Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásokkal kapcsolatos kérdés?

Vallásokkal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Nem vagyok megkereszteltetve, és édesanyám sem, így nem igazán tudom, hogyan is fogalmazzam meg a kérdést. Középiskolában kell járnom vagy evangélikus, vagy római-katolikus, vagy református hittanórára. És azt szeretném megkérdezni, hogy melyik vallás mit takar ill. miben hisz egy evangélikus, katolikus vagy református ember?

Valamint, egy másik lapon be kell írnom, hogy milyen felekezetbe tartozom. De viszont, ha én nem vagyok megkereszteltetve, akkor szerintetek üresen hagyjam azt a részt?


2012. máj. 23. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
El kezdődött a szekularizált, világi, magyar államnak vége...:(
2012. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Írd be, hogy sátánista felekezet tagja vagy. Fényképezd le az arcukat és oszd meg neten a képet :D


Egyébként használd a googlet. Rengeteg cikk van a különböző vallási irányzatokról, biztos találni fogsz megfelelőt. Itt is volt már rengeteg ilyen kérdés, olvass vissza, senki nem szereti huszadszorra leírni ugyanazt a választ.

2012. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

azt hogy milyen felekezetbe tartozol

nyugodtan hagyd üresen


legtöbben katolikusok

érdemes azt választani

az talán a legszebb


ugyanazt hiszik kb. mint ref., evang.

de egy-két apróságban eltérnek


a ref. és evang. puritán

az eleve elrendelésben hisz


katolikus inkább a szabad akaratban


kat. tiszteli Jézus anyját, Máriát


többit nem foglalkoztatja kérdés


kat.-nál a misén a kenyér és a bor átváltozik Jézus testévé és vérévé (a tan szerint tényleg az ott azzá válik)


másik kettőnél ez csak szimbólikus

2012. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En reformatus suliba jarok, de katolikus vagyok. Regebben a reformatussag szimpibb volt(sokat enekelnek, hittanorakon szinte sose tanulnak), viszont rajottem, hogy megis a katolikus a jobb(tobbet foglalkozunk erkolcsi kerdesekkel, bar szigorubb, de mar megszoktam). Evangelikusrol nem sokat tudok. Szoval ha lazabb orakat akarsz es konnyebb vallasi eletet( reformatusoknal nincs gyonas), akkor a reformatust valaszd. De szerintem hosszabb tavon a katolikus eri meg jobban.
2012. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"És azt szeretném megkérdezni, hogy melyik vallás mit takar ill. miben hisz egy evangélikus, katolikus vagy református ember?"


A katolicizmus abban hisz, hogy van egy lény (Isten), aki csinált egy nagy terepasztalt magának, és azon játszik. Ez a terepasztal a világ. Ezen mindenféle akadályoknak futtatja neki az embereket, és aki rosszul döntött, pl. mert Isten olyanra csinálta, hogy ne tudjon jól dönteni, azt berakja a pokolba; aki jól, azt meg felemeli a mennybe. A maga részéről, úgymond, mindent megtett értünk, leküldött egy személyt is egyszer a terepasztalra, aki bemutatta, hogy kell elvileg a játékot játszani. Ez a személy azonos is vele meg nem is. A katolicizmus elég bonyolult.


A református vallás egyszerűbb. Lényege, hogy utáld a katolikusokat és már kész is vagy.


Az evangélikus vallás gyakorlatias. Alaptanítása, hogy dolgozz, tanulj, hogy sok pénzed legyen. És támogassátok egymást a többi evangélikussal, ha főnök vagy, vegyél fel alkalmazottnak evangélikusat, ha prof vagy, akkor adj jobb jegyet az evangélikus diáknak stb. Így lesz a felekezet hosszú távon gazdag és befolyásos.


"De viszont, ha én nem vagyok megkereszteltetve, akkor szerintetek üresen hagyjam azt a részt?"


Igen, akkor felekezeten kívüli vagy.

2012. máj. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

OFF

Szerintem meg mi az, hogy a gyereknek be kell írnia egy iskolai űrlapra, hogy milyen felekezetbe tartozik?! Milyen világban (országban?) élünk?

Még a népszavazáson se volt ez kötelező kérdés... Hogy jön ahhoz bármilyen intézmény (pláne egy iskola!), hogy ilyesmit nyilvántartson valakiről?


ON

Mind a három felsorolt vallás a kereszténység egy irányzata, közöttük a fő különbségek nem a fő üzenetben, hanem a teológiai és liturgikus (szertartási) kérdésekben vannak.


A református egyház két legfontosabb hitvallási irata a Heidelbergi Káté (1563) és a Második Helvét Hitvallás (1566). Ezekben nagyon részletesen össze vannak foglalva a hittételeik (elolvashatod itt: [link] és itt: [link] ).

Ha ennél rövidebb, lényegretörőbb kellene, akkor marad a Wikipedia.


Az evangélikus egyház esetében a hittételek összefoglalását az ún. ágostai (augsburgi) hitvallásban találhatjuk meg: [link]

Ha inkább megmagyarázott, tömörebb leírást szeretnél az evangélikus egyházi életről, érdemes felkeresned ezt a honlapot: [link]


A római katolikus vallás tételeinek hivatalos összefoglalása az ún. Katolikus Katekizmus, mely itt olvasható: [link]

Itt további, rövidebb hittani cikkeket találhatsz: [link]


Üdv! :)

2012. máj. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

"Szerintem meg mi az, hogy a gyereknek be kell írnia egy iskolai űrlapra, hogy milyen felekezetbe tartozik?"


Az, hogy megadják a gyereknek a választási szabadságot. Vagy tényleg buddhista órára ültessék be a zsidó gyereket, meg rasztafári hittanra a hindu gyereket? Az jobb lenne?


Nem értem a liberálisokat. Néha mintha csak a panaszkodás kedvéért panaszkodnának.

2012. máj. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


A felekezethez nem írtunk be semmit, és a kötelező hittan óránál pedig az evangélikust választottam. :)

2012. máj. 26. 10:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem jól döntöttél. :)


@ 6:


Az offodra ugyanazt válaszolnám, mint a 7. válaszoló. Plusz még egy keveset csak hogy idegesítselek egy kicsit: Tudtad, hogy a Közoktatási Törvény előírása szerint szeptembertől _minden_ általános- és középiskolában _kötelező_ lesz hittant vagy etikát tanulni? Tehát az állami fenntartásúakban is. Ezzel a döntéssel én hívőként sem tudok egyetérteni, és egyáltalán nem csodálom, hogy az ateisták fel vannak háborodva.

Hát ilyen országban élünk... Kétharmaddal mindent lehet. :(


Üdv. :)

2012. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!