Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teljesen felvagyok haborodva...

Teljesen felvagyok haborodva azon hogy a Jehova tanui nem hisznek Jezus Istensegeben, nem gondoljatok hogy ez mar egyenesen Istenkaromlas?

Figyelt kérdés
Teljesen megvagyok gyozodve Jezus Istensegerol hisz a biblia ezt teljesen alatamasztja,micsoda tevtanitas.

#Tevtanitok
2012. máj. 18. 20:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 rajcziz ***** válasza:
50%
Te meg vagy győződve, ők nem. Fogadd el az ő hitüket is.
2012. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:
En csak azt sajnalom hogy annyi embert tevesztenek meg,de igazad van,nem lehet elenne mit tenni,csak utanna olvasgattam es kisse felhaboritonak talaltam,csak imatkozni lehet ertuk,hogy az Ur nyissa fel a szemuket.
2012. máj. 18. 21:12
 3/70 anonim ***** válasza:
14%
Mondanál olyan idézeteket, mely ezt az állításodat alá is támasztják, mert a "meg vagyok győződve" elég kevés.
2012. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:

Ján. 10;30. Én és az Atya egy vagyunk.Ján. 1;14. És az Ige testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az Ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), aki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

Ján. 3;16. Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen Ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen

Kol. 1;15. Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;


Zsid. 1;5. Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szültelek téged? És ismét: Én leszek néki Atyja és Ő lesz nékem Fiam?


I. Ján. 4;9. Az által lett nyilvánvalóvá az Isten szeretete bennünk, hogy az Ő egyszülött Fiát elküldte az Isten e világra, hogy éljünk általa.


I. Ján. 4;15. Aki vallja, hogy Jézus az Istennek Fia, az Isten megmarad abban és ő is az Istenben.

I. Kor. 8;6. Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, akitől van a mindenség, mi is Ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is Ő általa.


Zsid. 1;2. Akit tett mindennek örökösévé, aki által a világot is teremtette.


Kol. 1;16. Mert Ő benne teremtetett minden, ami van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremtettek;


Róm. 11;36. Mert Ő tőle, Ő általa és Ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké. Ámen.


Ef. 3;9. És hogy megvilágosítsam mindeneknek, hogy miképen rendelkezett Isten ama titok felől, amely elrejtetett vala örök időktől fogva az Istenben, aki mindeneket teremtett a Jézus Krisztus által.

Ján. 10;30. Én és az Atya egy vagyunk.


Ján. 10;31. Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék Őt.


Ján. 10;33. Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.


Ján. 5;18. E miatt aztán még inkább meg akarák Őt ölni a zsidók, mivel nem csak a Szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel.


Jézus a tanítványainak is bizonygatta nem egyszer, hogy Ő és az Atya egyek.

Ján. 14;7. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek Őt, és láttátok Őt.


Ján. 14;8. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!


Ján. 14;9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? Aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Fil. 2;6. Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy Ő az Istennel egyenlő,


Fil. 2;7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;


Fil. 2;8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.


Kol. 1;19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;


Kol. 2;9. Mert ő benne lakozik az Istenségnek egész teljessége testileg.

Ján. 20;28. És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!

Jel. 1;8. Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható.


Jel. 21;6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.


Jel. 22;13. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.

Ján. 12;44. Jézus pedig kiálta és monda: Aki hisz én bennem, nem én bennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem.

Csel. 16;31. Azok pedig mondának: Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!Ezek az igek mind altamasztjak Jezus Istenseget de termeszetesen meg van sok ezenkivul is.

2012. máj. 18. 21:24
 5/70 anonim ***** válasza:
9%
A te szent könyved a te igazadat igazolja az övéké az ellenkezőjét és kaposzkodj meg mind2-nek ugyanaz a valóság alapja.
2012. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
8%

Előrebocsájtom, nekem nincs semmi személyes bizonyságom arról, hogy ki a fiú. De nézd meg, hogy hogyan lehet az állításodat, feloldani:


Mt 19,17 Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten.


Tehát Isten jó, Krisztus nem.


