Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Magyar Bibliatársulat...

A Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája ugyanaz, mint a Jehova tanúi által használt Új világ fordítású Biblia? Mi a különbség a két fordítás között?

Figyelt kérdés
2012. júl. 4. 19:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2%

Kedves Berta Wooster!

"Félreértős" vagy-e? Ha az érdekeid azt kívánják, hogyne. Csak a minket SZÁNDÉKOSAN lejáratni igyekvő rosszindulatú emberek érvelnek így, mint a már megint felhánytorgatott "elméjükben betegek" példád is bizonyítja!

Minden őszinte és pártatlan ember látja - különösen a szövegkörnyezet, de rengeteg más, e témában közölt irodalom alapján is -, hogy az "elméjükben betegek" kifejezés a szellemiségükről szól és NEM ORVOSI DIAGNÓZIS. Méghozzá ahhoz képesti állapotuk alapján, amilyenek előtte esetleg voltak, mint "szellemükben egészségesek". (jó, értem én, hogy e két pozitív tulajdonság - őszinte és pártatlan - egyre ritkábban találkozik együtt egy emberben). Kedves Berta, ez bibliai kifejezés, és ha ott nem sértő, akkor itt sem. (1Timóteus 6:5) Az Új fordítás "megbomlott elméket" ír!


Nem írta egyetlen Tanú sem, hogy CSAK a nyelvezet a különbség, így a félreértelmezésedet ezzel is bizonyítani tudod. Összehasonlította egyfajta szempont szerint a különböző fordításokat, és arról a közös képességükről beszélt, miszerint a többiből is komoly ismeretet lehet szerezni, csak sokkal nehezebb.

Igen, hát jellemzően szeretsz a lényegtelen szavakon lovagolni és a szálkát keresni mások szemében, csak sajnos a gerenda ott marad.


Újra ugyanaz a hamis frázis: tekintélyelvűség drága Berta! Ettől a csúnya vírustól nem tudsz szabadulni, már megint előjöttek a tünetek rajtad. Szerinted az "Egyházak Világtanácsa" Isten előtt milyen elismerést élvez? Nem is hinnéd, hogy nekünk milyen muris, mikor ilyen tekintélyelvű érvelést olvasunk.


"miért hiszik azt, hogy csak és kizárólag nekik lehet igazuk, mindenki más téved."


Ugye hallottad már azt a megjegyzést, hogy "akkor sem hiszek neked, ha kérdezel". Nos, ezt most te is elérted kedves Berta Wooster. Már a kérdésed is hazugság. Nagyon sokan vannak részben, elemeiben mellettünk, de mivel ilyen vagy olyan okoknál fogva a teljes képet nem ismerik még, nem Tanúk. De képzeld, nem mindenki más téved. A főbb tantételbeli eltérésekben is vannak mások hasonló véleményen - de mint máshol már megemlítettem neked, nem az adja meg a helyes irányt, hogy mit vallanak többen - náluk nem! A bibliai igazságot NEM KÉZFELTEVÉSSEL DÖNTIK EL, legalábbis szerintem.


És azért hisszük, hogy ismerjük a rendelkezésre álló bibliai igazságokat, mert alapos oktatással meggyőződtünk róla.

Az erős érzelmekre ható szemétdombod pedig - melyekből tájékozódsz inkább, mint személyesen, első kézből -, jó munkát végez a sötét oldalon, hiszen sok semmirekellő embert szűr ki, akik így nem okoznak a szervezetnek plusz gondot. Az őszintén Istent keresők pedig úgyis megtalálják az igaz vallást, melyről ti azt állítjátok, hogy nem létezik (persze ezt is józan, logikus, bibliai indoklás nélkül).


Nem is tudom, hogy ti mit képzeltek? Hogy Isten munkáját megállíthatjátok? Tényleg "elmebaj"! Ugye ismerős ez a bibliai rész? Ha nem Istentől vagyunk, úgyis semmivé lesz a munkánk, ha pedig mégis, akkor mit sem árthattok, még a végén lehet, hogy Isten ellen harcolókká váltok...

2012. júl. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes modon évszázadokon keresztül a régi forditásu biblián keresztül emberek milioi tértek meg,születtek ujjá,és a valodi evangélium volt benne leirva,most meg a Jehova tanui inkább forditottak maguknak egy saját bibliát csak azért hogy elferditsék az igazságot,Jézu Krisztus igazságat mert a biblia szerint nekik viszket a fülük mert a valodi evangélium nem tetszik nekik,egy kicsit kénzelmetlenül érzik magukat ha pl az örök kárhozarol olvasnak és inkabb átjavitják és elhitetik magukkal és sajnos sokszor másokkal is hogy oh nincs is pokol,nem kell attol felni,senki nem fog a pokolba jutni,és sorolhatnam tovabb de nincs hozzá kedvem,mert már ezerszer levolt irva itt GYK oldalon.
2012. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11%
Emberek én nem vagyok Jehova Tanuja de nem értem miért támadjátok őket enyire. A Bibilájukkal semmi baj sincs.Nincs benne ferdítés, se kihagyás. Annyi a külömbség a kettők között, hogy az újvilág fordítás mai nyelvezetre van lefordítva. Tehát nincs benne olyan, hogy pl.: Lőn stb. Ha bárki szeretné ezt cáfolni akkor kérlek mutass nekem egy verest a Bibliábol ami nem lenne benne az Újvilág Fordításba:)Vagy mutass egy ferdítést
2012. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%

# 13:


Gondolom, nem olvastál még túl sokat ebben a témában... Ezt pótlandó különösen ajánlom figyelmedbe az 5. sz. alatt levő válaszomban bemásolt linkeket; a kérdések végigolvasása után majd te magad is meglátod, mennyi különbség és ferdítés van az ÚVF-ben. Nem csak a nyelvezetben, azzal semmi probléma nem lenne. Jó olvasást. :)

2012. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 szabolcs1988 ***** válasza:
0%

Kedves Berta.

Mondanal konkret verseket is amelyekkel nem ertesz eggyet.

Az ujvilag forditas az eredeti heber, arami es gorog nyelvrol lett leforditva.

A Heber Iratok forditasa a Rudolf Kittel altal osszeallitott Biblia Habraica 1951-1955 kozotti kiadasai alapjan keszult. Ezenkivul a Holt-tengeri tekercseket is szamos mas nyelvu, korai forditast is figyelembe vettek. Ami a keresztenz gorog Iratokat illeti, legnagyobb reszt az 1881-es Westcott es Hort-fele eredeti szoveget hasznaltak fel. De tekintettel voltak tobb mas eredeti szovegre, es sok mas nyelvu, korai valtozatra is.

Jo lenne ha mutatnal konkret verseket amiben szerinted nagy az elteres a biblia versek kozott.

2012. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

Kedves szabolcs1988 :)


A 8. sz. alatti válaszomban belinkeltem két kérdést, azokban találsz bőven konkrét igeverseket, amik eltérnek; hadd ne másolgassam már át ide mindet egyesével. :)

2012. okt. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!