Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerülhetnék közelebb...

Hogyan kerülhetnék közelebb Szűz Máriához?

Figyelt kérdés

Lelkületemből, személyiségemből, „beállítottságomból” fakadóan mindig is Jézus Krisztus állt hozzám a legközelebb. Amióta az eszemet tudom, képes vagyok teljesen azonosulni az alakjával, illetve tetteivel.

Nem is lenne ezzel semmi baj, de azt vettem észre, hogy eközben eltávolodom a „többiektől” (legfőképpen Máriától). Tisztelem és szeretem őt, de valahogy mégsem sikerül megértenem, s nem alakul ki vele olyan bizalmas kapcsolatom, mint amilyennek kellene. :S Mit tehetnék ez ellen?


17/L (Római katolikus)


2012. máj. 23. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Semmit Andika. Ez nem a te hibád.

Foglalkozz Istennel és az élőkkel, ne bálványokat imádj.

Máriát tisztelheted, mint Jézus édesnayját. Vallásod szerint kérheted, hogy járjon közbe Istennél.

De azért, hogy nem érzed Istennek, nem te vagy a hibás.

2012. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. NEM vagyok Andika, fogalmam sincs, hogy honnan veszed!

2. Ilyen ostoba és felháborító válaszra cseppet sem voltam kíváncsi!

2012. máj. 23. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Imádkozz mind kettőjükhöz. Imádban szólítsd meg őket külön-külön. Mondd meg Máriának, hogy nem szeretnél tőle eltávolodni, és kérd a segítségét, hogy ez ne történjen meg.
2012. máj. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Nos, nem akarlak téged megbántani, de ha tanulmányozod kizárólag a Bibliát, és félreteszed a Katolikus teológiát, akkor bizony láthatod, hogy tulajdonképpen nem sok szerepe van a Szentírásban Máriának. Már csak azért sem, érdemes hozzá közel kerülni, mert Mária jelen pillanatban a sírban nyugszik a többi emberrel együtt (Dán 12,13) Pál is arról tesz bizonyságot, hogy az Isten és ember közt egyetlen közbenjáró létezik (1Tim 2,5)


A katolikus teológiában népszerű Mária kultusz eredetéről érdemes elolvasni az alábi cikket, amelyet egy történész írt:


[link]


Természetesen tiszteletben tartom a hitedet, de javaslok egy alapos felülvizsgálatot a Bibliai és hiteles történelmi dokumentumok alapján!


Üdv!

2012. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem teljesen helyénvaló, hogy Jézus Krisztus áll hozzád a legközelebb, vele vagy bizalmas kapcsolatban, és az is, hogy Máriát "csak" tiszteled, szereted.

Ő sem akarna tőled ennél többet,legkevésbé azt, hogy Krisztus Urunkkal egy szintre emeld a szívedben. Ő ennél sokkal de sokkal alázatosabb.

2012. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mulder614 ***** válasza:

Miért pont Máriához?

A biblia sehol nem írja hogy Máriához kel közeledned.

2012. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!