Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teremtés vagy evolúció?

Án07 kérdése:

Teremtés vagy evolúció?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 12:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/133 anonim ***** válasza:
41%

Egyértelműen teremtés.

Számomra legalább is biztosan...

2012. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/133 anonim ***** válasza:
62%

Evolúció. Ateista vagyok és egyáltalán nem hiszek istenben meg ezekben a teremtéses sztorikban. A bibliából is csak részleteket tudok amit az iskolában tanultam és ennyi.

Én nem a hitben hiszek hanem a tudományba. Ezzel senkit nem szeretnék megsérteni mert mindenkinek a szíve joga hogy miben hisz.

2012. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/133 A kérdező kommentje:

Már hogy lehetne egy robbanásból mindez?

Én jobban hiszek Istennek,mint Darwinnak,aki ugyanolyan ember,mint bármelyikünk.

2012. márc. 20. 12:35
 4/133 anonim ***** válasza:
44%
Csakis evolúció.
2012. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/133 anonim ***** válasza:
74%

Továbbra sem győzök csodálkozni a hívők gondolkodásmódján:


1.) A világ és az élet túl bonyolult ahhoz, hogy magától jöhetett volna létre.

2.) Meg aztán, kellett valami "első ok" is, ami mindent beindít.

3.) Következésképp tehát kell lennie egy öröktől fogva létezett Istennek, aki ez az "első ok" volt és aki megteremtett mindent.


De abba már nem gondolnak bele, hogy egy ilyen Istennek szükségképpen még sokkal bonyolultabbnak és összetettebbnek kell lennie, mint az általa teremtett világnak, következésképp az ő (öröktől fogva való) léte még abszurdabb és még hihetetlenebb, mint a világé.


Vagyis röviden, a hívők hihetetlennek találják az evolúciót, de még annál is sokkal hihetetlenebb Isten és teremtés sztorit meg csont nélkül elhiszik... ki érti ezt...


No persze ott van még az érzelmi tényező is, nyilván. Istenről lehet azt képzelni, hogy mégiscsak van benne valami emberi, hogy vigyáz rám, gondoskodik rólam, stb., szóval ki lehet alakítani vele érzelmi kötődést. De ez viszont nem más, mint a gyermekkori képzelt barát-téma átmentése a felnőttkorba. Az pedig, hogy egyesek képesek még meg is ölni egymást azért, hogy bizonyítsák, hogy az ő képzelt barátjuk az igazi/jobb/erősebb... hát az meg már az abszurd tragikomikum csúcsa.

2012. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/133 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező: hogyan lehetett Isten? Őt mivel magyarázod? Nem veszed észre, hogy ő még sokkal hihetetlenebb, mint a világ és az élet magától való kialakulása?

És különben is, mikor beszéltél vele, hogy "jobban hiszel neki"? A Bibliát is csak emberek írták - ugyanolyan emberek, mint Darwin. Csak míg Darwin művelt, tanult, gondolkodó, kutató tudós volt, addig a Biblia írói beszűkült bronz- és vaskori habókosok.

2012. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/133 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem az hogy Isten gondolt egyet, és megteremtett egy Földet, sokkal hihetetlenebb mint egy évmilliárdokig tartó csodálatos evolúció.

Amúgy a hívőket sem kell lenézni. Itt egy jó filmsorozat, most néztem: [link] Itt ragyogóan elmagyarázza, hogy végülis igazuk van a hívőknek. Csak éppen roszs következtetést vonnak le. Ezért lett az óriási tintahalból mesebeli szörny, vagy a földrengésből az istenek háborúja. Mert amitláttak, amögött nem volt tudás, hát valamivel magyarázni kellett, hogy ne féljenek.

2012. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/133 anonim ***** válasza:
34%

Isteni teremtés történetet is ember írta meg. Azt pedig,hogy isten ihlette a Gyűrűk urára is rálehet nyomtatni kérdés mennyien hiszik el.


De végül is mindegy melyik melyik igaz. Most itt vagyunk és kész. Ha az 1. rokonom egy egysejtű vagy Ádám volt az én életemet nem befolyásolja.

2012. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/133 anonim ***** válasza:
19%
Én per pillanat egyikben sem hiszem,sem az evolúcióban,sem a teremtésben!Valami 3.-ik lehetőség nincsen?Az is lehet,hogy egy idegen földönkívüli civilizáció hozta létre az életet a földön!
2012. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/133 anonim ***** válasza:
61%

És az idegen, Földön kívüli civ. hogy jött létre? :)

Evolúció...

2012. márc. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!