Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem katolikusok! Mit tartotok...

Nem katolikusok! Mit tartotok a csodákról? (Pl Fatima)

Figyelt kérdés

A katolikus és az ateista testvéreket megkérném, hogy itt most ne nyilatkozzanak! Nem vitát szeretnék, hanem a meglátásuk érdekelne!

Ha kérhetem, írjatok felekezetet, és, hogy a válaszotok mennyire privát vagy mennyire tükrözi a "hivatalos" álláspontot!

Köszönöm!



2012. máj. 8. 18:40
 1/9 yuda ***** válasza:
93%

Bibliában élő embereket használt Isten megjelenteni a jövőt, prófétálni.

Az Isteni csodák mindig összhangaban vannak a bibliával, annak soha, semmilyen körülmények között nem mondanak ellent. Halott emberek nem térhetnek vissza fontos üzenetekkel, ez nonszensz.

Csodák forrás kizárólag két forrásból jöhet, vagy Istentől, de akkor a biblia alátámasztja, vagy az ördögtől.

Egyébként pedig Mária nem lehet szűzanya, hiszen valóban szűzen fogant, de utána több gyereket szült a bilia szerint, Jézus testvéreit Józseftől, a férjétől. Normális házaséletet éltek. Nem tudom ki terjeszti és milyen alapon ezt a valótlanságot.

Ráadásul Mária életében sem állt be az evangélium hirdetésébe, arra ott voltak a tanítványok. Nem logikus feltételezni, hogy majd halála után megteszi. :)

2012. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Reformatus vagyok.Meglatasm szerint szemfenyvesztes.

Erre pelda az ortodox egyhaz. A katolikusok rangsorban a masodiknak teszik tehat fontosabbak mint a protestansok.

Ezert is onnan vettem a csodat hogy mervado legyen es ne legyen katolikus se.

A tortenet ugy szol hogy evenkent Jeruzsalemben az Ur meggyujtja a gyergyakat a hivoknek a liturgia allat. (erdekes csak az ortodoxoknak :)) )

Anno Izrael angol protektoratus volt es igy ott allomasztak angol katonak koztuk tuzszereszek is.Oket roppantul erdekelte az a dolog hogy mikent gyujtja meg a gyergyakat az Ur.Ezert elmentek megnezni mivel viccelodnek a papok.Hat kiderult hogy a pap kulon gyergyakat adott a hivoknek (gondolom "megszentelt" volt) es csak azzal mehetek a templomba.Az egyik tiszt elvete a gyergyat es kisurrant vele amint kezdodott a ceremonia a masik megvarta mi is tortenik.

A masodik latta hogy ime tenyleg meggyult a gyertya a kezeben ugy a liturgia kozepe fele....

A tiszt mely elvitte a gyergyat....pofatlanul megvizsgalta.Kiderult hogy a kanoc vege az ami a gyertyaba van kennel volt bevonva majd megvizezve meg rahuzva egy egyhe foszfor reteg mivel az feher hat csak az alapitja meg mi van ott aki ert is hozza.Namarmost minden lokott raktaros tudja hogy a foszfort es kent nem lehet egyhelyt tartani mert nembirjak egymast es begyulnak.Ezert kellet a viz reteg es mivel a templomba meleg volt a viz elparolgot a ken talakozott a foszforral es voila az Ur begyujtotta a gyergyat.

A tobbit is hasonloan lehetne magyarazni cska kellene a megfelelo tudas es megfelelo eszkozok.( hiaba vizsgfalok egy normal gyertyat nem jovok ra a csalasra)

2012. máj. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

"Halott emberek nem térhetnek vissza fontos üzenetekkel, ez nonszensz."


Máté 27.51.

Erre a templom függönye kettéhasadt, felülről egészen az aljáig, a föld megrendült, sziklák repedtek meg, sírok nyíltak meg, és sok elhunyt szentnek feltámadt a teste. Feltámadása után előjöttek a sírokból, bementek a szent városba, és többeknek megjelentek.


"Egyébként pedig Mária nem lehet szűzanya"

Mt 1,23 - Íme a szűz fogan és fiat szül, Emmánuel lesz a neve. Ez azt jelenti: Velünk az Isten.


