Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezetének tagjai...

Hit Gyülekezetének tagjai tényleg komolyan veszik a házasság előtti szex tilalmát? Petting is kizárva? Párkapcsolatot, házasságot tényleg csak HGy-sel létesítenek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 18:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem ismerem olyan nagyon őket,de úgy tudom,hogy bűn a házasság előtti nemi kapcsolat.( Ez csak mostanában furcsa,de még 60 évvel ezelőtt is elítélték azt a lányt,aki nem szűzen ment férjhez,többnyire falun vagy kisvárosokban.Volt olyan eset is,hogy az esküvő előtt két héttel lefeküdt a vőlegénnyel,és az ott hagyta,Azzal indokolta,hogy ha neki engedett,akkor asszonyként sem lesz tisztességes,hűséges.

A vélemények lehetnek eltérők.

Attól viszont mindenkit óvnék,hogy hívővel kössön házasságot,ha ő nem akar az lenni.A hívők nagyon bigottak,a vallás áll náluk első helyen.Még a Jehovák sem ilyen szemellenzősek.Ismerek olyan családot,ahol a férj emiatt vált el.Az asszony azóta is azért imádkozik,hogy Isten térítse jó útra a férjét.

2009. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. örülnék, ha a Gyülekezet egy tagja is megosztaná a véleményét párkapcsolati-szexuális témában!
2009. jún. 27. 18:33
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

Nem!

Ez csak egy vicc; ki vesz olyan cipőt, amit nem próbál fel?

2009. jún. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Hit Gyülekezete :)
2009. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Elbvileg az összes vallás (katolikus, protestáns) komolyan veszi, hogy a szex csak házasságban lehetséges (pl. katolikusoknál ez csak a szeretkezésre vonatkozik, más azért belefér). Van HGY-s és egyéb kisegyházból ismerősöm több is, akik úgy házasodtak, hogy esküvő előtt max. kézfogás és csók fért bele, ennél semmi több. Valóban elvárás, hogy lehetősge komoly testi kapcsolat ne legyen közöttük. (A petting már bőven ide számít náluk.) Általában egyházon belül házasodnak, de ez nem előírás vagy elvárás, csak nehezen tolerálható olyannak, aki nem fogadja el az egyház szabályait.
2009. jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó vagyok, a vége nem lett túl értelmes, elnézést:) Szóval nehezen tolerálhatóak az egyház előírásai, szabályai, a sűrű közösségi alaklmakra járás és egyebek annak, aki nem tagja a gyülekezetnek, ezért házasodnak általában közösségen belülrőél, mert így legalább ezekben nincs feszültség és megértik a másik hitét is. (De ez nemcsak HGY-re, hanem a legtöbb kisebb egyházra, gyülekezetre érvényes, sőt a baptistákra különösen.)
2009. jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. a gyülekezeten belüli párkapcsolatra/házasságra presszionálják is a tagokat, vagy ez "úgy jön" a tagok részéréről, hogy elkerüljék a konfliktust a kapcsolaton belül?
2009. jún. 27. 23:44
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Igen, van benne egy kicsi "javaslat", leginkább azzal lehet befolyásolni a tagokat, hogy gondoljanak bele abba, hogy mi lesz ha a társuk nem érti meg a hitüket. Másrészt pedig egyszerűen gyakorlati dolog is, hiszen pl. a HGY-sek, de egyéb közösségekben is, elég sok időt töltenek együtt (közösségi programok, istentiszteletek, rendezvények), így inkább a saját egyházából valókkal van együtt, az esély is nagyobb, hogy innen alakul ki párkapcsolat.

Volt olyan fiú, akivel nagyon tetszettünk egymásnak, találkozgattunk is néhányszor, de aztán nem lett belőle semmi komolyabb, mert mondta, hogy az ő felesége csak baptista lehet és az számára pedig elképzelhetetlen, hogy egy katolikus lányt vegyen feleségül. (A baptisták nem igazán "kedvelik" a katolikusokat, sajnos ezt megtapasztaltam, nekem pedig fontos a hitem, mégha messze nem is voltam olyan vallásos, mint ő.)

2009. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

A kérdésedre nem tudok válaszolni.

Ha azt kérdezted volna, hogy igényt tartanak-e az anyagi javaid döntő hányadára, így vagy úgy, akkor a válaszom:IGEN!

2009. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha kezdetben nem az, előbb-utóbb Hgy-snek kell lennie a párnak.
2009. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!