Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ajánlanátok megbízható, jó...

Ajánlanátok megbízható, jó forrásokat (elsősorban online, de könyvek is érdekelnek), amiket elolvasva megismerhető a buddhizmus?

Figyelt kérdés
Eddig keresztény és hindu tanításokkal foglalkoztam behatóbban.A buddhizmus valahogy kimaradt, így szeretném azt is jobban megismerni. Továbbá, tudva, hogy több ága van annak is, érdekelne az, hogy mik a különbsége közöttük.
2012. jún. 30. 18:04
 1/2 anonim válasza:
Én a www.buddhizmusma.hu-t szoktam olvasgatni. Rengeteg könyv van, itt is ajánlanak sokat, de még csak egyet olvastam: Láma Ole Nydahl - Ahogy a dolgok vannak. Ezeket tudom ajánlani, de mivel mást nemigen olvastam eddig, nincs összehasonlítási alapom, lehet, hogy van jobb forrás is. Kapcsolódó témából pedig egy taoizmusról szóló oldalt ajánlottak nekem, www.dao.hu. Nekem ez is tetszett. Megbízhatónak mindegyik megbízható. Van egyébként egy A világ vallásai c. könyvem, de az csak rövid leírásokat ad, egy-egy vallásra mindössze egy-két oldalt szán.
2012. júl. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 feketepeter ***** válasza:
2012. aug. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!