2-esnek: csak az a baj a hozzáállásoddal hogy ha így gondolkozol akkor Jézus második eljövetelét is hologramnak fogod gondolni. Persze az óvatosság sose árt, de amikor mondjuk a napcsodát egy nagy csomó ember látja egyszerre akkor az nem lehet trükk. Senki nem tud olyan gépet építeni ami a Napot befolyásolja, főleg nem úgy hogy csak egyes emberek lássák a csodát. Ráadásul napcsoda alatt a megkötözöttek közül sokan szabadulnak ami szintén Isten jelenlétének egy biztos jele. Youtube-on is lehet találni olyan videot amin valaki filmezi a napcsodát és közben meg valaki (gonosz lélek által megkötözött) meg földöntúli hangon üvölt. A szomorú csak az benne hogy a többiek nem is törődnek vele ahelyett hogy imádkoznának érte.

2012. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze az óvatosság sose árt, de amikor mondjuk a napcsodát egy nagy csomó ember látja egyszerre akkor az nem lehet trükk. Senki nem tud olyan gépet építeni ami a Napot befolyásolja, főleg nem úgy hogy csak egyes emberek lássák a csodát


Errol egy picit bovebben.Volt mar ilyen?Hogy csak egyes emberek lattak lehetek tudatmodosito szer alatt is.....

2012. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nos utana olvastam a napcsodanak, nem tudom mit higyjek felole talan igaz de lehetet azonositatlan repulo targy is.
2012. máj. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Errol egy picit bovebben.Volt mar ilyen?"


Igen, Fatimában a Napcsodát kb. 70.000 ember látta és dokumentálták is. Még dokumentumfilm is készült róla. Persze a napcsoda azon nem látható mert 1917-ben még nem volt kamerájuk.

2012. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitázok,de ez a qrva fizika kibabrált már pár emberrel.....

(Ego-transzcendens babravári vallású)

2012. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hiszem, ha látom, érdekes, ahol én járok, nincsenek csodák.:D
2012. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pedig vannak:) Kepzeld a protestansoktol kerdik hogy hol irja a biblia hogy egyedul a biblia az alap a hagyomany nem.....Ebben latjak a sola scriptura megdonteset...pedig pedig....

Hol irja a biblia hogy Jezus testeve es vereve valtozik a kenyer es a bor? Jezus szavai....ertem es utanna pontosit a biblia azaz leirja hogy miutan Jezus kimodta e szavakat a tanitvanyok szeme lattara szeteset es berepult egy egy darabja a testebol a tanitvanyok szajaba??? NEM???? Hat akkor az ember altal tovabbvitt hanyomany azaz az ember szava miota irja felul az Isten szavat???? Ertem en hogy amig nem volt oszegezve a biblia a hagyomany eltette de utanna a hagyomany mar elvesztette hivatasat mert a biblia megalakult a kanonizacio lezarult es tovabbi bovitesre nincs szukseg...Csakhat a hetedik nicei zsinaton megparansoljak a papoknak hogy addig nem szentelhet fel templomot amig nincs benne ereklye.Ereklye lehet halotti testresz is amely Haggenus profeta konyveben feheren feketen benne van hogy tisztatalanna tesz ha maskepp nem kultikus ertelemben.De a csoda mukodik a Hagyomany felulirja kerem a szent irast...Na ez valoban csoda es letezik mai napig csak ezaltal az egyhaz hitelet veszti....de oket ez nem erdekli.Valamit a biblia pontosan leirja hogy evett Jezus a tanitvanyasival nem szeteset valamint azt is tisztazza hogy a ket cselekedet nem egyen erteku mert Jezus masnap felaldozta magat a kereszten pedig ha egyenerteku volt mar az urvacsorai "aldozat" Jezusnak nem kellet volna meghalnia.Es a legnagyobb katolikus csoda hogy tobb millio ember vakon elhiszi az atvaltozast pedig csak olvasni kene a szent irast ahol pontosan minden le van irva.Bocsi nem sertegetni akarom a katolikusokat csak felhivtam a figyelmet egyket illogikusagra.

2012. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!