Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik Jehova Tanúi lettek,...

Akik Jehova Tanúi lettek, hogyan győződtek meg arról, hogy a Biblia igazságát követik?

Figyelt kérdés

Mi támasztotta ezt alá?

Több Bibliafordítást olvastak el?

Milyen szakirodalmat olvastak?

Gondolom,nem csak a Szervezetét.

Mindent leellenőriztek a kereszténység irodalmában?


2012. ápr. 4. 22:40
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a válasz az lesz,hogy isten vezette rá őket a helyes útra,vagy ott boldog. Nem hiszem,hogy az emberek nagy része túlságosan tanulmányozna más vallásokat.
2012. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2012. ápr. 4. 22:51
 3/51 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy.
2012. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy. Itt egy cikk arról, hogy hogyan lesz valaki JT:


[link]


Üdv.

2012. ápr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim válasza:
20%

Látszik hogy a belinkelt blogot nem Jehova tanúi vezetik,írják.Nagyon sok dolog nem igaz ami ott le van írva.Most eléggé fáradt vagyok,holnap bővebben kifejtem.

Szép estét.

2012. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
11%
Ki hogyan... Sokan vallásosak voltak azelőtt is, tehát megvizsgálhatták más vallások tanításait is. Sőt olyanok is lettek Jehova Tanúi, akik más vallásban nem csak simán tagok voltak (pl. apácák, püspökök, papok)! Egyébként az Új világ fordítás (ami világszerte úgy ismert, mint az egyik, ha nem a legpontosabb fordítás) angol nyelven azt hiszem '84-ben jelent meg, magyarul meg még később. Tehát addig általában a Károli-fordítás volt használatos.
2012. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Doktor Nyelvész:

A neten olvasgattam az Új Világ Fordításról,sok kritika érte.

2012. ápr. 7. 22:41
 8/51 anonim ***** válasza:
13%
Értem, de viszon lényegében tudni való, hogy mostanában olyanok is írnak már kritikát, akiknek semmi közük nincs a héber-arámi vagy ógörög nyelvezethez, és anélkül kifogásolnak valamit, hogy tudnának róla legalább egy kicsit is. Nem tudom, hogy hol olvastad, és kinek a véleményét, csak felhívtam erre a figyelmet. Mindegy a lényeg azt hiszem benne van a válaszban. :)
2012. ápr. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 7. 23:20
 10/51 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 7. 23:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!