Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan volt az az idezet a...

Hogyan volt az az idezet a Bibliaban amikor irja hgoy mindenki utalni fogja a masik embert, szuleit?

Figyelt kérdés
vagy talan hasonloan volt megfogalmazva...nemtudom pontosan nekem ezt egy oreg neni meselte egyszer...volt benne ilyesmi? aki olvasta kerem irjon...koszonom!

2012. jún. 22. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!


Az alábbit mesélhette Neked a néni:


"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre. Nem azért jöttem, hogy békességet hozzak, hanem hogy kardot.

Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával, 36és így az embernek ellensége lesz a háza népe." - Mt 10,34-35


Áldás, békesség!

Mihály

2012. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Ilyen abszurd baromság nincs benne szerencsére. Tudom, hogy mire gondolsz amúgy.


Lukács 14

26

"

Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, sőt még a maga lelkét is, nem lehet az én tanítványom.

"



Máté 10

"

32

Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;

33

Aki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.

34

Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert.

35

Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és az ő atyja, a leány és az ő anyja, a meny és az ő napa közt;

36

És hogy az embernek ellensége legyen az ő házanépe.

37

Aki inkább szereti atyját és anyját, hogynem engemet, nem méltó én hozzám; és aki inkább szereti fiát és leányát, hogynem engemet, nem méltó én hozzám.

38

És aki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.

39

Aki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és aki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.

40

Aki titeket befogad, engem fogad be; és aki engem befogad, azt fogadja be, aki engem küldött.

41

Aki befogadja a prófétát próféta nevében, prófétának jutalmát veszi; és aki befogadja az igazat igaznak nevében, igaznak jutalmát veszi;

42

És aki inni ád egynek e kicsinyek közül, csak egy pohár hideg vizet tanítvány nevében, bizony mondom néktek, el nem vesztheti jutalmát."


Máté 19

29

"És aki elhagyta házait, vagy fitestvéreit, vagy nőtestvéreit, vagy atyját, vagy anyját, vagy feleségét, vagy gyermekeit, vagy szántóföldjeit az én nevemért, mindaz száz annyit vészen, és örökség szerint nyer örök életet"


A név nem = név, mint ahogy a Krisztus sem Krisztus, hanem Krisztus.


A szüleid szeretni kell, az embereket is szeretni kell.

Hiszen a Biblia több helyen is írja ezt.


Ez a rész arra utal, hogy ne kövess el bűnt (ha kérik), csak mert rokoni kapcsolatban vagy velük.

2012. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erről mesélhetett a néni:


2Tim 3,1-5 "Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be.

Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok,

Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői.

Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői.

Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld..."



Üdv.

2012. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Bocsi, ez lemaradt xD


Máté 10

15

Bizony mondom néktek: Az ítélet napján könnyebb lesz a Sodoma és Gomora földjének dolga, mint annak a városnak.

16

Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok.

17

De óvakodjatok az emberektől; mert törvényszékekre adnak titeket és az ő gyülekezeteikben megostoroznak titeket;

18

És helytartók és királyok elé visznek titeket érettem, bizonyságul ő magoknak és a pogányoknak.

19

De mikor átadnak titeket, ne aggodalmaskodjatok, mi módon vagy mit szóljatok; mert megadatik néktek abban az órában, mit mondjatok.

20

Mert nem ti vagytok, akik szóltok, hanem a ti Atyátoknak Lelke az, aki szól ti bennetek.

21

Halálra adja pedig testvér testvérét, atya gyermekét; támadnak magzatok szüleik ellen, és megöletik őket.

22

És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de aki mindvégig megáll, az megtartatik.

23

Mikor pedig abban a városban üldöznek titeket, szaladjatok a másikba. Mert bizony mondom néktek: be sem járjátok Izráel városait, míg az embernek Fia eljövend.

24

Nem fölebbvaló a tanítvány a tanítónál, sem a szolga az ő uránál.

25

Elég a tanítványnak, ha olyan mint a mestere, és a szolga mint az ő Ura. Ha a házigazdát Belzebubnak hívták, mennyivel inkább az ő házanépét?!

26

Azért ne féljetek tőlök. Mert nincs oly rejtett dolog, ami napfényre ne jőne; és oly titok, ami ki ne tudódnék.

27

Amit néktek a sötétben mondok, a világosságban mondjátok; és amit fülbe súgva hallotok, a háztetőkről hirdessétek.

28

És ne féljetek azoktól, akik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, aki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában.

29

Nemde, két verebecskét meg lehet venni egy kis fillérért? És egy sem esik azok közül a földre a ti Atyátok akarata nélkül!

30

Néktek pedig még a fejetek hajszálai is mind számon vannak.

31

Ne féljetek azért; ti sok verebecskénél drágábbak vagytok.

32

Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;

2012. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok koszonom hogy ennyien valaszoltatok!

ma 14:04 szerintem is erre gondolt... mindenkinek jarta a pont :) tovabbi szep napot :)

2012. jún. 22. 14:32
 6/6 A kérdező kommentje:
ha vilagvege lesz...ezt is mondta a neni....tehat szerintem tenyleg ez az :)) koszi szepen....huuuh de mikor mondta ez mar nekem voltam vagy 9 eves :D
2012. jún. 22. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!