Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelték? Honnan...

Megkeresztelték? Honnan tudhatnám meg?

Figyelt kérdés
Kisfiamat NEM szeretném megkeresztelni, de azt hiszem az anyósom és az anyja nem tartották tiszteletben a döntésemet, és elvitték megkeresztelni az engedélyem nélkül. Honnan tudhatnám meg, hogy megtörtént? Nincs sok templom itt, menjek be, kérdezzem meg, de ott vajon név szerint fogják tudni?
2012. jún. 30. 14:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

Igen!


Ha nem akarod, hogy megkereszteljék, akkor két gondolatom született ezzel kapcsolatban:


1: Ha te abszolút ateista vagy, akinek a legkevésbé sem számít semmit sem a keresztelés, akkor mit foglalkozol vele, hogy fröcsögtettek-e egy kis vizet a homlokára, vagy sem?


2: Ha teljesen más vallású vagy, akinek felesleges a keresztelés, vagy olyan keresztény gyülekezetbe tartozol, akiknél a gyermekkeresztelést nem tartják hivatalosnak, akkor nem teljesen mindegy?


Nem értem a problémádat, nem csak gőgösség van benned? Ha egyszer megmondtam, akkor megmondtam? És mihez vezet majd ez a zsörtölődésed, és az asztalra csapkodásod? Csak vitához és veszekedéshez. Nem egy bölcs döntés. Ha ennyire nem tudsz bölcs döntést meghozni, akkor miért is hallgatnának rád?

2012. jún. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Mert én vagyok a gyerek anyja. És azt hiszem ez a kérdés nem bölcsességről vagy nem bölcsességről szól, hanem arról, hogy aljas sunyi módon jártak el. Gőg? A gőg az ott van ahol a nemet nem tisztelik, a gőg az ott van ahol nem tisztelik a másik vallását, vagy azt, hogy nem hisz. CSAKAZÉRTIS elviszem és megkeresztelem, mert én úgy akarom. Itt van a hiba, ebben a fejben, nem az enyémben. És azt hiszem jogom van a saját gyermekem kapcsolatban tudnom, hogy mi is történik vele.

Nincs itt semmiféle gőg...düh, az van.

2012. jún. 30. 15:27
 3/22 A kérdező kommentje:
És tudod nézőpont kérdése, nekik kelltt volna gondolkozni: Mihez vezet az, hogy elvisszük a gyereket sunyin és megkereszteljük. Igen, asztalcsapkodáshoz vezet, de jobbat mondok, fel is képelem mindkettőt ha úgy alakul. Nekik kellett volna gondolkodni öregem, nem nekem. Nehogy már engem hozz ki hibásnak, amiért meg merem kérdezni, hogy miért cselekdnek úgy ahogy én nem engedtem meg.
2012. jún. 30. 15:29
 4/22 A kérdező kommentje:
Az biztos bölcs döntés volt amit ők döntöttek...
2012. jún. 30. 15:30
 5/22 anonim ***** válasza:
4%

Igaza van az elsőnek.

Egyébként mi az apa álláspontja?

2012. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy ők jól döntöttek, de leginkább a gyereknek nem fog jót tenni egy családi veszekedés. Ha már nem magadat nézed.
2012. jún. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem értem az első hozzászólót!


Ha az én gyerekem kereszteléséről döntenének a hátam mögött, én is ugyanígy reagálnék, ahogyan a kérdező. Jogos a reagálása. A gyerek nemzéséhez is KETTŐ ember kellett - a két szülő, akkor mi jogon dönt a továbbiakban egyedül, önkényesen az anyós és az anya???????


Egyébként érdekes, mert éppen most írtam ki egy kérdést ide a vallás témakörben:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


30/N

2012. jún. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Még mindig csak az egyik szülő véleményét tudjuk, úgyhogy ne siesd el.
2012. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Andizsuzsi ***** válasza:
51%
Komoly problémák lehetnek abban a családban, ahol ilyesmi megeshet. De anélkül, hogy bármelyik oldalt is elítéljem, szerintem nincs olyan keresztény pap, aki a szülők jelenléte - engedélye nélkül megkeresztelne egy gyereket. Főleg, ha katolikus a nagymama, ott azért nem megy az ilyen egyszerűen.
2012. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Granulátum ***** válasza:
Jelentsd be nekik, hogy mégiscsak megkereszteltetnéd a gyereket. Ha ki akarsz velük tolni, mondd hogy a konkurens felekezethez viszed :)
2012. jún. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!