Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetnék jó ember?

Hogyan lehetnék jó ember?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és igen, hiszek Istenben.

Régen úgy érzem, hogy jobb ember voltam, mint most.

Az elmúlt hónapokban(szerintem a lelki "gondjaim" miatt) olyan másnak érzem magam, sokszor nincs erőm dolgokhoz, és oktalanul bántok meg embereket, vagy viselkedek a legjobb barátaimmal távolságtartóan.

Volt, hogy Istennek tettem egy ígéretet, és nem aznap teljesítettem.

Hogyan tudnék megváltozni jó irányba? Hogy szívből jót cselekedhessek? Hog kedves legyek másokkal?

Előbb a lelki gondjaimat kell megoldanom, de közbe is szeretnék jó ember lenni.


2012. márc. 25. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen gondjaid vannak?

Milyen cselekedet miatt érzed azt, hogy rossz vagy?

Hogy bántol meg másokat?

Depressziós vagy?

2012. márc. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

> Előbb a lelki gondjaimat kell megoldanom,

> de közbe is szeretnék jó ember lenni.

Ebben a vallás nem segít.

2012. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Az,hogy "jó ember" relatív. Van aki attól érzi jónak magát,ha lájkol egy szomorú képet a facebookon megváltva ezzel a világot. Valaki meg már attól,hogy nem csapja orrba akiket nem kedvel.


Hogy legyél kedves másokkal? Sehogy ezt nem tudod magadba erőltetni. Maximum csak a külvilágnak tudod beadni,hogy kedves vagy vele. Légy kedves azokkal akik viszonozzák is.


Ne akard mindenképp magadra rántani a jólány kosztümöt.

2012. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Én azt tanácsolom neked, hogy próbálj meg nem ártani másoknak, ha segítséget kérnek tőled akkor segíts. A pénz nem mindig segít és neked még nincs is saját pénzed. Szóval emiatt ne fájjon a fejed.

Ne csábítás másokat rosszra, ne taposs a lelkübe, és ne intézd el, hogy xyz -nek balesete legyen.

Ha tenni akarsz valami, akkor vannak emberek akiknek néha egy kedves szó is nagyon jól esik. Vagy elmehetsz vállalni valamilyen önkéntes munkát, ami a rászorulóknak segít. Segíts otthon és tanulj, mert minél többet tudsz annál többet tudsz segíteni.


A veszekedést, fájdalmat pedig nem lehet elkerülni, nem lehet tőle elmenkülni csak ritkán. Le kell győzni.

Régen én is boldog voltam, azt hittem, hogy jó ember vagyok, hogy okos ember. Amikor elsőáldoztam, csillogott a szemem, hogy "közelebb" kerültem Istenhez. Mindig törekedtem a jóra. Akkor még jó fej voltam, nyitott.

Mostanára már teljesen magamba zárkózdtam a fájdalommal, dühhel, kétségbeeséssel. Néha kegyetlennek, hidegnek és durvának, betegesnek érzem magam. Olyannak, mint akinek be lett szennyezve a lelke. De ettől még nem lettem gonosz, sem pedig szomorú.

Ahogy nősz fel, egyre több tapasztalatod lesz, egyre okosabb leszel és egyre több dologgal fogsz találkozni.

A gondokat meg kell oldani, ha nem tudod megoldani, akkor kérj segítséget valakitől. Nekem is vannak gondjaim, talán azért lettem ilyen. De én még mellé néha még több dühöt érzek, hogy ringyálni merek, mert vannak nálam rosszabban élő emberek. Ez sokkal jobban bánt, még akkor is, ha egoista vagyok. Az a baj, hogy sok hajléktalanban is csak azt látom, hogy érzelmileg akarnak zsarolni vagy azt hiszem, hogy ők is megtudják oldani a gondjaikat. Ettől függetlenül, ha tudok segítek.


Gondold végig, hogy mi lehet az oka, hogy ilyen lettél és ha depressziós vagy, akkor főleg kérj segítséget.


Javaslom, hogy foglalkozz egész pici gyerekekkel. Talán segít majd. És próbáld meg értékelni azt, amid van.


a felhőtlen boldogság hiánya, talán nem is rossz.

