vallást választani, nem azért, mert valaki erre kényszerít,ellenkező esetben Isten nem fogja elfogadni a vallásgyakorlatodat a kényszerből felvett vallás keretei közt.

Üdv: Napirai

2012. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Napirai jól mondja, ez nem olyan hogy csak úgy váltod, Én a kereszténységben hiszek és más vallást nem vennék fel.
2012. febr. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ezt a kérdést én nem igazán értem. Ki kényszerítene bárkit is arra, hogy elhagyja a vallását, és felvegyen helyette egy másikat? "


Az állam kényszeríthet rá. Volt és van is rá példa. Az más kérdés hogy meg is teszed e.

2012. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Utolsó!

Erre nem is gondoltam: ha ilyesmi történik, akkor az szörnyű.

Igen, az állam kényszeríthet ilyesmire embereket, hogy felvegyenek egy vallást, de nem tudom elképzelni, hogy Európában, illetve Magyarországon ilyemi történjen.

Ha ilyesmi történne, akkor az emberek százezrével hagynák el az országot, köztük én is.

Ha azért vesz fel valaki egy vallást, mert erre az állam kényszeríti, akkor azt nem fogja elfogadni Isten, mert az illető nem meggyőződésből tette.

Üdv: Napirai

2012. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Viszont ha az állam kényszerít arra, hogy elhagyd a vallásodat,akkor nem hiszem, hogy szabadon választhatsz másikat.
2012. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hol kényszerítenek?
2012. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Vallasszabadsag... de ha gyerek vagy, meg nem ugralhatsz.

Ha nem latnam ertelmet, kilepnek, de csak ha elönyösebb, (mert nem muszaj ugy elni).

De nem röpködnek ide-oda. Gondolkodnek: mi ertelme?

2012. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát azért nekünk sem épp a keresztyénség hozta vallás (katólikus) volt az ősvallásunk! Már előfordult, hogy tűzzel vassal, kényszerítéssel eröltettek a népre vallást, vallásokat. Aztán meg a reformáció idején szintén attól függött, hogy ki lesz református, hogy a fejedelem, akinek fennhatósága alá tartozott a paraszt, épp milyen vallású volt. Aztán az unitárius vallás elterjedésekor úgyszintén ez volt a helyzet.


Tehát, egyikünknek sem az a vallása, ami kéne legyen. Ezt ránk eröltették.

2012. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!