Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan keresztelhetünk saját...

Hogyan keresztelhetünk saját magunk? Van itt olyan, aki keresztelt már szükségállapot miatt?

Figyelt kérdés
egyik hitoktatóm mesélte, hogy a gyereke nem sokkal születése után meghalt, ezért nem volt ideje papot hívni, ő keresztelte meg. Sajnos nem vagyok tisztában hogyan lehet keresztvizet "előállítani" vagy a kenéshez használt olaj milyen imádságot igényel.
2012. máj. 29. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá sem varázsgomba, szem latinul morogni, de még csak gyertya sem.

Azt mondod az illetőnek, hogy:


"Megkeresztellek téged az Atya, és a Fiú, és a Szentlélek nevében"

Természetesen ennek akkor lenne értelme, ha az illető elfogadja Krisztus tanítását (bár ekkor még erre sincs szükség).

2012. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint a keresztelésre nincs. Mert így a másik csapatnak is tetszhet a kommentem xD
2012. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
miféle másik csapat? nem értem utolsó hsz-t..
2012. máj. 29. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ha nem kereszteli meg azt a kisbabát, akkor a pokolra jut, vagy mi? A keresztségnek az a lényege, hogy önként felajánlod az életedet Jézusnak. Az imádságnak meg olyannak kell lennie, ami szívből jön, annak ugyanis nincs sok értelme, ha eldarálsz valami betanult dolgot, aminek a felét se érted.
2012. máj. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
természetesen nem gondolom, hogy a pokolra juthat egy újszülött csecsemő. Szerintem mindössze azért keresztelte meg, mert az Úr kegyeibe akarta ajánlani, a saját lelkének megnyugtatása végett is, hogy keresztény szellemben cselekedett. Miért kell ilyen ellenségesnek lenni? egyébként, ha velem történne ilyen, én is így tennék. Úgyhogy kérlek ne ezt firtasd, hogy van e értelme egy pár órás kisbabát megkeresztelni. Aki látja értelmét, az válaszoljon.
2012. máj. 29. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:

" keresztvizet "előállítani" ":


Víztartalmú folyadék legyen (gondolom lehetőleg minél nagyobb arányban).

2012. máj. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%

Bármilyen fojadékkal lehet szükség esetén keresztelni. A sima csapvíz is nagyon jó a célra.

A keresztelés menetét már leírták. Stimmel.

Szentelt vizet csapvízből álítanak elő, sózással. Kb 10l víz + 1 marék só. A Jordánba is sót szórtak, igy lett szent a vize.

A csecsemőkeresztelés alapja, hogy a keresztvíz lemossa Ádám és Éva ősbűnét.

Vannak szekták, amik csak felnőtt korban keresztelnek. Szép számmal képviseltetik magukat itt a GyKn. Ha hasonló kérdést teszel fel, készülj fel a térítő munkájukra. Nem hagynák ki.

2012. máj. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!