Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem akarok misére menni! De...

Nem akarok misére menni! De itthon szabályosan kényszerítenek. Micsináljakk?

Figyelt kérdés
nem értem, mért kell rámeröltetnije ezt az egészet a szüleimnek?! Nem vagyok én ateista. De a nem vonz még ez az egész. hogy értessem meg ezt velük?!

2012. ápr. 3. 16:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
20%

Először is tanulj meg helyesen írni...


Másodszor: nem vagy ateista? Akkor miért vagy ennyire ellene ennek az egésznek? Kicsit olvass utána mit jelent az ateizmus, és akkor rájössz, hogy össze-vissza irkálsz.


Hány éves vagy? Nem hiszem, hogy nem tudod kibírni azt az 1-2 órát, nem halsz bele. Én se szeretek templomba járni, mert engem se érdekel, de ha muszáj (esküvő stb.), akkor kibírom, nem lesz semmi bajod. Ha meg elmúltál 18 éves, megmondod, hogy felnőtt ember vagy, ne kényszerítsenek rá arra, amit te nem akarsz, ennyi.

2012. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
20%

Ha nem vagy ateista, akkor a negyedik parancsolatot idézem: "Atyádat és anyádat tiszteld!".

Ha nem akarsz családi feszültséget, akkor hajolj meg az akaratuk előtt és menj el misére!


De szerintem egy normális családban (nem írtál a családi háttérről, viszonyokról) ezt meg is lehet talán beszélni. Javaslom tedd ezt, de készülj fel érvekkel, mert különben csak gyerekes sértődöttségnek fog tűnni a dolog. Tehát magyarázd el, hogy miért nem szeretnél többet menni.

2012. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
83%
Ne menj,aztán kész.Engem is elcipeltek kb. 10 éves koromig, majd elaludtam, nem is érdekelt, semmi haszna nem volt.
2012. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
már probáltam velük beszélni, de csak kiabáltak. és érvekkel próbáltam őket meggyőzni. több mint 10 éven keresztül mindig elkellet mennem misére....és nem érdekel ez az egész, nem értem mér kell rámeröltetni.
2012. ápr. 3. 16:21
 5/42 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem butaság erre valakit kényszeríteni, és ehhez senkinek semmi joga sincs. Én pont azért hagytam ott anno a hittant, mert állandóan "megbüntettek" és szó szerint megszégyenítettek, ha nem voltam templomban.

De, ha voltam, akkor sem hitték el, ha nem írtam ott alá a jelenléti ívet. Én direkt sosem írtam alá, mert szerintem a hitnek pont az a lényege, hogy bízunk egymásban. Én sosem hazudtam, hogy voltam, ha nem volt igaz, de mikor igaz volt, hadd ne kelljen már a papnak bizonyítani. Ha neki nem elé a szavam, akkor mégis, milyen felebaráti szeretetről és bizalomról magyaráz nekünk???

Na, mindegy, ez csak mellékvágány volt.


Szóval a lényeg, hogy magyarázd el otthon, hogy te márpedig nem akarsz járni, ez a te döntésed, és majd mész, ha szeretnél, de ebbe nem szólhatnak bele. Még a szülők sem, mert ez egyéni, lelkiismereti kérdés.

2012. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
14%

> Nem akarok misére menni!

Akkor ne menj el.


> De itthon szabályosan kényszerítenek.

Ne törődj velük. Egyszerűen sz*rj rájuk. Ha látják hogy hatástalan a b*szogatás, talán felfogják hogy nincs értelme erőltetni. Bár ez attól is függ, hogy mennyire agymosottak.


> Nem vagyok én ateista.

Ajánlanám neked ezt a könyvet:

[link]

2012. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
78%

Ja, most olvasom, hogy próbáltál már beszélni velük. Sajnálom, hogy ilyenek. :(

Ha már idősebb vagy, akkor simán mondd meg, hogy nem mész, és kész. Egyszer majd elfogadják.

De tényleg sajnálom, hogy ilyen a helyzet, el sem tudom képzelni, hogy miért kényszerítenek erre... :( Mit gondolnak, akkor szeretni fogod, ha muszájból jársz??? Pfff

2012. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

nem vagyok vallásellenes, nem itélem el azokat akik vallásosak és gyakorolják a hitüket.

Az a baj hogy ha megpróbálok velük beszélni folyton kiabálnak mer ilyen begyepesedettek (ez más témában is így van)

szóval igen csak kényszerből járok, aminek semmi értelme, mer aki azért jár h gyakorolja a hitét az megy szóval álszentségből járok..értitek

2012. ápr. 3. 16:27
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak azt tudod tenni, hogy kiállsz magadért, és megmondod, hogy NEM.

Egy idő után beletörődnek, de gondolom, pár napig mérgesek lesznek. :( (Ez nem normális dolog persze, csak a leírásod alapján így tűnik.)

2012. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is kötelező volt menni, míg meg nem bérmálkoztam... Utáltam az egészet, és nem is hittem Istenben. Ez egy hatalmas baromság, ráerőltetni valakire valamit, majd ő maga eltalál Istenhez, vagy nem. Nem attól lesz valaki hívő, hogy ott kántál a templomban.

Én halálra untam magam minden misén...

Mégis később elkezdtem hinni Istenben, de nincs szükségem a pap szövegét meg a daloló vénasszonyokat hallgatni vasárnaponként.

2012. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!