Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik a 144 ezer emberek a...

Kik a 144 ezer emberek a biblia szerint mert csak férfiak lehetnek mert szűzek és nőtől nincsenek be fertőztetve?

Figyelt kérdés

Már fel volt rakva ez a kérdés tudom de sokan tévhitben járnak vagy csak én nem tudok olvasni normálisan és erre kérnék választ még pedig.



így van írva a jelenések 14:4-ben


Ezek azok, a kik asszonyokkal nem fertőztették meg magokat; mert szüzek. Ezek azok a kik követik a bárányt, valahová megy. Ezek * áron vétettek meg az emberek közül Istennek és a báránynak zsengéül.



Tehát amire ki akarok lyukadni hogy Jehova tanui szerint asszonyok és férfiak is lehetek de ha szüzek és asszonyokkal nem fertőztették be magokat akkor az asszonyok ki zárva! Csak férfiak lehetnek abból is csak akiknek nem volt felesége nem volt intim kapcsolata és hűen Istennek szentelték magokat.


2012. jún. 24. 09:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Ez a jehovisták leghőbb vágya, vagyis, hogy bekerüljenek a 144 ezer közé!
2012. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

"Ez a jehovisták leghőbb vágya, vagyis, hogy bekerüljenek a 144 ezer közé!"


Szerintem nem érted a lényeget: miért csak férfiak kerülhetnek be? Ehhez hogy viszonyulnak a nők, hogy alapból ki vannak zárva a leírás alapján?

2012. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
56%
Hát ja. Nőknek nem nagyon érdemes istenben hinniük, mert a vallások, főleg a kereszténység alapból alsóbbrendű szolgáknak tartanak bennünket, akik bármit csinálnak, akkor is alsóbbrendűek és bűnösök maradnak, mindezt azért, mert nem tudom hányezer évvel ezelőtt egy szerencsétlen csaj beleharapott egy almába. Az, hogy a bűnözők 90%-a férfi, az persze nem számít, ők akkor is szentek maradnak, és egy férfi bűnéért nem kell a többi sokmilliónak bűnhődnie.... de bezzeg a nyomorult Éva "bűne", azért aztán bűnhődjenek a nők évezredeken keresztül. Na kb. ennyit ér az egész vallás. El kéne venni tőlük a támogatásokat, vagy legalább azt elérni, hogy a nők adóját ne fizessék oda nekik, minek, amikor alapból gyűlölnek minket?
2012. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó vagyok: én pl. nőként szívesen venném, ha az adóbevallásomban visszaigényelhetném a gigantikus nőgyűlölő szervezet (értsd: egyház) rám jutó állami támogatását.
2012. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
A Tanúk össze-vissza beszélnek néha.
2012. jún. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Jelenések könyve 7


3

Ezt mondván: Ne ártsatok se a földnek, se a tengernek, se a fáknak addig, míg meg nem pecsételjük a mi Istenünk szolgáit az ő homlokukon.

4

És hallám a megpecsételtek számát: Száznegyvennégyezer, az Izráel fiainak minden nemzetségéből elpecsételve.

5

A Júda nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt vala; a Ruben nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Gád nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

6

Az Áser nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Nafthali nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Manassé nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

7

A Simeon nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Lévi nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; az Izsakhár nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

8

A Zebulon nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a József nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Benjámin nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt.

2012. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
12:27 Akkor jönnének Szűz Mária példájával...
2012. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%

Mesekönyv, ne vedd készpénznek egy szavát sem. Én sem értek egyet az egyházak állami támogatásával, mert ingyenélő, gondolatrendőröket és erkölcscsőszöket nem vagyok hajlandó még közvetett módon sem támogatni.


Józan

2012. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Salx Narval ***** válasza:
0%
De ha mégis készpénznek vesszük, akkor ne hagyjunk ki részeket belőle, történetesen Lilithet az első asszonyt aki nem fogadta el a férfi uralmát. Természetesen ő is megkapta a magáét. Nem volt jó az önérzetes és a nagyravágyó sem, még szerencse, hogy nem egy pancser teremtette az embert, ha Isten is mellényúlt, történetesen most már harmadszor.
2012. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Ez a csoport kiválasztottak társasága munkára kiválasztva. A munka Isten dicsőségének a hirdetése az apokalipszis ideje alatt.
2012. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!