2012. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy is mondja Jézus?

"Szeresd felebarátodat, mint önmagadat."

Ezt így is mondhatjuk:

"Szeresd önmagadat, mint felebarátodat."


Sehogy sem lehetsz jó ember, mivel az vagy. Legfeljebb nem a legjobb passzban, ez a korodban nem is oly meglepő. Egyelőre szentelj időt magadnak, fogadd el a helyzeted, hogy közelebbről megismerd a lelki gondjaidat, és le tudd győzni őket. Most ne azzal foglalkozz, hogy másokkal hogyan legyél kedves, az magától helyreáll.

"Előbb belül tisztítsd ki a poharat és a tálat, akkor majd kívül is tiszta lesz." ;)

Még a barátaidnak sem kell megadnod, amit jelenleg nem tudsz megadni. Aki megérti a helyzetedet, az toleráns lesz, a többi esetében meg felteheted a kérdést, hogy valóban barát-e.

2012. márc. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Véleményem szerint magadat semmiképpen nem tudod valójában megváltoztatni (sok vallás ugyan erre épül, de ne higgy nekik), mert a jóság Isten ajándéka (pontosabban Isten Szellemének), senki sem jó, csak Isten, és csak Isten képes megadni a valódi jóságot neked. Ez az első, amit meg kell tenned, hogy elismerd/felismerd, hogy nem vagy jó, és nem is lehetsz jó önmagadtól, semmilyen tortúrával, lelkigyakorlattal, hanem hogy Istenre szorulsz. A vétkesek (akik felismerik, hogy nem jók az isteni mérce szerint) azok előnyben vannak, megelőzik azokat, akik erre még nem jutottak el, Jézus a vétkesekért jött, az elveszettekért, igazságtalanokért, nem az igazakért.


Ha ez megvan eljutsz oda, hogy nem jó, hanem vétkes, gonosz, Isten előtt bűnös, törvényszegő vagy, halált érdemelnél, rászorulsz Isten kegyelmére, kegyelmi ajándékára, az az első lépés szerintem.


Utána, fel kell ismerned, hogy Isten mit ajándékozott. Ez az ajándék Jézus Krisztus, az Ő szolgája, Fia, akit azért küldött, hogy életed legyen. Az élet az Isten Fiában van, az ő nevében, abban a hitben, hogy ő az életét adta az életedért, hogy sebei árán gyógyulj meg, és menekülj meg a halálból, amibe beleszülettél. Ő letette életét életedért, lelkét lelkedért. Az őbenne való hitben juthatsz oda, hogy döntesz Isten mellet, és követed a mennyei Atyád akaratát, ahogy Jézus is, hogy bemerítkezel az ő halálába, az ő nevében, engedelmeskedsz neki, mint uradnak. Ekkor Isten megadja neked az Ő Szellemének ajándékát, ami képessé tesz a jót cselekedni. Ez sem azonnal, hanem egy folyamat, amit Isten visz véghez. Ő nem borítja rád egyből a teljes tökéletességet, hanem fokozatosan juttat el rá, hogy megtanuld a jót választani és a gonoszt megvetni. Akár szenvedések által is, ahogy Krisztus is szenvedések által lett tökéletes. Ennek a folyamatnak a vége a tökéletességre jutás, és ugyanaz a sors, ami Krisztusé, hogy Isten téged is feltámaszt az örök életre.


Röviden tehát az Isten jóságának és szeretetének következtében, ha felismered, hogy nem vagy az, és nem is lehetsz az nélküle, akkor Isten megajándékoz azzal, Fiának érdeméért, ha hiszel Fiában, és követed akaratát, ha Jézus követő tanítvánnyá leszel. Isten hatalmas ajándékot adott, ez azt bizonyítja, hogy jó, és kegyelmes Isten, a mennyei Atya, aki gazdag, áldott és jól-tevő Isten, aki felhozza napját igazakra és hamisakra egyaránt, aki teremtője minden testek, és Atyja minden szellemnek.


Ilyesmik jutottak eszembe kérdésedről.

2012. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!