Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki megtért és újjászületett,...

Aki megtért és újjászületett, tudja, érzi, hogy mire hívatott el? Mikor és hogyan élte át, azt, hogy mire hívatott el?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm az értelmes hozzászólásokat!

Az értelmetlen kötekedésből nem kérek, köszönöm!


2012. márc. 23. 20:55
 1/3 yuda ***** válasza:

Vannak általános elhívások, amelyek mindenkire vonatkoznak, ilyen pl. a bizonyságtevés. Ehhez nem kell külön, hogy az Úr szóljon valakinek.

Ha megtértél és megtapasztaltad Isten jóságát, szeretnéd ha más is részese lenne igaz? :)

Még erőltetni sem kell.


Más, egyénre szabott elhívás viszont odaszánás, elkötelezettség fügvénye. Természetesen Isten kegyelmét nem akarom kifelejteni és szuverenitását, hiszen azt az embert választja ki akit akar. Lehet persze imádkozni érte, lehet kívánni , ahogy írja a bilia a szellemi ajándékokat, de végeredményben úgyis Isten adja akinek akarja. Szolgálati ajándokokat is.

Isten ismeri az ember igazi lényegét(szívét), amit senki más nem lát és ő dönt az alapján. Ez van. :)

Mindenesetre a gyümölcseiből ismerszik meg a fa.

Mondok példát, ha valaki életében sorozatosan nagy tömegek térnek meg, feltehetőleg evangélista elhívást kapott, még akkor is ha eddig nem tudatosult volna benne, de a környezetéből egyértelműen felismerik. Teljesen kézenfekvő mindenki számára, hiszen könnyen azonosítható biblia alapján és ismétlem a gyümölcsökből meglátszik.

Ha gondolkodni kell rajta, vagy valaki csak bizonygat valamit,de nem látják, az régen rossz.

vagy pl. ha elkezdenek emberek hozzá verődni,szinte le sem lehet rázni, mert olyan vonzás veszi körül, ragaszkodnak hozzá, elkezd közösség formáló személyiséggé válni, elkezd gyülekezetet alapítani, akkor feltehetőleg pásztor lesz az illető :D

Mindensetre nagyobb szolgálatra úgy hiszem több időt kell várni, hiszen a jellemnek komoly átformálson kell átesnie, amit úgy hívnak újászületés, lélek megszentelődése.Ez teljes "pálfordulás" a régiekhez képest. Ha ez nem történik meg, akkor nincs miről beszélni.

2012. márc. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás." Gal 5:22-23a

Úgy gondolom, hogy a lélekben való növekedés minden hívőre vonatkozik, és az a fentiekben írt tulajdonságok kiteljesedését jelenti az életében. De a tévé előtt ülve (és a gyakorikérdések.hu-t böngészve) még senkiből sem lett jobb, hűségesebb, szelídebb stb. ember. Szóval a lélek gyümölcsei az Istennel és az emberekkel való kapcsolat és együttműködés, a való életben való cselekedetek formálják ki.


A másik persze a személyes elhívás. Az a helyzet, segítek különféle dolgokban az egyháznak, ahová járok: videókat feliratozom, egy könyv kiadásában segédkezek, besegítettem zenés bulik összeállításában. Ezek csak úgy "jöttek": volt egy szükséglet, és én ki tudtam elégíteni, hát vállaltam.

Viszont amit szeretnék, hogy a jövőben megvalósuljon az életemben az két dolog.

1. hogy olyan ember legyek, aki stabilan áll a hitében, és tudnak mások fordulni hozzá a problémáikkal és felkészült legyek, hogyan lehet azokat orvosolni. Szerintem még sok évnyi kitartó keresztény életet kíván, hogy ide elérjek.

2. hogy bátran ki tudjak állni az igazság mellett, akkor is, ha meggyűlölnek ezért. Vagyis, hogy ne az emberek kedvében járjak, ne nekik próbáljak megfelelni, hanem Istennek. Ha nem is vágyom rá, hogy gyűlöljenek az igazságért, de azt gondolom, Jézus követése ezt is magában foglalja, az alábbi igehelyek alapján:

"Titeket nem gyűlölhet a világ, de engem gyűlöl, mert arról tanúskodom, hogy a cselekedetei gonoszak." Jn 7:7

"De mindazokat, akik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban szintén üldözni fogják." 2Tim 3:12

Szóval bátrabb szeretnék lenni, és egy olyan jó értelemben vett forradalmár, mint amilyen Jézus volt, aki alaposan megbolygatta és felforgatta az emberek életét persze egy jó ügy, Isten országa érdekében:

"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre. Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy kardot." Mt 10:34

2012. márc. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érzéseket kell követni, hanem az élő Urat. Mindenki ugyanarra hívattatott el, hogy Jézus Krisztus nyomdokaiban járjon, hogy az ő igáját hordozza, ami könnyű és gyönyörűséges, nem kell erőlködni, mert szabadságra és békességre hívattunk, hisz a szabadság Mesterét követtük, Jézus Krisztust.
2012. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!