Jel. 21;6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.


Ha megnézed a Jelenések könyvének elejét ezt olvashatod: „Jézus Krisztus kijelentése, a MELYET ADOTT NÉKI AZ ISTEN, hogy megmutassa az ő szolgáinak, a miknek meg kell lenniök hamar:”


De ha bővebben megnézed az idézetedet, ezt olvashatod:

„5. És monda az, a ki a királyiszéken ül vala: Ímé mindent újjá teszek. És monda nékem: Írd meg, mert e beszédek hívek és igazak.

6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

7. A ki győz, örökségül nyer mindent; és annak Istene leszek, és az fiam lesz nékem.”


Kinek lesz a fia? Krisztusnak, vagy Istennek? Ki ül a királyi székben?

Olvasd el a 4. fejezetet is, ott le van írva.


Folyt köv…

2012. máj. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 Esme.avantgarde ***** válasza:
22%

Elnézést, de szövegértési-teológiai problémáid vannak: egyrészt ezek nem feltétlenül támasztják alá a homouszioszt. Nálad okosabb emberek is vitáztak erről 325 körül... keress rá a homouniszosz-homoiusziosz problémára, vagy az ariánusokra. A Wikipedia pótolja hiányzó történelmi ismereteidet! Szabad vallásgyakorlat van, azon háborodsz fel, amin akarsz, ők meg abból gazdagodnak meg, amiből ők akarnak.

Én sem hiszem az egylényegűséget - vallásgyakorló református vagyok...

2012. máj. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
32%

Figyelj nagyon egyszeru: ok arrol vannak meggyozodve , h nincs Jezus Istensege, a Te vallasod meg arrol , h egyertelmuen Isteni eredetu.A muszlimok sem ismerik el Isteni mivoltat.Viszont elismerik emberi nagysagat.A tobbi vallasrol es az ateistakrol nem is beszelve!

egyebkent minden vallas azt hirdeti, h csak az jut a mennyorszagba aki csak is benne hisz.Na mar most ebbol logikusan kovetkezne, hogy a vegen mindenki a pokolra kerul.Ez pedig marhasag.

Isten azert szeret valakit, mert Istennek tetszo eletet folytat.Tehat jo ember.Tiszta a lelkiismerete es a buneit , ha mar elkovette oszinten megbanja.Lehet aztan valaki meg van gyozodve , h Jezus letezik, aztan magasrol tesz ra h az elete mennyire felel meg a Szent Konyvekben leirt elvarasoknak....Legyen az Biblia, Koran vagy Talmud, Tora., Zend Avesta.

2012. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
7%

János 10,33 idézetedhez olvasd tovább:


" 33. Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.

34. Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?

35. Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),

36. Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!"


Azt bizonygatta volna, hogy Ő Isten? Szerintem azt, hogy Ő Isten fia.


De nézd meg ezt is:



1Kor 8,6 "Mindazáltal nekünk EGY ISTENÜNK VAN, AZ ATYA, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; ÉS EGY URUNK, A JÉZUS KRISZTUS, a ki által van a mindenség, mi is ő általa."

2012. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
7%

Zsid. 1;2. Akit tett mindennek örökösévé, aki által a világot is teremtette.


Róm. 11;36. Mert Ő tőle, Ő általa és Ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké. Ámen.


Ezt a kettőt vesd szintén össze a IKor 8,6-tal:

"Mindazáltal nekünk EGY ISTENÜNK VAN, AZ ATYA, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; ÉS EGY URUNK, A JÉZUS KRISZTUS, a ki által van a mindenség, mi is ő általa."


De ne legyél megsértve, mert Krisztus már előre megmondta. A JT is ugyan úgy vannak vele, mint te, felkapják a vizet, mikor Istennek titulálják Krisztust, akkor mi is látszólag a különbség köztetek?


Lk 10,22 „Mindent nékem adott az én Atyám: és senki sem tudja, kicsoda a Fiú, csak az Atya; és kicsoda az Atya, hanem csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni.”

2012. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!